x
İzlanda

Vize İşlemleri

İzlanda

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0 332 225 40 20

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

konya@eagvs.com

İzlanda Vize Başvuru, Konya

Euroasia Global Visa Services Konya şubesi aracılığı ile İzlanda Schengen vize başvurularına dair tüm bilgilerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz.

İzlanda Schengen vize başvurusu hakkında Konya şubemizle görüşebilmek için +90 (332) 225 40 20 numaralı telefonumuzu arayabilir veya konya@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz

İlerlemekte olan sayfalarımızda başta Konya Meram, Çeltik, Beyşehir, Ahırlı, Selçuklu, Akören, Beyşehir, Sarayönü, Kadınhanı, Tuzlukçu, Akşehir, Derbent, Ilgın, Altınekin, Bozkır, KuluSeydişehir, Cihanbeyli, Hadim, Taşkent, Çumra, Çeltik, Derebucak, Doğanhisar, Ereğli, Yunak, Emirgazi, Ereğli, Yalıhüyük, Hüyük, Güneysınır, Halkapınar, Karapınar ve Karatay, ilçelerimiz olmak üzere Aksaray, Afyonkarahisar, Karaman ve Niğde gibi komşu olan şehirlerimizden yapılmak istenen İzlanda vize başvurularına dair gerekli ve güncel tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Kimlere Gerekir? - Konya

İzlanda Schengen vize ayrımında yer alan ülkelerden birisidir. Bu nedenle Umuma Mahsus pasaport sahiplerinin İzlanda ziyaretlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Hususi, Diplomatik ya da Hizmet pasaportlarından birisine sahip olanlar ise 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyecek İzlanda seyahatlerinde vize almaktan muaf tutulurlar. Önceden herhangi bir Schengen vize ayrımında yer alan bir ülkeden alınan vizeniz varsa hala geçerliyse ve konaklama gün sayısı yeterliyse yeniden vize almanıza gerek olmadan İzlanda seyahati yapabilirsiniz.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? - Konya

İzlanda vize başvurusu yapmadan önce seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Euroasia GVS Konya şubesi aracılığı ile sizlere hizmet verdiğimiz vize kategorilerini aşağıda sizler için listeledik.

İzlanda seyahatiniz için seyahat amacınıza yönelik belgelere ulaşmak için ilgili vize başlığına tıklayabilirsiniz. Seyahat gerekçenize göre istenen belgeleri hazırladıktan sonra isterseniz kargo yolu ile bize ulaştırabilir isterseniz de ofisimize gelerek belgelerinizi kendiniz teslim edebilirsiniz. Seyahat gerekçenize göre bir vize başlığı yer almıyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriye gireceğini belirleyemiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorulara yanıt alabilmek için konya@eagvs.com adresimize e-posta göndererek ya da +90 (332) 255 40 20 numaralı telefonumuzu arayarak Konya şubemizdeki yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Formu - Konya

İzlanda seyahatiniz için en önemli belge olan İzlanda vize başvuru formuna sitemizden kolaylıkla ulaşıp online olarak doldurabilirsiniz. Seyahatinizde herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması ya da vizenizin reddedilmemesi için seyahatinizden vize başvuru formu doldururken hatalı veya gerçeğe uygun olmayan bilgi girişi yapmamaya dikkat etmelisiniz. Kurumumuzda bulunan yetkililerimiz bu konu da son derece deneyim sahibi olup sizlerden gelen bilgilerle formunuzu doldurarak hazırlar ve sizi bu zahmetten kurtarır.

İzlanda vize başvuru formuna kolaylıkla erişebilmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuruları Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - Konya

İzlanda vize başvurularının karara bağlanma süresi 5 ila 10 gün arasında değişmektedir. İzlanda konsolosluk yetkililerinin sizlerden isteyeceği ek belge talebi veya İzlanda resmi tatilleri gibi nedenlerle bu süre her zaman kesin olmayabilir. Bu yüzden seyahat planınızda bir gecikme yaşamamanız için seyahatinizden en az 30 gün önce Konya şubemiz ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.
konya@eagvs.com adresine e-posta göndererek ya da +90 (332) 255 40 20 numaralı telefonumuzu arayarak Konya şubemizde bulunan yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

İzlanda Vizesi Nasıl Alınır? - Konya

İzlanda vize alma işlemleri için yapılması gereken 4 aşama mevcuttur. Konya şubemiz aracılığı ile sizlere bu aşamaları açıklayıcı bir şekilde aşağıda listeledik.

  • İzlanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İzlanda vize başvuruları için sizlerden hazırlanması istenecek belgelerin listesini sizlere sunarız. Hazırlanması gereken belgelere nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda sizi bilgilendiririz. Bu uygulama neticesinde fazla ya da eksik belge hazırlamadan İzlanda vize başvuru işlemlerinizin hızlı bir şekilde hazırlanmasını sağlarız. Hazırlanan belgelerinizi şubemize ulaştırmanızın ardından yetkililerimiz dosyalarınızı dikkatli bir şekilde inceler. İncelenen belgelerinizde gerçeğe aykırı veya hatalı belge olması halinde arayarak sizi bilgilendiririz.
  • İzlanda Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İzlanda vize başvurularının işleme alınması için yapılması gereken ilk aşama vize başvuru ücretinin ödenmesidir. İzlanda vize başvuru ücreti tüm harç ücretlerinden ve sizlere sunacağımız danışmanlık hizmet bedellerini kapsamaktadır. İzlanda vize başvurunuzu banka hesabımıza transfer ederek ya da ofisimize gelerek kendiniz ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: İzlanda vize başvuru aşamalarından bir diğeri de parmak izi verme aşamasıdır. Parmak izi verme aşamanızın bitmesi ile birlikten yetkilimiz zaman kaybetmeden dosyanızı konsolosluğa teslim eder ve dosya durumunuzu takip eder.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: İzlanda Schengen vize işleminizin tamamlanması ile birlikte konsolosluktan pasaportunuzu alırız ve arayarak size haber veririz. Pasaportunuzu ofisimize gelerek kendiniz alabilirsiniz ya da kargo yolu ile size ulaştırmamızı tercih edebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir mi? - Konya

İzlanda’nın Schengen vize uygulamasına taraf olması sebebiyle daha önce Schengen vizesi için parmak izi vermeyen kişilerin ve 12 yaşını tamamlayan bireylerin bizzat vize başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekir. Konya şubemiz tarafından size sunulacak danışmanlık hizmet bedeli kapsamında bir yetkilimiz sizi karşılar ve parmak izi vermeniz hususunda size rehberlik yapar. Sunulan rehberlik hizmetimiz sayesinde parmak izi verme aşamanız sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınmış olan vizeler için Schengen vize ayrımında yer alan ülkelerin almış olduğu ortak karar sonucu verilen parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiği için yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan İzlanda vize başvurusu yapabilirsiniz.

Şahsen gelmeniz gereken bir diğer durum İzlanda konsolosluğundaki yetkililer sizi gerek gördüklerinde konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu her zaman yapılan bir uygulama olmayıp çok az rastlanan bir durumdur.

İzlanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';