x
İzlanda

Vize İşlemleri

İzlanda

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 37

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

İzlanda Vize Başvurusu, Tekirdağ

Euroasia Global Visa Services Tekirdağ şubesi tarafından İzlanda Schengen vize başvurularına dair tüm bilgileri içeren sayfamıza hoş geldiniz.

İzlanda Schengen vizesi için daha fazla bilgi almak için +90 (282) 255 50 37 numaralı telefonumuzu arayarak veya tekirdag@eagvs.com adresimize e-posta göndererek Tekirdağ şubesi ile görüşme sağlayabilirsiniz

İlerleyen sayfalarımızda başta Tekirdağ Çerkezköy, Kapaklı, Saray, Hayrabolu, Çorlu, Muratlı, Şarköy, Malkara, Ergene, Süleymanpaşa ve Marmaraereğlisi ilçelerimiz olmak üzere Çanakkale, Kırklareli ve Edirne gibi çevrede yer alan şehirlerimizden gerçekleştirilecek İzlanda Schengen vize başvuruları için vize başvuru formuna ve güncel belgelerin listesine ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Kimlere Gerekir? - Tekirdağ

Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden bir diğeri de İzlanda’dır. İzlanda seyahati gerçekleştirmek isteyen Bordo pasaport sahiplerinin seyahatlerinden önce güncel bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Siyah, Gri ya da Yeşil pasaportlardan herhangi birine sahip olanlar ise 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyecek seyahatlerinde vize almaktan muaf tutulmuşlardır. Bir diğer vize almaktan muaf tutulan durum ise önceden Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden birisinden alınan bir vizeniz varsa hala güncelse ve seyahat gün sayısı yeterliyse vize almanıza gerek olmadan dilediğiniz gibi İzlanda seyahati yapabilirsiniz.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? - Tekirdağ 

İzlanda vizesi başvurunuzdan önce seyahat gün sayınızı kesinleştirmeniz ve seyahat gerekçenizin ne olduğuna karar vermeniz gerekmektedir. Euroasia GVS Tekirdağ şubesi aracılığı ile sizlere hizmet verdiğimiz İzlanda vize kategorilerini aşağıda listeledik.

İzlanda vize başvuruları için gerekecek evrak listelerine ilgili vize bağlantılarına tıklayarak sahip olabilirsiniz. Gerekecek evrak listelerini isterseniz herhangi bir kargo aracılığı ile isterseniz de ofisimize ziyarete bulunarak kendiniz getirebilirsiniz. Seyahatiniz için uygun vize kategorisi yer almıyorsa ya da seyahat amacınızı belirleyemiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilmek için tekirdag@eagvs.com adresimize e-posta göndererek ya da +90 (282) 255 50 37 numaralı telefonumuzu arayarak Tekirdağ şubesi ile iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Formu - Tekirdağ

İzlanda vize başvurusu için doldurulması zorunlu olan İzlanda vize başvuru formu sitemizden kolaylıkla bulunarak doldurulur, bir adet örneği alınır ve diğer gerekli olan belgelerinizin arasına konulur. Seyahatinizin reddedilmemesi veya uzamaması için İzlanda vize başvurusu yaparken hatalı ya da gerçeğe aykırı bilgi girişi yapmamaya dikkat etmelisiniz. Bu konu da son derece tecrübe ve deneyime sahip olan yetkililerimiz sizlerden gelecek olan bilgilerle formunuzu doldurarak hazırlar.

İzlanda vize başvuru formuna erişmek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuruları Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - Tekirdağ

Başvurusu gerçekleştirilen İzlanda vize başvurularının karara bağlanma süresi 5 ila 10 iş günü arasında değişmektedir. Bu süre İzlanda resmi tatilleri, konsolosluk dönemsel yoğunlukları ve İzlanda konsolosluk görevlileri tarafından sizlerden istenen ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilir. Bu yüzden seyahatinizde herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız adına seyahatinizden en az 4 hafta önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz. +90 (282) 255 50 37 numaralı telefonumuzu arayarak veya tekirdag@eagvs.com adresine e-posta göndererek İzmir şubesinde bulunan yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vizesi Nasıl Alınır? - Tekirdağ

İzlanda vize başvuruları için yerine getirilmesi gereken 4 aşama söz konusudur. Euroasia GVS Tekirdağ şubesi ile sizlere bu aşamaları aşağıda açıklamalı olarak listeledik.

  • İzlanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İzlanda vizesi için gereken evrakları hazırlama sürecinizde hangi belgeye nereden ve nasıl ulaşacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz. Yaptığımız bu uygulama sayesinde İzlanda vize başvuru işleminiz hız kazanmış olur. Gereken evraklarınızın hazırlama işlemi tamamlandıktan sonra kargo ile ya da ofisimize gelerek şubemizdeki yetkililerimize ulaştırabilirsiniz. Şubemizde bulunan yetkililerimize ulaştırdığınız belgeler özenle incelenir. Özenle incelenen belgeleriniz arasında hatalı veya eksik belge olması halinde aranarak bilgi sahibi edilirsiniz.
  • İzlanda Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İzlanda vize başvurularının işleme alınması için yapılması gereken ilk aşama vize başvuru ücretinin ödenmesidir. İzlanda vize başvuru ücreti tüm giderlerden, Tekirdağ şubemizin sizlere sunacağı danışmanlık hizmet bedelinden ve tüm harç işlem ücretlerinden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizi ofisimize ziyartte bulunarak kendiniz ödeyebilir ya da sizlerle paylaşacağımız hesap bilgilerimize transfer ederek ödeyebilirsiniz. 
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: İzlanda vize başvuruları için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izi verme sürecinizin tamamlanması ile birlikte yetkilimiz zaman kaybetmeden dosyanızı konsolosluğa teslim eder ve her gün dosya durumunuzu sorgular.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: İzlanda vize işleminizin karara bağlanması ile birlikte konsolosluktan pasaportunuzu teslim alırız ve arayarak size haber veririz. Pasaportunuzu kargo ile size iletebiliriz ya da isterseniz ofisimize gelerek kendiniz teslim alabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Tekirdağ

İzlanda Schengen vize başvurusu için 12 yaşının üzerindeki bireylerin ve daha önce Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin şahsen vize başvuru merkezine gelerek parmak izi verme zorunlulukları bulunmaktadır. Parmak izi verme aşamanızda Tekirdağ şubemizin sizlere sunacağı danışmanlık hizmet bedeli kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik yapar. Sunduğumuz bu rehberlik neticesinde parmak izi verme aşamanız kusursuz bir şekilde tamamlanmış olur. 

İzlanda konsolosluk yetkilileri sizi gerek gördüklerinde konsolosluğa yüz yüze görüşmeye çağırabilirler. Bu şahsen gelmenizi gerektiren ek bir durumdur.

İzlanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';