x
İzlanda

Vize İşlemleri

İzlanda

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 07 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

edirne@eagvs.com

İzlanda Vize Başvurusu, Edirne

Euroasia Global Visa Services Edirne şubesi tarafından İzlanda Schengen vize başvurularına dair gerekli ve güncel bilgilerin derlendiği sayfamıza hoş geldiniz.

İzlanda Schengen vize başvurularına dair daha fazla bilgiye sahip olmak için +90 (850) 241 07 72 numaralı telefonu arayarak veya edirne@eagvs.com adresine e-posta göndererek Edirne şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Devamı bulunan sayfalarımızda başta Edirne Merkez, İpsala, Meriç, Uzunköprü, Keşan, Havsa, Lalapaşa, Süloğlu ve Enez ilçelerimiz başta olmak üzere Kırklareli, Çanakkale ve Tekirdağ gibi çevrede yer alan şehirlerimizden gerçekleştirilecek olan İzlanda Schengen vize başvuru işlemleri için vize başvuru formuna ve güncel evrak listelerine ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Kimlere Gerekir? - Edirne

İzlanda Schengen vize uygulamasına dahil olan 26 ülkeden birisidir. Bu nedenle İzlanda vizesi almak isteyen Umuma Mahsus pasaport sahiplerinin seyahatlerinin öncesinde geçerli bir Schengen vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Diplomatik, Hizmet ya da Hususi pasaport sahiplerinden birisine sahipseniz 6 ay içerisinde 3 ayı aşmayacak İzlanda seyahatlerinizde vize almaktan muaf tutulursunuz. Önceki tarihlerde Schengen vize uygulamasına taraf olan ülkelerden birisinden alınan bir vizeniz varsa güncelliği halen devam ediyor ve seyahat gün sayısı yeterliyse yeniden vize almanıza gerek olmadan İzlanda seyahatinde bulunabilirsiniz.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? - Edirne

İzlanda vizesine başvuruda bulunmadan önce seyahat gün sayınızı belirlemeniz ve seyahat amacınızı tespit etmeniz gerekmektedir. Euroasia GVS Edirne şubesi tarafından İzlanda vize başvuruları için sunulan vize kategorilerini aşağıda sizler için listeledik.

Seyahatiniz için gerekli olan evrak listelerine ilgili vize başlıklarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Gerekli olan evrakları hazırladıktan sonra dilerseniz seçeceğiniz bir kargo firması ile bize gönderebilir ya da dilerseniz ofisimize gelerek kendiniz teslim edebilirsiniz. Seyahat amacınızın hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız veya seyahat amacınıza uygun bir vize başlığı bulunmuyorsa, aklınıza takılan tüm sorular için edirne@eagvs.com adresine e-posta göndererek ya da +90 (850) 241 07 72 numaralı telefonu arayarak Edirne şubemizde bulunan yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Formu - Edirne

İzlanda vize başvuru formu doldurulması gereken en önemli belgedir. İzlanda vize başvuru formuna sayfamızdan kolayca ulaşarak doldurabilirsiniz. Vize başvuru işleminizde herhangi bir gecikme ya da reddedilme yaşanmaması için girilen bilgilerinizde hatalı ya da gerçeğe uymayan bilgi olmaması gerekmektedir. Bu konuda size uzmanlarımız gereken desteği vererek formunuzu sizlerin vereceği bilgilerle doldurarak hazır hale getirir.

İzlanda vize başvuru formuna ulaşmak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz. 

İzlanda Vize Başvuruları Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - Edirne

İzlanda vize başvurusunun belgelerinizde herhangi bir eksiklik veya hata olmaması halinde kararlanma süresi 5 ila 10 iş günü sürmektedir. Bu süre İzlanda konsolosluk dönemsel yoğunlukları veya İzlanda resmi tatilleri gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Seyahat planınızda herhangi bir aksaklık yaşamamanız için seyahatinizden en az 4 hafta önce Edirne şubesinde bulunan yetkililerimizle iletişime geçmenizi öneriyoruz.

+90 (850) 241 07 72 numaralı telefonumuzu arayarak ya da edirne@eagvs.com adresimize e-posta göndererek Edirne şubemizdeki yetkililerimizle görüşebilirsiniz. 

İzlanda Vizesi Nasıl Alınır? - Edirne

Her ülkenin vize alma işlemleri için uygun gördüğü aşamalar olduğu gibi İzlanda vizesi için de aşamalar bulunmaktadır. Bu 4 aşamadan meydana gelmektedir. Edirne şubesi aracılığı ile sizlere bu aşamaları sırasıyla aşağıda listeledik.

  • İzlanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İzlanda vize başvurusu için seyahatinizde gerekecek belge listelerini size sunarız. Bu listedeki evrakları nereden ve nasıl temin edeceğiniz hususunda sizi bilgilendiririz. Yaptığımız bu bilgilendirme sayesinde belge fazlalığı ya da eksikliği gibi durumların önüne geçmiş olmaktayız. Hazırlayıp şubemize gönderdiğiniz belgeler yetkililerimiz tarafından özenle kontrol edilir. Yetkililerimizin kontrol ettiği belgelerinizin arasında hatalı ya da eksik belge olmaması halinde arayarak sizi haberdar ederiz.
  • İzlanda Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İzlanda vize başvuru ücretinin ödenmesi yapılması gereken ön aşamadır. İzlanda vize başvuru ücreti tüm harç bedellerinden ve Edirne şubemizin size sunacağı danışmanlık hizmet bedelinden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizi hesabımıza göndererek veya ofisimize ziyarette bulunarak iki farklı şekilde ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Schengen vize uygulamasında yer almasından dolayı İzlanda vize başvuruları için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izi vermenizin ardından yetkilimiz dosyanızı İzlanda konsolosluk çalışanlarına teslim eder ve dosya durumunuzu takip eder.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: İzlanda yetkililerinin başvurunuzu karara bağlamasının ardından İzlanda konsolosluğundan pasaportunuzu alırız ve arayarak size bilgi veririz. Pasaportunuzu ofisimize gelerek kendiniz alabilirsiniz ya da herhangi bi kargo firması ile size ulaştırabiliriz.

İzlanda Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir mi?- Edirne

Schengen vize uygulamasında yer almasından dolayı İzlanda vize başvurusu için 12 yaşını aşan bireylerin ve önceden Schengen vizesi için parmak izi vermeyen kişilerin şahsen vize başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Edirne şubemizin size sunacağı danışmanlık hizmet bedeli dahilinde parmak izi verme aşamanızda sizi bir yetkilimiz karşılar ve size rehberlik yapar. Şubemizin size sunacağı bu hizmet sayesinde parmak izi verme süreciniz kusursuz bir şekilde tamamlanmış olur. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınan Schengen vizeleri için Schengen vize uygulamasına dahil olan ülkelerin aldığı ortak karar sonucu verilen parmak izleri ortak bilgi sistemine kaydedildiği için tekrar parmak izi verme şartınız olmadan İzlanda vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

İzlanda Konsolosluğunda çalışmakta olan görevliler sizleri bire bir görüşmek adına konsolosluğa davet edebilirler. Bu sık rastlanan bir durum olmayıp nadiren karşılaşılan bir olaydır.

İzlanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';