x
İsviçre

Vize İşlemleri

İsviçre

İsviçre Vize Reddi

K. Gödek 22/01/20, 15:56
İsviçre vize reddi durumunda itiraz dilekçesi yazmanın faydası olur mu?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, 2 yıl önce İsviçre vizesine başvuru yaptığınızdaki çalışma durumunuz ile şimdiki çalışma durumunuz, gelir durumunuzu gösteren belgeler, iş yeri evraklarınız, mevcut işyerlerinizdeki çalışma süreleri, sunmuş olduğunuz seyahat planı, seyahat sağlık sigortanız, başvuru yaptığınız vize türü farklılıklar var mıdır?

Öncelikle bunlara bakmak ve vize başvurunuzun hangi maddeden dolayı reddedildiğini bilmek gerekir. İsviçre, Schengen üye ülkeler arasındadır ve kısa süreli vize başvurularını ( turistik, ile-arkadaş, dil kursu, ticari ) Schengen anlaşması hükümlerini dikkate alarak değerlendirmektedir. Uzun süreli vize başvurularını ise ( aile birleşimi , çalışma, oturum, öğrenim ) ulusal mercilerinin kararları doğrultusunda değerlendirmektedir. Uzun süreli bir vize olan aile birleşimi vize başvurunuzun sonucu ret almış iseniz, bu ret kararı hem sizinle hem de yanına gideceğiniz kişinin İsviçre’deki durumu ile ilgilidir. Yine uzun süreli bir vize olan çalışma vizesinde de sizi davet eden firma ile de bir sıkıntı yaşanmış ve bundan dolayı ret olmuş olabilir. İsviçre’nin kısa süreli vize başvurularını ret gerekçelerinden kısaca bahsetmek gerekirse bunlar; sunduğunuz belgelerin ya da pasaportunuzun  tahrif  edilmiş veya sahte olma şüphesi olabilir. Sunmuş olduğunuz evraklarla, doldurmuş olduğunuz başvuru formunuzun uyumsuz olması ya da sizin seyahat dönüş tarihinizden sonra ülkeyi terk etmeyeceğinizi, bu seyahati gerçekleştirecek yeterli maddi imkanlarınızın olmadığınızı, seyahat tarihleriniz ile uyumlu bir seyahat sağlık sigortası sunmadığınızı, daha önceki vize başvurularınızda başka bir Schengen ülkesinin ortak kullanıma sahip oldukları Vize Bilgi Sisteminde sizinle ilgili olumsuz bir kaydın olması veya daha önce kullanmış vizeleri doğru kullanmamış olmanızdan kaynaklanabilir.

Euroasia global visa, deneyimli ve profesyonel ekibi ile İsviçre vize başvurularında uzun yıllardan beri vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilere danışmanlık hizmeti vermektedir. Burada önemli olan İsviçre vize reddi almadan, doğru başvuruyu yapabilmektir, talep ettiğiniz vize türü ile ilgili evrakları hazırlamak ve başvuru formunuzun da sunmuş olduğunuz evraklara uygun olarak doldurulmasıdır. Başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda İsviçre vize reddi itiraz dilekçesi hazırlanması konusunda ret verilen maddeye uygun olarak dilekçeniz yetkili danışmanınız tarafından hazırlanacaktır. 

Saygılarımla,

Gökhan Kartal

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';