x
İzlanda

Vize İşlemleri

İzlanda

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 15

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

help@eagvs.com

İzlanda Vize Başvuru, İstanbul

Euroasia Global Visa Services İstanbul şubesi tarafından İzlanda Schengen vize başvuruları için gerekli ve güncel bilgilerin derlendiği sayfamıza hoş geldiniz.

İzlanda Schengen vize işlemlerine dair daha fazla bilgi almak için +90 (224) 322 01 59 numaralı telefonumuzu arayabilir veya help@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz

Devamı bulunmakta olan sayfalarımızda başta İstanbul Ataşehir, Üsküdar, Silivri, Arnavutköy, Fatih, Kağıthane, Avcılar, Şişli, Beyoğlu, Çatalca, Küçükçekmece, Büyükçekmece, Ümraniye, Sultangazi, Bağcılar, Bahçelievler, Kartal, Beykoz, Pendik, Zeytinburnu, Bakırköy, Esenler, Adalar, Bakırköy, Esenyurt, Beylikdüzü, Çekmeköy, Bayrampaşa, Beşiktaş, Eyüp, Güngören, Gaziosmanpaşa, Maltepe, Sarıyer, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Şişli ve Tuzla ilçelerimiz başta olmak üzere Yalova, Tekirdağ ve Kocaeli gibi komşu olan şehirlerimizden yapılacak İzlanda vize başvuruları için gerekli ve güncel tüm belgelere ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Kimlere Gerekir? İstanbul

İzlanda Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerden birisidir. Bu nedenle daha önceden herhangi bir Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden birisinden aldığınız bir vizeniz varsa güncelliği devam ediyorsa ve seyahat süresi yeterliyse yeniden vize almanıza gerek olmadan İzlanda ziyareti yapabilirsiniz. Bordo (Umuma Mahsus) pasaporta sahipseniz İzlanda ziyaretinizden önce güncel bir Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Siyah (Diplomatik), Yeşil (Hususi) ya da Gri (Hizmet) pasaportlarından birisine sahipseniz 6 ay içerisinde 90 günü geçmeyecek İzlanda seyahatlerinizde vize almanıza gerek olmadan İzlanda seyahati yapabilirsiniz.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? - İstanbul

İzlanda vize başvurusu yapmadan önce seyahat amacınızı bilmeniz ve konaklama sürenizi kesinleştirmeniz gerekmektedir. Euroasia GVS İstanbul şubesi aracılığı ile sizlere İzlanda vizesi için sunduğumuz vize kategorilerini aşağıda listeledik.

İzlanda seyahatiniz için gerekecek belge listelerine ilgili vize başlıklarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. İhtiyaç duyulacak olan belgeleri hazırladıktan sonra isterseniz kargo ile isterseniz de ofisimize gelerek iki farklı seçenekle şubemize ulaştırabilirsiniz. Seyahat amacınız için uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizi belirleyemiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için help@eagvs.com adresimize e-posta göndererek veya+90 (224) 322 01 59 numaralı telefonumuzu arayarak İstanbul şubemizde bulunan yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Formu - İstanbul

İzlanda vize başvuru formu, İzlanda konsolosluk yetkilileri tarafından incelenen ilk belge olması nedeniyle en önemli belge olma özelliği taşımaktadır. İzlanda vize başvuru formuna sitemizden kolaylıkla ulaşarak doldurulur, bir adet örneği alınarak seyahatiniz için gerekli olan diğer belgelerinizin arasına konulur. Seyahat planlamanızın uzamaması ya da reddedilmemesi için vize başvuru formu doldururken hatalı veya eksik bilgi girişi yapmamaya özen göstermelisiniz. Bu konu da deneyim sahibi olan yetkililerimiz sizlerden gelecek olan bilgilerle formunuzu doldurarak hazırlar ve size sadece imzalamak kalır.

İzlanda vize başvuru formuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - İstanbul

Belgelerinizde herhangi bir eksik olmaması halinde İzlanda vize başvurularının karara bağlanma süresi 5-10 iş günü arasında değişmektedir. Bu süre İzlanda resmi tatilleri, konsolosluk dönemsel yoğunlukları ve konsolosluk yetkilileri tarafından sizlerden istenen ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu nedenle seyahat planınızda gecikme yaşamamanız adına seyahatinizden en az 1 ay önce İstanbul şubemizle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

İzlanda Vizesi Nasıl Alınır? - İstanbul

İzlanda Schengen vizesi alabilmek için yerine getirilmesi gereken 4 aşama mevcuttur. Euroasia GVS İstanbul şubesi tarafından sizler için bu aşamalar aşağıda açıklamalarıyla belirtilmiştir.

  • İzlanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İzlanda seyahatiniz için ihtiyaç duyulacak belge listelerini bilgilerinize sunarız. İstenen belgelerinizi nereden ve nasıl bulacağınız hakkında sizi bilgilendiririz. İstenen belgeleri İstanbul şubemize iletmenizin ardından yetkililerimiz tarafından belgeleriniz özenle incelenir. İncelenen belgelerinizde herhangi bir eksik ya da hatalı belgeye rastlandığında arayarak size bilgi veririz. Bu uygulama ile belge hatası nedeniyle seyahatinizde oluşabilecek olumsuz durumların önüne geçmiş oluruz.
  • İzlanda Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İzlanda vizelerinin işleme alınması için yapılması gereken ilk aşama İzlanda vize başvuru ücretinin ödenmesidir. Vize başvuru ücreti tüm harç ücretlerinden, İstanbul şubemiz tarafından sizlere sunulacak danışmanlık hizmet bedelinden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretini ofisimize gelerek kendiniz ödeyebilir ya da sizlerle paylaşacağımız banka hesabımıza transfer ederek ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Schengen vize uygulamasında yer almasından dolayı İzlanda vize başvuruları için parmak izi verme zorunluluğu bulunmaktadır. Parmak izinizin verilmesinin ardından yetkililerimiz dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi ve dosya durumunuzun günlük olarak sorgulanması gibi gerekli olan tüm prosedürleri arka planda sürdürür.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: İzlanda Schengen vize işlemlerinizin konsolosluk yetkilileri tarafından sona ermesiyle beraber pasaportunuzu konsolosluktan teslim alırız ve arayarak size bilgi veririz. Pasaportunuzu isterseniz ofisimize gelerek kendiniz alabilirsiniz ya da herhangi bir kargo firması ile size gönderilmesini talep edebilirsiniz.

İzlanda Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir mi? - İstanbul

İzlanda Schengen vize uygulamasına dahil olan ülkelerden birisidir. Bu nedenle İzlanda vizesine başvurmak isteyen 12 yaşının üstündeki bireylerin ve daha önce Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin bizzat başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme işleminiz için kurumumuzun size sunacağı danışmanlık hizmet bedeli dahilinde sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik yapar. Sunacağımız bu rehberlik hizmeti sayesinde parmak izi verme süreciniz hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur. Schengen vize uygulamasına taraf olan ülkelerin almış olduğu karar ile 25 Eylül 2014 tarihinden sonra verilen parmak izleri VIS denilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden tekrar parmak izi vermenize ihtiyaç olmadan İzlanda vize başvurusu yapabilirsiniz.

İzlanda konsolosluk çalışanları ihtiyaç duyduklarında sizi konsolosluğa yüz yüze görüşmeye davet edebilirler. Bu şahsen gelmenize ek bir durumdur. 

İzlanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';