x
İzlanda

Vize İşlemleri

İzlanda

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 03

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

adana@eagvs.com

İzlanda Vize Başvuru, Adana

Euroasia Global Visa Services Adana şubesi ile hazırlanan İzlanda Schengen vize başvurularına dair vize başvuru formuna ve gerekli tüm belgelere ulaşabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

İzlanda Schengen vize başvurularına dair daha fazla bilgiye sahip olabilmek için +90 (322) 245 01 03 numaralı telefonumuzu arayarak ya da adana@eagvs.com adresimize e-posta atarak Adana şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Aşağıda devamı olan sayfalarımızda başta Adana Yumurtalık, Feke, Tufanbeyli Sarıçam, Ceyhan, Çukurova, Seyhan, Yüreğir, İmamoğlu, Kozan, Karataş, Pozantı, Karaisalı, Saimbeyli ve Aladağ ilçelerimiz olmak üzere Mersin, Niğde ve Osmaniye gibi çevrede yer alan illerimizden yapılacak olan İzlanda Schengen vize başvurularına ait gerekli ve güncel bilgilere erişebilirsiniz.

İzlanda Vizesi Kimlere Gerekir? - Adana

İzlanda Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerden birisidir. Bu yüzden İzlanda seyahati gerçekleştirmek isteyen Umuma Mahsus pasaport sahiplerinin seyahatlerinden önce güncel bir Schengen vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Hususi, Diplomatik veya Hizmet pasaportlarından birisine sahip olanların 6 ay içerisinde 3 ayı geçmeyecek İzlanda seyahatlerinde vize almalarına gerek olmadan İzlanda ziyareti yapabilirler. Önceden alınan Schengen vizeniz varsa, geçerliliği halen devam ediyorsa, seyahat gün sayısı yeterliyse, yeniden vize almaktan muaf tutulursunuz.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? - Adana

İzlanda seyahatinizden önce hangi amaç için seyahatte bulunacağınızı bilmeniz gerekmektedir. Adana şubemiz ile sizlere hizmet verdiğimiz vize kategorilerini aşağıda sizler için listeledik.

Seyahat amacınız için konsolosluk yetkililerinin sizlerden isteyeceği belgelerin listesine ilgili vize kategorilerine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Sizlerden istenen belgeleri hazır hale getirdikten sonra isterseniz kargo ile isterseniz de kendiniz ofisimize uğrayarak şubemize teslim edebilirsiniz. Seyahat amacınız için herhangi bir vize başlığı bulunmuyor ya da seyahat amacınızın hangi vize başlığında yer aldığını tespit edemiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorulara yanıt bulabilmek için adana@eagvs.com adresimize e-posta göndererek ya da +90 (322) 245 01 03 numaralı telefonumuzu arayarak Adana şubemizde bulunan yetkililerimizle iletişim kurabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Formu - Adana

İzlanda vize başvurusu gerçekleştirmek isteyenlerin doldurması zorunlu olan İzlanda vize başvuru formuna sitemizden kolayca erişerek online olarak doldurabilirsiniz. İzlanda vize başvurunuzun iptal olmaması ya da uzamaması için başvuru formu doldururken eksik ya da gerçeğe aykırı bilgi girişi yapmamaya dikkat etmelisiniz. Adana şubemizde bulunan yetkililerimiz bu konu da son derece deneyim sahibi olmakla beraber sizlerden alacağı bilgilerle formunuzu doldurarak hazırlar. 

İzlanda vize başvurusuna rahatlıkla erişebilmek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuruları Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - Adana

İzlanda vize başvurularının karar bağlanma süresi 5-10 iş günü arasında değişmektedir. Belgelerinizde yanlışlık olması halinde, İzlanda resmi tatilleri ve konsolosluk yetkilileri tarafından sizlerden istenecek ek belge talebi gibi nedenlerle bu süre uzayabilmektedir. Seyahat planınızda bir sorun yaşamamanız için seyahatinizden en az 4 hafta önce Adana şubemiz ile iletişime geçmenizi önermekteyiz.
adana@eagvs.com adresimize e-posta göndererek veya +90 (322) 245 01 03 numaralı telefonumuzu arayarak Adana şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vizesi Nasıl Alınır? - Adana

İzlanda vizesi alabilmek için yerine getirilmesi gereken 4 aşama mevcuttur. Adana şubesi aracılığı ile sizlere bu aşamaları sırasıyla aşağıda listeledik.

  • İzlanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İzlanda seyahatiniz için sizlerden istenecek belgelerin eksiksiz listesini bilgilerinize sunarız. Bu belgeleri nasıl ve nereden temin edeceğiniz hususunda sizi yönlendiririz. Bu uygulama ile fazla ya da eksik belge hazırlamadan vize işlemlerinizin hız kazanmasını sağlamış oluruz. Hazırlayıp Adana şubemizdeki yetkililerimize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından büyük bir özenle kontrol edilir. Kontrol edilen belgelerinizde herhangi bir eksik ya da hatalı belgeye rastlanması halinde arayarak size bilgi veririz.
  • İzlanda Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İzlanda vize başvuru ücretinin ödenmesi vize işlemlerinizin işleme alınması için yapılacak olan ilk aşamadır. Vize başvuru ücreti Adana şubemizden alacağınız danışmanlık hizmet bedelinden, tüm harç işlem ücretlerinden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizin ödenmesini sizlere ileteceğimiz banka hesabımıza transfer ederek ödeyebilirsiniz ya da ofisimize ziyarette bulunarak kendiniz ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: İzlanda vize başvuruları için parmak izi vermeniz şarttır. Parmak izinizin verilme aşaması sona erdikten sonra görevli olan bir yetkilimiz konsolosluk çalışanlarına evraklarınızı teslim eder.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: İzlanda vize işlemlerinizin bitmesiyle beraber pasaportunuzun kargo ile size gönderilmesini talep ederek ya da ofisimize gelerek iki farklı şekilde pasaportunuzu alabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir mi? - Adana

İzlanda Schengen vize uygulamasında yer alan 26 ülkeden biridir. Bu nedenle İzlanda Schengen vizesi almak isteyen 12 yaşının üzerindeki bireylerin ve daha önce herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyen kişilerin vize başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Adana şubemizden alacağınız danışmanlık hizmet bedeli kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılayarak rehberlik yapar. Bu rehberlik sonucunda parmak izi verme süreciniz sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınan Schengen vizeleri için verilen parmak izleri Schengen vize uygulamasına dahil olan ülkelerin almış olduğu ortak karar ile VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiği için yeniden parmak izi vermenize gerek kalmadan İzlanda vize başvurusu yapabilirsiniz.

İzlanda konsolosluğunda görev alan yetkililer sizi gerek gördüklerinde konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu davet her zaman yapılmaz fakat az rastlanan bir olaydır. Bu durum bizzat gelmenize ek bir olaydır.

İzlanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';