x
İsviçre

Vize İşlemleri

İsviçre

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 08

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8.00-18.00
Hafta Sonu: 10.14.00

Eposta

balıkesir@eagvs.com

İsviçre Vize Başvuru, Balıkesir

 Değerli ziyaretçilerimiz, İsviçre vize başvurunuz için gerekli tüm bilgileri detayları ile güncel bir şekilde bulabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Başta Balıkesir ilimiz olmakla birlikte Bandırma, Ayvalık, Bigadiç, Edremit, Burhaniye ve Balya ilçelerimiz başta olmak üzere Manisa, Bursa, Kütahya ve Çanakkale gibi çevre illerimizden yapacağınız İsviçre vize başvurunuza dair yapmanız gerekenleri bulabilir ve detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla Balıkesir şubemizden yapacağınız İsviçre vize başvurunuz için 0266 225 50 08 numaralı telefondan ya da balikesir@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kimlere Gerekir?

İsviçreye seyahat edecek her Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi İsviçre seyahati için vize almak zorundadır. Ancak Hususi (yeşil), Diplomatik (siyah), Hizmet (gri) pasaport sahipleri İsviçre vizesinden muaftır.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar, 2023

İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan evraklar başta seyahat nedeninize daha sonra pasaportunuza ve veri sunum muafiyetinize göre değişim göstermektedir. İsviçre vizenizi seyahatinize göre belirlemeniz vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması açısından oldukça önemlidir. İsviçre vize başvurunuza dair gerekli olan tüm evrakları sizler için maddeler halinde hazırladık ve aşağıda sizlere sunduk. Seyahatiniz için gerekli tüm evrakları aşağıda maddeler içinde bulabilirsiniz.

İsviçre vize başvurunuz için gerekli evraklarda sormak istedikleriniz var ise veya seyahatinize uygun vizeyi maddeler içinde bulamıyorsanız 0266 225 50 08 numaralı telefondan ya da balikesir@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilir merak ettiklerinizi sorabilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu Nasıl Yapılır, Balıkesir

İsviçre vizesi Schengen vizesi kapsamına girdiği için vize başvurunuzu Schengen vizesi olarak yapmanız gerekmektedir. Schengen vizesi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için www.eagvs.com Web adresine göz atabilirsiniz. İsviçre vize başvurunuzu nasıl yapacağınıza dair gerekli tüm bilgileri sizler için dört maddede derledik ve aşağıda sunduk.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İsviçre vize başvurunuzda gerekli olan belgeler seyahat nedeninize, pasaportunuza ve veri sunum muafiyetinize göre değişim göstermektedir. Vize başvurunuz için gerekli olan belgeleri danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek seyahatinize uygun olarak ve detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Vize başvurunuz için gerekli olan belgeleri hazırlamanızda uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaktır. Başvuru belgeleriniz tamamıyla hazır oldu takdirde belgelerinizi dilerseniz size en yakın şubemize gelerek bizlere elden teslim edebilir dilerseniz de kargo aracılığı ile belgelerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz. İsviçre vize başvurunuz için hazırlamış olduğunuz belgeler herhangi bir yanlışlık ve eksiklik olmaması için uzman ekip arkadaşlarımız tarafından kontrol edilir ve kontrol sonrası tarafınıza bilgi verilerek vize başvurunuz yapılır.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesiİsviçre vize başvuru ücretiniz başta seyahat nedeninize daha sonra pasaportunuza ve veri sunum kaydınıza göre farklılık gösterir. Danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek vize başvuru ücretinizi öğrenebilirsiniz. Vize başvuru ücretinizi size en yakın şubemize gelerek nakit veya kredi kartıyla ödeyebilir ya da EFT/ havale yolu ile ödeme yapabilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: İsviçre vize başvurunuzun biyometrik veri sunumu kısmında belirlenen tarihte Ankara Büyükelçiliğinde ya da İstanbul Başkonsolosluğunda  bulunmanız gerekir. Uzman ekip arkadaşlarımız başkonsolosluğun veya büyükelçiliğin yoğunluk durumuna göre ve seyahatinize uygun olacak şekilde sizler için bir randevu tarihi ayarlarlar. Ayarlanan randevu tarihinde başkonsoloslukta veya büyükelçilikte bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. Veri sunumunuz esnasında danışman bir arkadaşımız herhangi bir sorun çıkmaması için sizlere eşlik edeceklerdir. Daha önce Schengen vizesi kapsamında veri sunumu yapan kişiler veri sunumu muafiyet durumunu uzman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek sorgulatabilir ve veri sunumu muafiyetini öğrenebilir.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: İsviçre seyahatiniz için yapmış olduğunuz vize başvurunuzun sonuçlanmasını uzman ekip arkadaşlarımız günlük, rutin olarak takip ederler. Vize başvurunuz sonuçlandı takdirde pasaportunuzu en yakın şubemize gelerek elden teslim alabilirsiniz ya da belirttiğiniz adrese kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi, Balıkesir

İsviçre seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunda ülke sizden veri sunumunuzu talep etmektedir. Daha önceden Büyükelçilikte ya da Başkonsoloslukta veri sunumu kaydınız yoksa ve veri sunumundan muaf değilseniz Ankara Büyükelçiliğinde ya da İstanbul Başkonsolosluğunda şahsen bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirmeniz şarttır. 

İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar, Balıkesir 

İsviçre vize çıkış süreniz seyahat nedeninize ve pasaportunuza göre farklılık göstermektedir. Vize çıkış süreleri tüm vizelerde 10 ila 15 iş günü olarak belirtilmiştir. Ancak konsolosluğun ve büyükelçiliğin yoğunluk durumuna, seyahat nedeninize ve pasaportunuza göre vize çıkış süreniz belirtilen günden birkaç gün erken ya da birkaç gün geç olabilir. Vize çıkış süreleri hakkında daha detaylı bilgi almak için danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla Balıkesir şubemiz üzerinden yapacağınız İsviçre vize başvurunuz dair merak ettiklerinizi sormak ve danışmanlık hizmeti almak için 0266 225 50 08 numaralı telefondan ya da balikesir@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İsviçre ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';