x
İzlanda

Vize İşlemleri

İzlanda

Telefon/Faks

0 342 255 50 63

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

İzlanda Vize Başvuru, Gaziantep

Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubesi tarafından derlenen İzlanda Schengen vize başvurularına dair vize başvuru formuna ve güncel evrak listelerine erişebileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Gaziantep şubemiz ile iletişime geçebilmek için gaziantep@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilir ya da +90 (342) 255 50 63  numaramızı arayabilirsiniz.

Devamı olan sayfalarımızda başta Gaziantep Araban, Şehitkamil, Karkamış, Yavuzeli, Şahinbey, Oğuzeli, Nizip, İslahiye ve Nurdağı ilçelerimiz olmak üzere Adıyaman, Kilis ve Hatay gibi çevrede bulunan şehirlerimizden yapılmak istenen İzlanda Schengen vize başvuruları için gerekli ve güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Kimlere Gerekir? - Gaziantep

Schengen vize ayrımında yer alan ülkelerden birisi de İzlanda’dır. Bu yüzden İzlanda seyahat gerçekleştirmek isteyen Umuma Mahsus pasaport sahiplerinin öncelikle geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Hizmet, Hususi ya da Diplomatik pasaportlardan birine sahipseniz 180 gün içinde 90 günü geçmeyecek seyahatlerinizde vize almanıza gerek olmamaktadır. Önceden alınmış olan bir Schengen vizeniz varsa seyahat gün sayısı yeterliliğini ve güncelliğini koruyorsa yeniden vize almanıza gerek olmadan istediğiniz gibi İzlanda ziyareti yapabilirsiniz.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? - Gaziantep

İzlanda Schengen vizeleri için öncelikle seyahat amacınızı tespit etmeniz ve konaklama gün sayınızı belirlemeniz gerekmektedir. Euroasia GVS Gaziantep şubesi ile sizlere sunduğumuz vize kategorilerini aşağıda listeledik.

İzlanda yetkililerinin sizlerden seyahat amacınıza yönelik isteyeceği belge listelerine ilgili vize başlıklarına tıklayarak sahip olabilirsiniz. Seyahat amacınız için gerekli olan belgeleri hazırladıktan sonra dilerseniz kargo yardımı ile dilerseniz de ofisimize gelerek kendiniz bize ulaştırabilirsiniz. Seyahat amacınıza yönelik herhangi bir vize başlığı bulunmuyorsa ya da seyahat amacınızın sunduğumuz vize hizmetlerinden hangisi ile eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için, gaziantep@eagvs.com adresimize e-posta göndererek veya +90 (342) 255 50 63 numaralı telefonumuzu arayarak Gaziantep şubemizdeki yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Formu - Gaziantep

İzlanda vize başvurusu yapmak için doldurulması zorunlu olan İzlanda vize başvuru formu sitemizden kolaylıkla bulunur, online olarak doldurulur ve bir adet çıktısı alınarak gerekli olan diğer dosyalarınızın arasına konulur. Vize başvurunuzun iptal olmaması veya ertelenmemesi için başvuru formu doldurulurken eksik ya da hatalı bilgi girişi yapmamaya özen göstermelisiniz. Şubemizde bulunan uzmanlarımız bu konu da son derece deneyim sahibi olup sizlerden alacağı bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir. 

İzlanda vize başvuru formuna buraya tıklayarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuruları Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - Gaziantep

İzlanda vizelerinin sonuca bağlanma süresi 5-10 iş günü arasında değişim göstermektedir. İzlanda konsolosluk yetkililerinin sizlerden isteyeceği ek belge talebi veya İzlanda konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi faktörlerle bu süre uzayabilmektedir. İzlanda seyahatinizde herhangi bir gecikme yaşamamanız için seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

+90 (342) 255 50 63 numaralı telefonumuzu arayarak ya da gaziantep@eagvs.com adresimize e-posta göndererek Gaziantep şubemizde bulunan yetkililerimizle iletişim kurabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Nasıl Alınır? - Gaziantep 

İzlanda Schengen vize başvurusu için yapılması gereken 4 aşama vardır. Gaziantep şubesi tarafından sizlere bu aşamaları açıklayarak aşağıda listeledi.

  • İzlanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İzlanda seyahatiniz için sizlerden talep edilecek belgelerin listesini sizlerin bilgisine sunarız. Bu belgelere nereden ve nasıl ulaşacağınız konusunda sizi bilgilendiririz. Böylece seyahatiniz için gerekecek belgeleri hazırlama aşamanız hızlı bir şekilde tamamlanmış olur. Hazırlanan belgelerinizi bize ilettikten sonra yetkililerimiz belgelerinizi dikkatle kontrol eder. Kontrol edilen belgelerinizde herhangi bir hatayla ya da eksiklikle karşılaşılması durumunda arayarak size bilgi veririz.
  • İzlanda Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvurunuzun işleme alınması için en gerekli olan aşama İzlanda vize başvuru ücretinin ödenmesidir. İzlanda vize başvuru ücreti Gaziantep şubemizden alacağınız danışmanlık hizmet ücretinden, tüm harç ücretlerinden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Başvuru ücretinizi banka hesabımızı isteyerek hesabımıza transfer edebilir ya da ofisimize gelerek kendiniz ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Schengen vize uygulaması kapsamında yer alması nedeniyle İzlanda vize başvuruları için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izi verme aşamanızın sona ermesiyle beraber yetkilimiz dosyanızı konsolosluk görevlilerine teslim eder ve her gün dosya durumunuzu sorgular.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: İzlanda Schengen vizenizin sonuçlanması ile beraber pasaportunuzu konsolosluktan teslim alırız ve arayarak size haber veririz. Pasaportunuzu ofisimize gelerek kendiniz teslim alabilirsiniz veya kargo ile size gönderilmesini tercih edebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir mi? - Gaziantep

Schengen vize ayrımında bulunan 26 ülkeden birisi olması sebebiyle İzlanda vizesi için 12 yaşının üzerindeki bireylerin ve daha önce herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin vize başvuru merkezine gelerek parmak izi verme zorunlulukları bulunmaktadır. Gaziantep şubemiz tarafından sizlere sunulan danışmanlık hizmet bedeli dahilinde sizi bir yetkilimiz karşılayarak size rehberlik yapar. Size sunduğumuz bu rehberlik sonucunda parmak izi verme aşamanız hızlı bir şekilde tamamlanmış olur. 26 Schengen vize ayrımına dahil olan ülkelerin aldığı karar sonucu 25 Eylül 2014 tarihinden sonra Schengen vizeleri için verilen parmak izleri VIS denilen ortak bilgi sistemine kaydedildiği için yeniden parmak izi verme şartınız olmadan İzlanda vize başvurusu yapabilirsiniz.

İzlanda konsolosluğunda bulunan yetkililer sizi ihtiyaç duyduklarında konsolosluğa davet edebilirler. Bu durum her zaman yapılan bir uygulama olmayıp çok az rastlanan bir durumdur.

İzlanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';