x
İsviçre

Vize İşlemleri

İsviçre

Telefon/Faks

0282 255 50 39

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

İsviçre Vİze Başvurusu, Tekirdağ

Değerli ziyaretçilerimiz, İsviçre vize başvurunuza dair güncel ve gerekli tüm bilgileri bulabileceğiniz Euroasia Global Visa Services sayfamıza hoşgeldiniz.

Sayfa devamında, başta Tekirdağ ilimiz olmak üzere Malkara, Çorlu, Çerkezköy, Ergene, Hayrabolu, Kapaklı ilçelerimiz ve İstanbul, Kırklareli, Edirne, Çanakkale gibi çevre illerden yapacağınız İsviçre vize başvurunuz için gerekli tüm bilgileri güncel ve detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

İsviçre vize başvurunuz dahilinde merak ettiklerinizi sormak ve danışmanlık hizmeti almak için 0282 255 50 39 numaralı telefondan ya da tekirdag@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilir sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kimlere Gerekir?

İsviçre vizesi Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin almak zorunda olduğu bir vizedir. Hususi (yeşil), Diplomatik (siyah), Hizmet (gri) pasaport sahipleri ise İsviçre vize alımından muaf tutulmuştur.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar, 2023

İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan evraklar seyahat nedeninize, pasaportunuza ve veri sunumu muafiyet durumunuza göre değişim göstermektedir. İsviçre vizenizi seyahat nedeninize göre seçmeniz vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması açısından oldukça önemlidir. Vize başvurunuz için gerekli olan evrakları tüm detayları ile güncel bir şekilde aşağıda maddeler içinde bulabilirsiniz.

Yukarıda verilen maddelerde evraklar içinde sormak istedikleriniz var ise ya da seyahatinize uygun vizeyi bulamıyor iseniz 0 282 255 50 39 numaralı telefondan veya tekirdag@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilir merak ettiklerinizi sorabilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Tekirdağ

İsviçre vizesi Schengen vizesi kapsamına girdiği için vize başvurunuzu Schengen vize başvurusu olarak yaparsınız. Schengen vizesi hakkında tüm detaylı ve güncel bilgileri www.eagvs.com Web adresinde bulabilirsiniz. İsviçre vize başvurunuz için yapmanız gerekenleri sizler için dört maddede topladık ve aşağıda sizlere sunduk.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İsviçre seyahatiniz için yapacağınız vize başvurunuz için gerekli olan belgeler seyahat nedeninize, pasaportunuza ve veri sunumu muafiyet durumunuza göre değişim göstermektedir. İsviçre seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunda gerekli olan belgeleri danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek detaylı ve güncel bir şekilde öğrenebilirsiniz. Vize başvuru belgelerinizi hazırlarken uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Başvuru belgeleriniz hazır olduğu takdirde belgelerinizi isterseniz size en yakın şubemize gelerek bizlere elden teslim edebilirsiniz isterseniz de kargo aracılığı ile belgelerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz bize ulaştığı anda uzman ekip arkadaşlarımız belgeleriniz içinde herhangi bir eksiklik ve yanlışlık olmaması için belgelerinizi dikkat ile kontrol eder. Kontrol sonrası tarafınıza bilgi verilir ve vize başvurunuz yapılır.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İsviçre seyahatiniz için vize başvurunuzun ücreti başta seyahat nedeninize daha sonra veri sunumu muafiyet durumunuza ve pasaportunuza göre farklılık göstermektedir. Vize başvuru ücretinizi danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. İsviçre vize başvuru ücretinizi dilerseniz size en yakın şubemize gelerek nakit ya da kredi kartı ile ödeyebilirsiniz dilerseniz de EFT/ havale yolu ile de vize başvurunuzun ödemesini yapabilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: İsviçre vize başvurunuzun bu bölümünde ülke sizden biyometrik veri sunumunuzu talep etmektedir. Biyometrik veri sunumunuzu Ankara Büyükelçiliğinde ya da İstanbul Başkonsolosluğunda gerçekleştirebilirsiniz. Veri sunumunuz için Başkonsolosluk ve Büyükelçilik kişiye bir randevu tarihi verir. Uzman ekip arkadaşlarımız Başkonsolosluğun ve Büyükelçiliğin yoğunluk durumuna göre ayrıca da seyahatinizin zamanına göre uygun bir randevu tarihi ayarlarlar. Ayarlanan randevu tarihinde Başkonsoloslukta ya da Büyükelçilikte bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. Veri sunumunuz esnasında danışman bir arkadaşımız herhangi bir sorun çıkmaması için ve yardımcı olmak amacıyla sizlere eşlik edecektir. Daha önceden Schengen vizesi kapsamında veri sunumu yapan bireyler veri sunum muafiyet durumunu uzman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek sorgulatabilir.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: İsviçre vize başvurusunda bulunduğunuz andan itibaren uzman ekip arkadaşlarımız başvuru sürecinizi günlük, rutin kontrollerle takip ederler. Vize başvurunuz sonuçlandığı takdirde pasaportunuzu size en yakın şubemize gelerek elden teslim alabilirsiniz ya da belirttiğiniz adrese pasaportunuzun kargo aracılığı ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi, Tekirdağ

İsviçre vize başvurunuzun biyometrik veri sunumu prosedüründen muaf değil iseniz belirlenen tarihte Ankara Büyükelçiliğinde ya da İstanbul Başkonsolosluğunda şahsen bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Veri sunumu muafiyet durumunuzu danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar, Tekirdağ

İsviçre vize çıkış süresi kişinin seyahat nedenine, pasaportuna, Başkonsolosluğun ve Büyükelçiliğin yoğunluk durumuna göre değişim göstermektedir. Tüm vizeler için vize çıkış süresi 10 ila 15 iş günü olarak belirtilmiştir. Vize çıkış süreniz belirtilen durumlara göre birkaç gün erken ya da birkaç gün geç olabilir.  Vize çıkış sürelerine dair detaylı bilgi sahibi olmak için danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla Tekirdağ şubemiz üzerinden yapacağınız İsviçre vize başvurunuz dair merak ettiklerinizi sormak ve danışmanlık hizmeti almak için 0282 255 50 39 numaralı telefondan ya da tekirdag@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İsviçre ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';