x
İzlanda

Vize İşlemleri

İzlanda

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 59

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

bursa@eagvs.com

İzlanda Vize Başvuru, Bursa

Euroasia Global Visa Services Bursa şubesi aracılığı ile İzlanda vize başvuruları için tüm gerekli bilgilendirmelerin bulunduğu sayfamıza hoş geldiniz.

İzlanda vize başvuruları hakkında daha fazla bilgi almak için +90 (224) 322 01 59  numaralı telefonumuzu arayabilir ya da bursa@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Bursa Gemlik, Nilüfer, Orhangazi, Osmangazi, İnegöl, Mustafakemalpaşa, Yıldırım, Harmancık, Yenişehir, Mudanya, Gürsu, Karacabey, İznik, Orhaneli, Keles ve Büyükorhan ilçelerimiz olmak üzere Bilecik, Kocaeli ve Kütahya gibi komşu olan şehirlerimizden gerçekleştirilmek istenen İzlanda vize başvuruları için vize başvuru formuna, gerekli ve güncel belgelere ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Kimlere Gerekir? - Bursa

İzlanda Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden birisidir. Bu nedenle Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) ve Siyah (Diplomatik) pasaport sahiplerinden biri iseniz 180 gün içinde 3 ayı aşmayacak İzlanda seyahatlerinizde vize almaktan muaf tutulursunuz. Ancak Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibi iseniz İzlanda seyahatinizden önce mutlaka güncel bir Schengen vizesine sahip olmanız gerekmektedir. Ancak önceden alınan bir Schengen vizeniz varsa konaklama gün sayısı yeterli ve güncelse yeniden vize almanıza gerek olmadan İzlanda’ya seyahat edebilirsiniz.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? - Bursa

İzlanda vizesi için öncelikle seyahat amacınızın hangi vize başlığı altında olması gerektiğini belirlemeniz gerekmektedir. Euroasia GVS Bursa şubesi tarafından çeşitli hizmetleri sunduğumuz vize başlıklarını sizler için aşağıda listeledik.

İzlanda vize başvurusu için gerekli olan belge listelerine ilgili bağlantılara tıklayarak sahip olabilirsiniz. Gerekli olan belgeleri hazırladıktan sonra isterseniz herhangi bir kargo firması ile isterseniz de ofisimize gelerek kendiniz teslim edebilirsiniz. Seyahatinize uygun vize kategorisi listelediğimiz vize çeşitlerinde yer almıyor veya seyahat amacınızın hangi vize başlığında yer aldığını tespit etmekte güçlük çekiyorsanız, bursa@eagvs.com adresimize e-posta göndererek veya +90 (224) 322 01 59 numaralı telefonumuzu arayarak Bursa şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Formu - Bursa

İzlanda seyahati yapmak isteyenlerin doldurması zorunlu olan İzlanda vize başvuru formu sitemizden kolaylıkla bulunarak doldurulur, örneği alınır ve diğer gerekli olan belgelerinizin arasına konulur. Ancak seyahatinizin ertelenmemesi ya da seyahatinizin reddedilmemesi için vize başvuru formu doldurulurken hatalı veya eksik bilgi girişi yapmamaya dikkat etmelisiniz. Bu konu da deneyimli olan yetkililerimiz sizlerden gelecek olan bilgiler sayesinde formunuzu doldurarak hazır hale getirir ve sizi bu zahmetten kurtarır. 

İzlanda vize başvuru formu için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - Bursa

Başvurusu yapılan İzlanda vizesinin sonuçlanma süresi 5-10 iş günü arasında değişim göstermektedir. Konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi, İzlanda resmi tatilleri veya İzlanda konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi faktörlerle vu süre uzayabilmektedir. Bu nedenle seyahat planlamanızda herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için seyahatinizden en az 4 hafta önce şubemizdeki yetkililerimizle görüşmenizi önermekteyiz.

+90 (224) 322 01 59 numaralı telefonu arayarak ya da bursa@eagvs.com adresine e-posta göndererek yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

İzlanda Vizesi Nasıl Alınır? - Bursa

İzlanda vizesi için yerine getirilmesi gereken 4 aşama mevcuttur. Bu aşamaları Euroasia GVS Bursa şubesi ile sizlere detaylı bir şekilde açıkladık.

  • İzlanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İzlanda’nın vize işlemleri için sizden istediği belgelerin tam listesi bilgilerinize sunulur. Bilgilerinize sunulan bu belgeleri nereden ve nasıl bulacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz. Hazırlanıp yetkililerimize ulaşan belgeler eksiksiz bir şekilde incelenip kontrol edilir. Kontrol  edilen belgelerinizde herhangi bir yanlışlık veya hata olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • İzlanda Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İzlanda vize başvuru ücretinin ödenmesi başvurunuzun işleme alınması bakımından en gerekli olan aşamadır. İzlanda vize başvuru ücreti kurumumuzun size sağlayacağı danışmanlık hizmet bedelinden, tüm harç bedellerinden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. İzlanda vize başvuru ücretinizi ofisimize gelerek kendiniz ödeyebilir ya da banka hesabımıza aktararak ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: İzlanda Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerden biri olması nedeniyle vize başvuruları için parmak izi verme şartı aranmaktadır. Parmak izi verme süreciniz sona erdikten sonra yetkililerimiz evraklarınızı konsolosluğa teslim eder ve dosya durumunuzu takip eder.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: İzlanda konsolosluk yetkilileri tarafından vize işlemlerinin tamamlanmasının ardından yetkililerimiz pasaportunuzu konsolosluğa giderek teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu ofisimize gelerek kendiniz alabilir ya da kargo ile gönderilmesini tercih edebilirsiniz.

İzlanda Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir mi? - Bursa

İzlanda Schengen vize uygulamasında yer alan 26 ülkeden birisidir. Bu nedenle daha önceden Schengen vizesi için parmak izi vermeyen kişilerin ve 12 yaşının üstündeki kişilerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekir. Bursa şubemizin size sunacağı danışmanlık hizmet bedeli dahilinde bir yetkilimiz sizi karşılayarak parmak izi vermeniz konusunda rehberlik yapar. Parmak izi verme süreciniz yapılan rehberlik sayesinde hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur. 26 Schengen vize uygulamasına üye olan ülkelerin almış olduğu ortak karar ile 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren verilen parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiği için yeniden parmak izi vermenize ihtiyaç olmadan İzlanda vizesine başvuruda bulunabilirsiniz.

Şahsen gelme durumunuza ek olarak İzlanda konsolosluk yetkilileri sizi ihtiyaç duyduklarında konsolosluğa yüz yüze görüşmeye davet edebilirler. Bu her zaman yapılan bir uygulama olmayıp ender karşılaşılan bir olaydır.

İzlanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES