x
İzlanda

Vize İşlemleri

İzlanda

Telefon/Faks

+90 (252) 275 01 04

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

bodrum@eagvs.com

İzlanda Vize Başvuru, Bodrum

Değerli Ziyaretçilerimiz, 
Euroasia Global Visa Services Bodrum şubesi tarafından hazırlanan İzlanda Schengen vize başvurularına dair gerekli olan bir çok bilgiye ulaşabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.
İzlanda Schengen vizeleri hakkında kapsamlı bilgiye ulaşmak için 0252 275 01 04 numaralı telefonumuzu arayarak ya da bodrum@eagvs.com adresimize e-posta göndererek Bodrum şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Devamı bulunmakta olan sayfalarımızda başta Muğla Bodrum, Datça, Fethiye, Köyceğiz, Yatağan, Dalaman, Marmaris, Milas, Ula, Menteşe, Ortaca, Seydikemer ve Kavaklıdere ilçelerimiz olmak üzere  Burdur, Denizli ve Aydın gibi çevrede yer alan illerimizden gerçekleştirilecek olan İzlanda Schengen vizelerine dair gerekli belge ve bilgilerin tamamına ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Kimlere Gerekir? - Bodrum

İzlanda’nın Schengen vize uygulamasında yer alması nedeniyle İzlanda seyahati yapacak olan Umuma Mahsus pasaport sahiplerinin seyahatlerinden önce geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekir. Ancak Diplomatik, Hususi ya da Hizmet pasaportlarından birisine sahipseniz 180 gün içerisinde 3 ayı aşmayacak İzlanda ziyaretleriniz için vize almanıza gerek bulunmamaktadır. Önceki tarihlerde alınan Schengen vizeniz varsa seyahat gün sayısı varsa ve hala güncelse yeniden vize almaktan muaf tutularak İzlanda seyahati yapabilirsiniz.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? - Bodrum

İzlanda vize başvurusu gerçekleştirmeden önce seyahat amacınızın ne olduğuna karar vermeniz ve seyahat gün sayınızı kesinleştirmeniz gerekmektedir. Bodrum şubemiz ile sizlere hizmet verdiğimiz vize başlıklarını aşağıda listeledik.

İzlanda seyahatiniz için hazırlanması gereken evrak listelerine ilgili vize kategori bağlantılarına tıklayarak erişebilirsiniz. Gereken evrakları hazırladıktan sonra isterseniz kargo yardımı ile bize ulaştırabilir isterseniz de ofisimize gelerek kendiniz bize teslim edebilirsiniz. Seyahat amacınıza yönelik evrak listelerine yukarıda belirtilen vize kategorilerinde ulaşamadıysanız veya seyahat amacınızın hangi vize başlığı ile eşleşeceğini belirleyemiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorulara yanıt alabilmek için bodrum@eagvs.com adresimize e-posta göndererek ya da 0252 275 01 04 numaralı telefonumuzu arayarak Bodrum şubemizde bulunan yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Formu - Bodrum

İzlanda Schengen vize başvuruları için en gerekli belge olan İzlanda vize başvuru formu sitemizden kolaylıkla bulunur ve online olarak doldurulur. İzlanda seyahatinizin iptal olmaması için veya seyahatinizde bir olumsuzlukla karşılaşmamanız için vize başvuru formu doldururken eksik veya yanlış bilgi girişi yapmamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Bodrum şubemizde bulunan uzmanlarımız bu konu da son derece deneyim sahibi olmakla beraber sizden gelecek olan bilgilerle formunuzu doldurarak hazırlar ve size sadece imzalamak kalır.

  • İzlanda vize başvuru formuna buraya tıklayarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuruları Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - Bodrum

İzlanda vize başvurularının çıkış süresi 5 ila 10 gün arasında değişim göstermektedir. Bu süre hatalı veya eksik belge hazırladığınız takdirde, İzlanda resmi tatilleri ya da İzlanda konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Bu gibi nedenler yüzünüzden seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamanız için seyahatinizden en az 1 ay önce Bodrum şubemizdeki yetkililerimizle iletişime geçmenizi önermekteyiz.
bodrum@eagvs.com adresimize e-posta göndererek veya 0252 275 01 04 numaralı telefonumuzu arayarak Bodrum şubemizdeki yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vizesi Nasıl Alınır? - Bodrum

İzlanda Schengen vizesi alabilmeniz için yerine getirilmesi gereken 4 aşama söz konusudur. Bodrum şubemiz ile sizlere bu aşamaları açıklayarak aşağıda listeledik.

  1. İzlanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İzlanda vize başvuruları için gerekli olan belgeler şube yetkililerimiz tarafından sizlerin bilgisine sunulur. Sizlere sunulan belgeler nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda yetkililerimiz sizi bilgilendirir. Böylelikle fazla ya da eksik belge hazırlamadan 
  2. İzlanda Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İzlanda vize başvurularının işleme alınması için vize başvuru ücretinizi ödemeniz gerekmektedir. İzlanda vize başvuru ücreti yetkililerimizin size sağlayacağı danışmanlık hizmet bedelinden, tüm harç ödemelerinden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretinizi bizlerden hesap numarası alarak hesap numaramıza transfer ederek veya ofisimize gelerek kendiniz ödeyebilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: İzlanda vize başvuru işlemleri için yapılması gereken bir diğer aşama parmak izi verilmesidir. Parmak izinizin verilmesinin ardından görevli olan bir yetkilimiz evraklarınızı İzlanda konsolosluk çalışanlarına teslim eder.
  4. Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: İzlanda vize işleminizin sonuçlanması ile birlikte pasaportunuzu şubemize gelerek kendiniz alabilirsiniz isterseniz de kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Bodrum

İzlanda Schengen vize ayrımında yer alan 26 ülkeden birisidir. Bu nedenle İzlanda vize başvurusu yapacak olan 12 yaşını aşan bireylerin ve daha önce herhangi bir Schengen vize ayrımında yer alan ülkelerden birisi için parmak izi vermeyen vatandaşların şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekir. Bodrum şubesi aracılığı ile size sunulan danışmanlık hizmet bedeli dahilinde sizi bir yetkilimiz karşılar ve size rehberlik yapar. Sunduğumuz rehberlik hizmeti neticesinde parmak izi verme aşamanız sorunsuz bir şekilde halledilmiş olur. 26 Schengen vize uygulamasına üye olan ülkelerin almış olduğu kararla 25 Eylül 2014 tarihinden sonra verilen parmak izleri ortak bilgi sistemi adı verilen VIS sisemine kaydedildiği için yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan İzlanda vize başvurusu yapabilirsiniz. 

Bizzat gelmeniz gereken bir diğer durum ise İzlanda konsolosluğunda bulunan yetkililer gerek gördüklerinde sizi konsolosluğu birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu sürekli yapılan bir uygulama olmayıp çok az rastlanan bir durumdur.

İzlanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';