x
İzlanda

Vize İşlemleri

İzlanda

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 43

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

antalya@eagvs.com

İzlanda Vize Başvuru, Antalya

Euroasia Global Visa Services Antalya şubesi aracılığı ile düzenlenen İzlanda Schengen vize başvurularına dair gerekli ve güncel bilgilerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz.

İzlanda Schengen vize başvurularına dair Antalya şubemiz ile iletişime geçebilmek için +90 (242) 255 01 43 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da antalya@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

İleride bulunan sayfalarımızda başta Antalya Finike, Akseki, Kemer, Aksu, Alanya, Muratpaşa, Kepez, Döşemealtı, İbradı, Demre, Kumluca, Manavgat, Konyaaltı, Serik, Korkuteli, Kaş, Gazipaşa, Elmalı ve Gündoğmuş ilçelerimiz başta olmak üzere Karaman, Burdur ve Karaman gibi komşu olan illerimizden gerçekleştirilecek İzlanda Schengen vizeleri için vize başvuru formuna ve gerekli evraklara erişebilirsiniz.

İzlanda Vizesi Kimlere Gerekir? - Antalya

İzlanda Schengen vize uygulamasında yer alan 26 ülkeden birisidir. Bu nedenle İzlanda seyahati yapmak isteyen Hizmet, Diplomatik veya Hususi pasaportlardan birisine sahipseniz 180 gün içerisinde 3 ayı geçmeyecek seyahatlerinizde vize almadan İzlanda seyahati gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Bordo pasaport sahibiyseniz İzlanda ziyaretinizden önce geçerli bir Schengen vizesine sahip olmanız gerekmektedir. Önceki tarihlerde almış olduğunuz bir Schengen vizeniz varsa yeniden vize almanıza ihtiyaç olmadan İzlanda seyahati yapabilirsiniz.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? - Antalya

İzlanda vizeniz için öncelikle seyahat sürenizi ve seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Antalya şubesi tarafından sizlere sunduğumuz vize kategorilerini aşağıda listeledik.

İzlanda vize başvuruları için gerekli olan belgelere ilgili vize kategorilerine tıklayarak erişebilirsiniz. Gereken evrakları hazırladıktan sonra dilerseniz kargo yardımı ile bize gönderebilir ya da dilerseniz ofisimize uğrayarak kendiniz teslim edebilirsiniz. Seyahat amacınıza yönelik herhangi bir vize başlığı bulunmuyorsa ya da seyahat amacınızın hangi amaçta olduğunu tespit edemiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için antalya@eagvs.com adresimize e-posta göndererek veya +90 (242) 255 01 43 numaralı telefonumuzu arayarak Antalya şubemiz ile görüşme sağlayabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Formu - Antalya

İzlanda konsolosluk yetkililerinin ilk incelediği belge olması nedeniyle İzlanda vize başvuru formu belgeleriniz arasında en önemli belge olma niteliği taşımaktadır. İzlanda vize başvuru formuna sitemizden kolayca ulaşarak online olarak doldurabilirsiniz. Seyahatinizin herhangi bir aksaklığa uğramaması ya da seyahatinizin reddedilmemesi için vize başvuru formu doldururken dikkatli olmanız gerekmektedir. Sizi bu zahmetten kurtarmak için son derece deneyimli olan yetkililerimiz sizlerden gelecek olan bilgilerle formunuzu doldurarak hazırlar.

İzlanda vize başvuru formuna bu bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuruları Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - Antalya

Belgelerinizde herhangi bir yanlışlığa rastlanmaması halinde İzlanda vize başvurularının karara bağlanma süresi 5-10 iş günü arasında değişim gösterir. İzlanda resmi tatilleri veya konsolosluk tarafından istenen ek belge talebi gibi nedenlerle bu süre esneyebilir. Bu nedenle seyahat planınızda herhangi bir olumsuzluk yaşamamanız için seyahatinizden en az 4 hafta önce Antalya şubemiz ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

+90 (242) 255 01 43 numaralı telefonumuzu arayarak ya da antalya@eagvs.com adresimize e-posta göndererek Antalya şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vizesi Nasıl Alınır? - Antalya

Her ülkenin olduğu gibi İzlanda’nın da vize işlemleri için yerine getirilmesini istediği aşama ve prosedürler mevcuttur. İzlanda vize işlemleri için yerine getirilmesi gereken 4 aşama mevcuttur. Antalya şubemiz aracılığı ile sizlere bu aşamaları sırasıyla listeledik

  • İzlanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İzlanda seyahatiniz için gerekecek evrak listelerini sizlere sunarız. Gerekecek olan evraklara nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda sizi bilgilendiririz. Yapmış olduğumuz bu bilgilendirme ile belge hazırlama işleminizin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlarız. Gerekecek olan belgeleri hazırlayıp bize göndermenizin ardından yetkililerimiz belgeleri büyük bir özenle inceler. İncelenen belgelerinizde herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık söz konusu olması durumunda arayarak size haber veririz.
  • İzlanda Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize işleminizin işleme alınması açısından İzlanda vize başvuru ücretinin ödenmesi en önemli ve en gerekli olan aşamadır. Vize başvuru ücretiniz tüm harç bedellerinden ve Antalya şubemizden alacağınız danışmanlık hizmet bedelinden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizin ödenmesini banka hesap numaramıza aktararak ya da ofisimize gelerek kendiniz ödeyerek gerçekleştirebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: İzlanda Schengen vize uygulamasında yer alan 26 ülkeden birisidir. Bu yüzden İzlanda vize başvuruları için parmak izi verme şartı aranmaktadır. Parmak izi verme aşamanızın bitmesiyle birlikte yetkilimiz dosyanızı İzlanda konsolosluk görevlilerine teslim eder.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: İzlanda konsolosluk yetkililerince vize işleminizin tamamlanmasının ardından görevli olan bir yetkilimiz konsolosluğa uğrayarak pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size haber verir. Pasaportunuzu ofisimize uğrayıp kendiniz alabilir veya kargo ile iletilmesini talep edebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir mi? - Antalya

İzlanda Schengen vize uygulamasına taraf olan ülkelerdendir. Bu yüzden İzlanda vize başvurusunda bulunmak isteyen daha önce herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyen kişilerin ve 12 yaşını tamamlayan bireylerin vize başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Antalya şubemizin sizlere sunacağı danışmanlık hizmet bedeli dahilinde parmak izi verme aşamanız için sizi bir yetkilimiz karşılayarak rehberlik yapar. Bu rehberlik sayesinde parmak izi verme işleminiz sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra verilmiş olan parmak izleri VIS denilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan İzlanda vize başvurusu yapabilirsiniz.

Şahsen bulunmanıza ek bir diğer durum ise İzlanda konsolosluğunda bulunan görevliler sizi ihtiyaç duyduklarında birebir görüşmeye çağırabilirler. Bu sürekli yapılan bir olay olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

İzlanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';