x
İsviçre

Vize İşlemleri

İsviçre

Telefon/Faks

0 342 255 50 03

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

İsviçre Vize Başvuru, Gaziantep

Değerli ziyaretçilerimiz, İsviçre vize başvurunuz dahilinde güncel ve detaylı tüm bilgileri bulabileceğiniz Euroasia Global Visa Services sayfamıza hoş geldiniz. 

Sayfa devamında, başta Gaziantep ilimiz olmak üzere Gaziantep Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkamil ilçelerimiz ve Urfa, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Kilis, Adıyaman gibi çevre illerden yapacağınız İsviçre vize başvurunuz için detaylı ve güncel tüm bilgileri bulabilirsiniz.

İsviçre seyahatiniz için yapacağınız vize başvurunuza dair merak ettiklerinizi sormak ve danışmanlık hizmeti almak istiyor iseniz 0 342 255 50 03 numaralı telefondan ya da gaziantep@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kimlere Gerekir?

İsviçre vizesi, Diplomatik (siyah), Hususi (yeşil), Hizmet (gri) pasaport sahibi her bireyin muaf kılındığı bir vizedir. Yalnızca Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahipleri İsviçre vizesi almak zorundadır.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar, 2023

İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan evraklar seyahat sebebinize, veri sunum muafiyet durumunuza ve pasaportunuza göre değişim göstermektedir. İsviçre seyahatiniz için vizenizi seyahatinize uygun olarak seçmeniz vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması açısından oldukça önemlidir. İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan evrakları vize kategorileri halinde hazırladık ve aşağıda sizlere sunduk. Vize başvurunuz için gerekli olan evrakları güncel ve detaylı bir şekilde aşağıda verilen vize kategorileri içinde bulabilirsiniz.

İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan evraklar hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak, merak ettiklerinizi sormak ve danışmanlık hizmeti almak için 0 342 255 50 03 numaralı telefondan ya da gaziantep@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Gaziantep

İsviçre vizesi Schengen vizesi kapsamına girdiği için vize başvurunuzu Schengen vize başvurusu olarak yaparsınız. Schengen vizesi hakkında tüm detaylı ve güncel bilgileri www.eagvs.com Web adresinde bulabilirsiniz. İsviçre vize başvurunuz için yapmanız gerekenleri sizler için dört maddede topladık ve aşağıda sizlere sunduk.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan belgeler seyahat nedeninize, pasaportunuza ve veri sunum muafiyet durumunuza göre değişim göstermektedir. Vize başvurunuz için gerekli olan belgeleri danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Belgelerinizi hazırlarken uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Belgelerinizi hazırladığınız takdirde isterseniz size en yakın şubemize gelerek belgelerinizi bizlere teslim edebilirsiniz isterseniz de kargo aracılığıyla belgelerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz herhangi bir eksiklik ve yanlışlık olmaması için uzman ekip arkadaşlarımız tarafından dikkatle kontrol edilir. Belge kontrolü sonrası tarafınıza bilgi verilir ve vize başvurunuz yapılır.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İsviçre seyahatiniz için vize başvurunuzun ücreti başta seyahat nedeninize daha sonra veri sunumu muafiyet durumunuza ve pasaportunuza göre farklılık göstermektedir. Vize başvuru ücretinizi danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. İsviçre vize başvuru ücretinizi dilerseniz size en yakın şubemize gelerek nakit ya da kredi kartı ile ödeyebilirsiniz dilerseniz de EFT/ havale yolu ile de vize başvurunuzun ödemesini yapabilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: İsviçre seyahatiniz için yapacağınız vize başvurunuz da ülke sizden biyometrik veri sunumunuzu talep etmektedir. Biyometrik veri sunumunuzu Ankara Büyükelçiliğinde ya da İstanbul Başkonsolosluğunda gerçekleştirebilirsiniz. Veri sunumunuz için Başkonsolosluk ve Büyükelçilik kişiye bir randevu tarihi verir. Uzman ekip arkadaşlarımız Başkonsolosluğun ve Büyükelçiliğin yoğunluk durumuna göre ayrıca da seyahatinizin zamanına göre uygun bir randevu tarihi ayarlarlar. Ayarlanan randevu tarihinde Başkonsoloslukta ya da Büyükelçilikte bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. Veri sunumunuz esnasında danışman bir arkadaşımız herhangi bir sorun çıkmaması için ve yardımcı olmak amacıyla sizlere eşlik edecektir. Daha önceden Schengen vizesi kapsamında veri sunumu yapan bireyler veri sunum muafiyet durumunu danışman bir arkadaşımız ile iletişime geçerek öğrenebilir.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: İsviçre vize başvurusunda bulunduğunuz andan itibaren uzman ekip arkadaşlarımız başvuru sürecinizi günlük, rutin kontrollerle takip ederler. Vize başvurunuz sonuçlandığı takdirde pasaportunuzu dilerseniz size en yakın şubemize gelerek elden teslim alabilirsiniz dilerseniz de belirttiğiniz adrese pasaportunuzun kargo aracılığı ile size ulaştırılmasını talep edebilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi, Gaziantep

İsviçre vize başvurunuzun biyometrik veri sunumu prosedüründe İstanbul Başkonsolosluğunda ya da Ankara Büyükelçiliğinde şahsen bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirmeniz şarttır. Yalnızca daha önce Schengen vizesi kapsamında veri sunumu gerçekleştirmiş kişiler veri sunumu prosedüründen muaf kılınabilir. Veri sunumu muafiyet durumunuzu uzman ekip arkadaşlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar, Gaziantep 

İsviçre vizenizin çıkış süresi seyahat nedeninize, pasaportunuza, Başkonsolosluğun ve Büyükelçiliğin yoğunluk durumuna ayrıca tatil günlerine göre farklılık göstermektedir. Tüm vizeler için vize çıkış süresi 10 ila 15 iş günü olarak belirtilmiştir. Ancak belirtilen durumlar dolayısıyla vize çıkış süreniz birkaç gün erken ya da birkaç gün geç olabilir. Vize çıkış süreleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için uzman ekip arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services aracılığı ile Gaziantep şubemiz üzerinden yapacağınız İsviçre vize başvurunuza dair merak ettiklerinizi sormak ve danışmanlık hizmeti almak için 0 342 255 50 03 numaralı telefondan ya da gaziantep@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İsviçre ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';