x
Vize başvurularınızda seyahatiniz bitince ülkenize geri döneceğinizi gösterir belgeler sunmanız önemlidir. Böylece vize başvurularınız daha kolay onaylanır ve daha uzun süre geçerli İzlanda vizesi sahibi olabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Vize başvurularınızda seyahatiniz bitince ülkenize geri döneceğinizi gösterir belgeler sunmanız önemlidir. Böylece vize başvurularınız daha kolay onaylanır ve daha uzun süre geçerli İzlanda vizesi sahibi olabilirsiniz.

İzlanda vizesi başvurularında biyometri işlemi (parmak izi taraması) uygulanmaktadır. Son 5 yıl içinde alınmış bir Schengen vizeniz olmaması durumunda parmak izi taraması yaptırmalısınız.

Parmak İzi Uygulaması Var mı?

İzlanda vizesi başvurularında biyometri işlemi (parmak izi taraması) uygulanmaktadır. Son 5 yıl içinde alınmış bir Schengen vizeniz olmaması durumunda parmak izi taraması yaptırmalısınız.

İzlanda Vize İşlemleri

 

İzlanda Vizesi

Tüm dünya ülkelerine gerçekleştirilecek seyahatler için profesyonel vize danışmanlığı yapan Euroasia Global Visa Services ekibi, vize başvuru sürecinizin doğru ve hızlı adımlarla ilerlemesi için deneyimli ekibiyle planlarınıza yardımcı olmaktadır. İzlanda seyahat planınız doğrultusunda izlemeniz gereken tüm aşamalar ve gerekli yönlendirmeler için help@eagvs.com mail adresi üzerinden Euroasia Global Visa Services danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

 

Schengen Bölgesi ülkelerinden olan İzlanda’ ya gerçekleştirilen seyahatler, 90 günden kısa ve 90 günü aşan kalmalı başvurular için farklı vize gereklilikleri barındırmaktadır.

 • İzlanda’ya gerçekleştirilmesi planlanan 90 gün ve altında konaklamalı seyahat talepleri, kısa süreli vize kategorisinde yer almakta ve Schengen vizesi kriterlerine uygun olarak tanımlanmaktadır.

İzlanda Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye’de İzlanda Devleti’ni temsilen bir başkonsolosluk veya konsolosluk bulunmamakta, İzlanda vatandaşlık, vize ve oturum/çalışma izni süreçleri, İzlanda’yı temsilen Danimarka Başkonsolosluğu’na bağlı bir birim tarafından yönetilmektedir.

İzlanda Vize Başvuruları, Türkiye’de İzlanda Devleti adına Danimarka Başkonsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan vize merkezlerinde yürütülmekte, gerekli aşamaların takibi sağlanmalıdır.

NOT: Umuma Mahsus pasaport sahiplerinin İzlanda seyahatlerinde İzlanda Schengen vizesi alması gerekmektedir.

Kısa süreli İzlanda seyahatleri;

İzlanda kısa süreli vize işlemleri için Euroasia Global Visa Services hızlandırılmış vize hizmetinden yararlanabilirsiniz.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2018

Schengen Antlaşama’ sına taraf olan ülkeler arasında yer alan İzlanda’ ya gerçekleşecek kısa süreli (90 gün ve altı kalmalı) seyahatlerde Schengen Vizesi gereklilikleri arandığından;

Tüm başvuru sahiplerinin parmak izi kaydının da dahil olduğu biometrik verilerini, konsoloslukla paylaşma zorunluluğu bulunmaktadır.

Schengen kapsamında paylaşılan parmak izi kayıtları ve biometrik veriler 5 yıla kadar saklı tutulabildiğinden, son 5 yıl içinde Schengen Vizesi gerekliliklerinin tümüyle yerini getirmiş olan başvuru sahiplerinin, doğrudan konsolosluk ziyareti zorunluluğu bulunmamaktadır.

NOT: Konsolosluk, vize başvuru sürecinde, başvuru sahibini konsolosluğa davet etme hakkına sahiptir.

Başvuru sahibinin pasaportu, son 10 yıl içinde alınmış olmalı ve pasaportta bulunan işlenmiş sayfaların A4 boyutunda renkli fotokopileri ile

 • Kullanılmış olan eski pasaport varsa beyan edilmeli ve eski pasaporta ait işlenmiş sayfaların fotokopileri
 • Başvuru sahibinim anne, baba, eş, kardeş ve çocuk bilgilerini gösteren, Nüfus müdürlüğü onaylı Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Kişisel banka hesabına ait son 15 gün içinde alınmış, 3 aylık hesap hareketi bilgisi
 • Başvuru sahibin çalışması durumunda, işveren tarafından düzenlenen ve başvurur sahibinin iş tanımı, çalışma süresi ve Schengen ülkelerine gerçekleşecek ziyaretten sonra işe geri dönüleceğinin beyanını içeren izin mektubu.
 • Başvuru sahibinin son 4 aylık maaş bordrosu, SGK işe giriş bildirgesi, son 4 aya ait SGK bildirileri, İşveren Faaliyet Belgesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri, Türk Ticaret Sicil Gazetesi ve Yetki Belgesi gerekmektedir.

İzlanda Vizesi Başvuru Formu

İzlanda’ya gerçekleştirilecek olan uzun ve kısa süreli seyahatler, farklı vize kategorileri ve vize başvuru formları üzerinden sağlanmaktadır. Seyahat kapsam ve içeriğine bağlı olarak belirlenen vize türlerinin tanımlanmasında,

 • Seyahat süresi,
 • Seyahatin kapsamı,
 • Seyahat içeriği ve
 • Başvuru sahibinin pasaport niteliği önem taşımaktadır.

Planladığınız İzlanda seyahatini en iyi ve doğru biçimde tanımlayacak olan vize başvuru tipi ve ve başvuru için gereken formlar ile başvuru belgesi kontrol listesine erişmek için Euroasia Global Visa Services danışmanlarıyla iletişime geçebilir, gerekli adımlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

İzlanda vize başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. 

İzlanda Turizm Vizesi

İzlanda’ya gerçekleştirilmesi planlanan turistik ziyaretler ve gezi programları, Schengen Vizesi kapsamında değerlendirilen Turizm Vizesi ile gerçekleştirilmektedir.

İzlanda Turizm Vizesi başvurularında;

Başvuru sahibi şirket sahibiyse;

 • Şirkete ait Faaliyet Belgesi, Sicil Gazetesi, Vergi Levhası ve İmza Sirküleri fotokopisi
 • Sosyal Güvenlik Hizmet Dökümü
 • Şirkete ait banka hesabının son üç aya ait dökümü

Başvuru sahibi çalışansa;

 • Çalıştığı iş yerine ait bilgilerin bulunduğu Ticaret Sicil Gazatesi fotokopisi
 • Vergi Levhası fotokopisi
 • İş yerinde imza yetkisi bulunan kişilerden İmza Sirküleri fotokopisi
 • SGK Hizmet Dökümü ve
 • Son 3 ayın kaşe ve imzalı maaş bordrosu

Başvuru sahibi öğrenciyse;

 • Bağlı bulunduğu eğitim kurumundan güncel öğrenci belgesi,
 • 18 yaş altıysa, ebeveynden alınmış ve son üç aya ait noter onaylı muvafakatnamenin aslı

NOT: 18 yaş altındaki reşit olmayan başvuru sahiplerine ait başvuru formları ebeveyn tarafından imzalanmalıdır.

İzlanda Ticari Vize

İzlanda’ya seyahat için alınacak ticaret vizelerinde başvuru sahibinin iş yeri bilgilerini gösteren belgelere ek olarak;

 • İzlanda’ da alınmış ticari davetiye,
 • Seyahat kapsamında ziyaret edilecek far veya sergi bileti ve katılımla ilgili diğer belgeler,
 • Gidilmesi planlanan şehre ait düzenlenmiş uçak bileti konaklama yer ve tarihini gösteren rezervasyon bilgileri
 • Kira, Tapu ve Araç varlığına gösteren belgelerin fotokopileri
 • 30 bin Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Maaş ve banka bilgileri ile 3 aya ait hesap hareketleri
 • Sosyal Güvenlik hizmet dökümü bilgileri gerekmektedir.

İzlanda Aile /Arkadaş Ziyareti Vizesi

İzlanda’ya gerçekleştirilmesi planlanan aile/arkadaş ziyaretleri için yapılacak vize başvurularında, kişinin çalışma veya eğitim durumuyla ilişkili resmi kayıtları gösteren belgelerin yanında, İzlanda'da konaklanacak olan yer ve kişi hakkında adres ve kimlik bilgileri içeren belgeler de bulunmalıdır.

NOT: İzlanda’ ya gerçekleştirilecek tüm kısa süreli seyahatler, başvuru sahibinin iş ve eğitim durumu ile planlanan seyahatin kapsam ve süresine bağlı olarak belgelendirildiğinden, kişisel planınıza en uygun adımların takibi için Euroasia Global Visa Services danışmanlarıyla iletişime geçmeniz önerilmektedir.

İzlanda Vize Ücreti

İzlanda ziyaretleri için alınması gereken vize başvurularında,

 • Başvuru sahibin yaşı,
 • VIP Başvuru servisi ve
 • Ek hizmetlere bağlı olarak farklı ücretlendirmeler uygulanmaktadır.

İzlanda Vize İşlemleri İzmir

İzmir’de ikamet eden İzlanda Vizesi başvuru sahiplerinin vize prosedür ve süreçlerinin yönlendirilmesi, Euroasia Global Visa Sevices İzmir ofisi aracılığıyla sağlanmaktadır. Başvuru süreciniz hakkında help@eagvs.com mail adresi üzerinden detaylı bilgi alabilir, Akdeniz mah. Cumhuriyet Bulv. No 109 Kat 3 Daire 303 Pasaport, Konak İzmir’nde yer alan vize danışmanlık ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İzlanda Vize İşlemleri Ankara

Ankara’da ikamet eden başvuru sahiplerinin İzlanda Vizesi başvuru işlemleri, Euroasia Global Visa Services Ankara ofisi aracılığıyla yürütülmektedir. Vize süreçlerinizin takibi, soru ve önerileriniz için help@eagvs.com mail adresini kullanarak destek alabilirsiniz.

İzlanda Vize İşlemleri Bursa

Bursa’dan İzlanda Vize başvuru işlemleri için Euroasia Global Visa Services Bursa danışmanlık ve destek ekibimizle iletişime geçebilir, süreç ve prosedürler hakkında detaylı bildi edinebilirsiniz. help@eagvs.com mail üzerinden vize süreçlerinin takip ve kontrolüne yardımcı olan EAGVS Bursa ekibi, biyometri kaydı tamamlanmış başvuru sahiplerinin Konsolosluk ziyaret gerekliliği olmadan vize süreçlerinin yönetilmesinde danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

İzlanda Vize İşlemleri Antalya

Antalya ilinden gerçekleşen İzlanda Vize başvurularının takip ve kontrolünü sağlayan Euroasia Global Visa Services Antalya danışma ekibi, help@eagvs.com mail adresiyle ihtiyaç duyduğunuz yardım ve yönlendirmeleri sağlamakta, güncel mevzuat ve vize prosedürlerinin sağlıklı biçimde yürütülmesine yönelik danışmanlık desteği sunmaktadır.

İzlanda Vize İşlemleri Edirne

Edirne’den İzlanda Vize başvurusu işlemleri için Sarıcapaşa Mahallesi Kıyık Caddesi No:4 Bilgen Pasajı / Ofis No:35 Merkez - Edirne’ de bulunan danışmanlık merkezimizi ziyaret edebilir veya help@eagvs.com mail adresi üzerinden Euroasia Global Visa Services danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vize İşlemleri Gaziantep

Gaziantep’ten gerçekleştirilecek İzlanda Vizesi başvuruları için help@eagvs.com mail adresi üzerinden sorularınıza yanıt bulabilir, seyahat planınızı detaylandırabilirsiniz.

İzlanda Vize İşlemleri Tekirdağ

İzlanda Vizesi Tekirdağ başvuruları, help@eagvs.com mail adresi üzerinden Euroasia Global Visa Services Tekirdağ danışmanlığı üzerinden gerçekleştirilmektedir.

NOT: İzlanda Vizesi başvurularında, başvuru sahibinin ikamet ettiği ile bağlı olarak farklı belge gereklilikleri bulunabildiğinden, Euroasia Visa Global Visa Services vize danışmanlarıyla iletişime geçmeniz ve seyahat planınızı doğru biçimde tanımlamanız önem taşımaktadır.

İzlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İzlanda Vizesi başvuru süreci, Danimarka Konsolosluğu tarafından yönetilmekte ve tüm evraklarım konsolosluğa sunulmasının ardından belgelerin incelenmesi ve tüm prosedürün tamamlanması, başvuru tipi ve başvuru dönemine bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir.

İzlanda Vize Reddi

İzlanda Vize başvuru sürecinin konsolosluk tarafından reddedilmesi durumunda, tekrar gerçekleştirilecek başvurularda, konsolosluk tarafından verilen vize reddinin nedenleri önem taşımaktadır. Ret kararıyla bildirilen vize başvurularında, vize reddinin orijinal belgelerinin başvuru sahibinde saklı tutulması, sonraki başvurular için önem arz etmektedir.

 

İzlanda’ya gerçekleştirmeyi planladığınız seyahatlerinizin içerik ve kapsamına en uygun vize başvurusu için, seyahatinizden en fazla 3 ay, en az 20 gün öncesinde Euroasia Global Visa Services il temsilcileriyle iletişime geçmeniz, doğru ve hızlı bir başvuru süreci geçirmenize yardımcı olacaktır. Merak ettiğiniz tüm sorular için help@eagvs.com mail adresiyle iletişime geçebilir, Euroasia Global Visa Services ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

 

İzlanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES