x
İzlanda

Vize İşlemleri

İzlanda

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 02

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8.00-18.00
Hafta Sonu: 10.14.00

Eposta

balikesir@eagvs.com

İzlanda Vize Başvuru, Balıkesir

Euroasia Global Visa Services Balıkesir şubesi tarafından sizler için hazırlanan İzlanda Schengen vize başvurularına dair gerekli olan tüm belge ve bilgilere erişebileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Balıkesir şubemiz ile iletişime geçmek için +90 (322) 245 01 03 numaralı telefonumuzu arayabilir veya balikesir@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Devamı bulunan sayfalarımızda başta Balıkesir Bigadiç, Altıeylül, Edremit, Dursunbey, Balya, Marmara, Savaştepe, İvrindi, Karesi, Gönen, Bandırma, Ayvalık, Burhaniye, Susurluk, Sındırgı, Erdek, Havran, Kepsut, Manyas ve Gömeç ilçelerimiz olmak üzere Manisa, Çanakkale ve Uşak gibi çevrede yer alan diğer illerimizden yapılmak istenen İzlanda Schengen vize başvuruları için güncel belge listelerine ve vize başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Kimlere Gerekir? - Balıkesir

İzlanda Schengen vize uygulamasında yer alan 26 ülkeden birisidir. Bu nedenle İzlanda seyahati yapmak isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin seyahatlerinin öncesinde güncel bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Diplomatik (Siyah), Gri (Hizmet) veya Yeşil (Hususi) pasaportlardan birisine sahipseniz 6 ay içerisinde 3 ayı aşmayacak İzlanda ziyaretlerinizde vize almaktan muaf tutulursunuz. Önceden herhangi bir Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden birinden alınan bir vizeniz varsa seyahat gün sayısı yeterliyse ve güncelse yeniden vize almanıza gerek olmadan İzlanda seyahati yapabilirsiniz.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? - Balıkesir

İzlanda vize başvuruları için öncelikle seyahat amacınızı tespit etmeniz ve seyahat sürenizi belirlemeniz gerekmektedir. Balıkesir şubesi ile sizlere hizmet verdiğimiz vize başlıklarını aşağıda listeledik.

Seyahat amacınız ve seyahat sürecinize göre İzlanda konsolosluğu tarafından sizden istenecek belgelere ulaşmak için ilgili kategori bağlantısına tıklayabilirsiniz. İstenen belgeleri hazırlayıp Balıkesir şubemize göndermenizin ardından yetkililerimiz tarafından belgeleriniz kontrol edilir. Kontrol edilen belgelerinizde hatalı ya da eksik belge olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz. Seyahat etme nedeninize göre vize başlığı bulunmuyor veya seyahat gerekçenizin hangi kategori altında bulunduğunu belirleyemiyorsanız, +90 (322) 245 01 03 numaralı telefonumuzu arayarak veya balikesir@eagvs.com adresimize e-posta göndererek yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz. 

İzlanda Vize Başvuru Formu - Balıkesir

İzlanda vizesi için en önemli belge olan İzlanda vize başvuru formu internet üzerinden kolaylıkla ulaşılır, doldurulur ve diğer belgelerinizin arasına konulur. Vize başvuru formu doldurulurken dikkatli olunmalıdır. Hatalı veya gerçeği yansıtmayan bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Size bu konu da tecrübe sahibi olan yetkililerimiz gerekli olan destekte bulunarak sizlerden gelen bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir.

İzlanda vize başvuru formuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - Balıkesir

İzlanda vizelerinin sonuçlanma süresi belgelerinizde herhangi bir eksiklik olmaması durumunda 5-10 iş günü arasında sürmektedir. Bu süre İzlanda konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi ve İzlanda resmi tatilleri gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamanız için seyahatinizden en az 30 gün önce yetkililerimizle görüşme sağlamanızı önermekteyiz.

+90 (322) 245 01 03 numaralı telefonumuzu arayarak ya da balikesir@eags.com adresimize e-posta göndererek Balıkesir şubesinde bulunan yetkililerimizle görüşme sağlayabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Nasıl Alınır? - Balıkesir

Her ülkenin vize alma işlemleri için yerine getirilmesini istediği bazı aşamalar ve prosedürler vardır. İzlanda vizesi için yerine getirilmesi gereken 4 aşama söz konusudur. Sizlere bu aşamaları Euroasia GVS Balıkesir şubesi ile açıkladık

  • İzlanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İzlanda vizesi için gereken belgelerin listesini sizlere eksiksiz bir şekilde sunarız. İstenen belgelere nereden ve nasıl ulaşacağınız konusunda yetkililerimiz  tarafından bilgilendirilirsiniz. Hazırlayıp bize ulaştırdığınız belgeler arasında hatalı ya da eksik belge bulunması durumunda bilgilendirilirsiniz. Bu uygulama neticesinde seyahatinizde belge sorunu nedeniyle meydana gelebilecek sorunların önüne geçmiş olmaktayız.
  • İzlanda Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İzlanda vize başvuru ücretinin ödenmesi vizenizin işleme alınması için en gerekli olan ön aşamadır. İzlanda vize başvuru ücreti tüm harç ücretlerinden, kurumumuzun size sağlayacağı danışmanlık hizmet bedelinden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretinizi sizlere göndereceğimiz hesap bilgilerimize transfer ederek ya da ofisimize gelerek kendiniz ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: İzlanda vize başvuruları için parmak izi vermeniz İzlanda vize aşamaları arasında bulunan şartlardan biridir. Parmak izi verme aşamanız yerine getirildikten sonra yetkilimiz dosyanızı konsolosluğa teslim eder ve günlük olarak sorgular.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: İzlanda vize işlemlerinizin netleşmesiyle birlikte yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu dilerseniz ofisimizi ziyaret ederek kendiniz alabilir dilerseniz de kargo ile gönderilmesini isteyebilirsiniz.

İzlanda Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Balıkesir

İzlanda Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerden birisidir. Bu yüzden daha önce herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin ve 12 yaşını tamamlayanların şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme aşamanızda Euroasia GVS Balıkesir şubesi ile sizlere sunulan danışmanlık hizmet bedeli dahilinde size bir yetkilimiz eşlik eder ve rehberlik yapar. Bu rehberlik sayesinde parmak izi verme aşamanız sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur. 26 Schengen vize uygulamasına taraf olan ülkelerin almış olduğu karar sonucu 25 Eylül 2014 tarihinden sonra verilen parmak izleri ortak bilgi sistemi adı verilen VIS sistemine kaydedildiği için yeniden parmak izi vermenize gerek kalmadan İzlanda vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

İzlanda vize başvurusunda bulunanları konsolosluk yetkilileri konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilir. Bu her zaman yapılan bir uygulama olmayıp ender karşılaşılan bir durumdur.

İzlanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';