x
İzlanda

Vize İşlemleri

İzlanda

Telefon/Faks

+90 352 353 30 25

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

kayseri@eagvs.com

İzlanda Vize Başvuru, Kayseri

Euroasia Global Visa Services Kayseri şubesi tarafından hazırlanan İzlanda Schengen vize başvurularına dair gerekli bilgi ve belgelere ulaşabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

İzlanda Schengen vize başvurularına dair Kayseri şubemizle iletişime geçmek için +90 (352) 353 30 25 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da kayseri@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Devamı olan sayfalarımızda başta Kayseri Özvatan, Talas, Melikgazi, Bünyan, Sarız, Kocasinan, Hacılar, Felahiye, Akkışla, Develi, İncesu, Pınarbaşı, Tomarza, yahyalı ve Yeşilhisar ilçelerimiz olmak üzere Nevşehir, Kahramanmaraş ve Sivas gibi komşu olan illerimizden gerçekleştirilecek olan İzlanda Schengen vize başvuruları için güncel tüm bilgilere erişebilirsiniz. 

İzlanda Vizesi Kimlere Gerekir? - Kayseri

İzlanda Schengen vize uygulamasına dahil olan ülkelerden birisidir. Bu yüzden Yeşil, Siyah ya da Gri pasaportlardan birisine sahip olanların 6 ay içerisinde 3 ayı geçmeyecek seyahatlerinde vize almalarına gerek olmamaktadır. Ancak Bordo pasaport sahiplerinin İzlanda seyahatlerinden önce mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekir. Önceki tarihlerde alınan bir Schengen vizesine sahipseniz güncelliği halen devam ediyorsa ve seyahat gün sayısı yeterliliği bulunuyorsa yeniden vize almanıza gerek yoktur.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? - Kayseri

İzlanda vizesi için çeşitli hizmet verdiğimiz vize başlıklarını Kayseri şubemiz tarafından sizler için aşağıda listeledik.

İzlanda seyahatinizden önce seyahat gün sayınızı kesinleştirmeniz ve seyahat amacınızı tespit etmeniz gerekmektedir. Seyahat gerekçenize göre sizden istenecek belge listelerine ilgili vize başlığına tıklayarak sahip olabilirsiniz. Sizden istenecek belgeleri hazırladıktan sonra dilerseniz herhangi bir kargo şirketi yolu ile bize ulaştırabilir dilerseniz de ofisimizi ziyaret ederek belgelerinizi kendiniz şubemize teslim edebilirsiniz. Seyahat amacınız için vize başlığı listelediğimiz vize başlıklarında bulunmuyor ya da seyahat amacınızın hangi vize başlığı ile eşleştiğini tespit edemiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorulara yanıt alabilmek için kayseri@eagvs.com adresimize e-posta göndererek ya da +90 (352) 353 30 25 numaralı telefonumuzu arayarak Kayseri şubemiz ile iletişim kurabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Formu - Kayseri 

İzlanda vize başvuru formu seyahatiniz için en gerekli olan belgelerdendir. Vize başvuru formuna sitemizden kolaylıkla ulaşarak online olarak doldurabilirsiniz. Seyahatinizin reddedilmemesi ya da uzamaması için başvuru formu doldururken hatalı ya da eksik bilgi girişi yapmamaya dikkat etmelisiniz. Bu konu da şubemizde bulunan uzmanlarımız son derece tecrübe sahibi olup sizlerden gelecek olan bilgilerle formunuzu doldurarak sizi bu zahmetten kurtarır.

İzlanda vize başvuru formuna sahip olabilmek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuruları Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - Kayseri

İzlanda vize başvurularının sonuca bağlanma süresi 5 ila 10 iş günü sürmektedir. Bu süre belgelerinizde bir eksiklik olması halinde, İzlanda resmi tatilleri sebebiyle ya da İzlanda konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Seyahatinizde hiç bir sorun ya da gecikme yaşamamanız için seyahatinizden en az 1 ay önce Kayseri şubemizdeki yetkililerimizle görüşme yapmanızı tavsiye ediyoruz.
kayseri@eagvs.com adresimize e-posta göndererek ya da +90 (352) 353 30 25 numaralı telefonumuzu arayarak Kayseri şubemizdeki yetkililerimizle görüşebilirsiniz

İzlanda Vizesi Nasıl Alınır? - Kayseri

Her ülkenin vize işlemleri için yerine getirilmesini istediği aşamalar mevcuttur. İzlanda vizesine sahip olabilmek için yerine getirilmesi gereken 4 aşama vardır. Kayseri şubemiz ile sizlere bu aşamaları sırasıyla açıklayıcı bir şekilde listeledik.

  • İzlanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İzlanda konsolosluk görevlilerinin seyahatiniz sizden talep edeceği belgeleri sizlerin bilgisine sunarız. Bu belgeleri nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda sizi bilgilendiririz. Bu bilgilendirme sayesinde eksik ya da fazladan belge hazırlamadan belge hazırlama işleminizin hızlanmasını sağlamış oluruz. Gerekli olan evrakları hazırlayıp yetkililerimize ulaştırmanızın ardından yetkililerimiz evraklarınızı eksiksiz ve dikkatli bir şekilde inceler.
  • İzlanda Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvuru ücretinizin işleme alınması için yapılması gereken ilk ve en önemli aşama vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Vize başvuru ücreti Kayseri şubemizin size sağlayacağı danışmanlık hizmet bedelinden, tüm harç ücretlerinden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretinizin ödenmesini banka hesabımıza göndererek ya da ofisimize gelerek kendiniz ödeyerek gerçekleştirebilirsiniz. 
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Schengen vize uygulamasına dahil olması nedeniyle İzlanda vize başvuruları için parmak izi verme şartı bulunmaktadır. Parmak izinizin verilmesi ile birlikte yetkilimiz evraklarınızı İzlanda konsolosluk yetkililerine teslim eder ve dosya durumunuzu günlük olarak takip eder. 
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: İzlanda konsolosluk görevlilerinin vize işleminizi sonuçlandırması ile birlikte konsolosluğa giderek pasaportunuzu alırız ve arayarak sizi haberdar ederiz. Pasaportunuzu ofisimizden kendiniz alarak ya da kargo ile gönderilmesini tercih ederek iki farklı şekilde alabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir mi? - Kayseri

İzlanda Schengen vize başvuruları için daha önce Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin ve 12 yaşını dolduran bireylerin vize başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Kayseri şubemizden alacağınız danışmanlık hizmet bedeli dahilinde sizi bir yetkilimiz karşılar ve parmak izi vermeniz için size rehberlik yapar. 26 Schengen vize ayrımında yer alan ülkelerin almış olduğu karar sonucu 25 Eylül 2014 tarihinden sonra verilen parmak izleri ortak bilgi sistemi VIS denilen sisteme kaydedildiği için yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan İzlanda vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Bizzat gelmenize ek bir diğer durum İzlanda konsolosluğunda bulunan yetkililer sizi gerek gördüklerinde yüz yüze görüşmeye çağırabilirler. Bu sürekli yapılan bir olay olmayıp nadir karşılaşılan bir durumdur.

İzlanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';