x
Danimarka

Vize İşlemleri

Danimarka

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu

İstanbul Başkonsolosluğu, Danimarka vatandaşlarına konsolosluk hizmeti sunmakta, Türkiye ile Danimarka arasındaki ticari faaliyetlerin geliştirilmesine odaklanmış Ticari İlişkiler birimini bünyesinde barındırmaktadır. Vize başvurularını da kabul edebilen başkonsolosluk, bu başvuruların değerlendirilmesi ve karara bağlanması konusunda yetki sahibidir. 

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: Kuştepe Mahallesi Trump Towers Büyükdere Cad. No:1 Kule 2 Daire 46 Şişli / İstanbul
Telefon: +90 212 329 19 00
Faks: +90 212 329 19 01
E-Posta: isthkt@um.dk (Ticari İlişkiler)
E-Posta: istgkl@um.dk (Konsolosluk Bölümü) 

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri

İstanbul Danimarka Başkonsolosluğu, hafta içi her gün 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Vize ve diğer konsolosluk işlemleri 10.00-13.00 saatleri arasında yapılmaktadır. 

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu Vize Başvurusu

Başkonsolosluk, Danimarka Vize Başvurusu kabul etmek ve değerlendirmek konusunda yetkilendirilmiştir. Başvuruları, yetkilendirilmiş acente aracılığı ile kabul etmekte, online ortamda verilen randevu esasına göre planlamaktadır. Başvurunuz aşamasında tüm evraklarınızın eksiksiz, doğru ve birbirlerini destekler durumda olması son derece önemlidir. Seyahat gerekçenize göre tarafınızdan talep edilen belgelerin değiştiğini ve Başkonsolosluğun gerekli gördüğü hallerde ek belge talep edebileceğini hatırlatmak isteriz. 

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu Vize Başvuru Formu

Vize başvurunuzun sonucuna etki eden en önemli belgelerden birisi Danimarka Vize Başvuru Formu’dur. Bu form seyahatinize ve kendinize dair detayların belirtildiği çok sayıda bilginin girilmesi içindir. Seyahatinizin başlangıç ve bitiş süreleri, bu süreler arasında konaklayacağınız yerler, harcamalarınızın nasıl karşılanacağına dair detayları bu formda belirtmeli, rezervasyon bilgileriniz, uçak biletleriniz gibi belgeler ile desteklemelisiniz. Dilerseniz ilgili formu incelemek için burayı tıklayabilirsiniz. 

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu Konsolosluk Hizmetleri

Konsolosluk birimi, vize hizmeti vermenin yanı sıra, Danimarka vatandaşlarının ihtiyaçlarını karşılamak ve onları güvence altına almak için çok sayıda hizmet sunmaktadır. Bunlardan bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

  • Acil Durum Desteği : Kazaya karışma, yaralanma, afet koşulları ya da tutukluk durumu söz konusun olduğunda, başkonsolosluk tarafından desteklenebilir, tıbbi ya da hukuki danışmanlıktan faydalanabilirsiniz.
  • Doktor, Tercüman, Avukatlık Listeleri: Acil koşullar dışında ihtiyaç duyulması halinde tercümanlık ya da avukatlık hizmeti alabileceğiniz yerleri öğrenebilirsiniz.
  • Pasaport ve Kimlik Yenileme İşlemleri
  • Sürücü Belgesi İşlemleri
  • Noterlik Hizmetleri
  • Yaşam, Doğum ve Ölüm Belgeleri
  • Evlilik ve Boşanma İşlemleri
  • Vatandaşlık İşlemleri

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu Nerede?

İstanbul Danimarka Vize Başvurusu

Danimarka ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';