x
İsviçre

Vize İşlemleri

İsviçre

Telefon/Faks

+90 352 353 30 27

Eposta

kayseri@eagvs.com

İsviçre Vize Başvuru, Kayseri

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services aracılığıyla Kayseri şubemiz üzerinden yapacağınız İsviçre vize başvurunuz için güncel ve detaylı tüm bilgileri bulabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfa devamında, başta Kayseri ilimiz olmak üzere Kayseri Akkışla, Felahiye, Develi, Bünyan, Hacılar, İncesu, Kocasinan, Melikgazi, Özvatan, Sarız, Tomarza, Sarıoğlan, Yahyalı, Yeşilhisar, Pınarbaşı ilçelerinden ve Sivas, Yozgat, Niğde, Nevşehir, Adana, Kahramanmaraş gibi çevre illerden yapacağınız İsviçre vize başvurunuza dair güncel ve detaylı tüm bilgileri bulabilirsiniz.

İsviçre vize başvurunuza dair merak ettiklerinizi sormak ve danışmanlık hizmeti almak için 0352 353 30 27 numaralı telefondan ya da kayseri@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kimlere Gerekir?

İsviçre vizesi Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin alması şart olan bir vizedir. Yalnızca Hizmet (gri), Hususi (yeşil) ve Diplomatik (siyah) pasaport sahibi bireyler İsviçre vize alımından muaf kılınmıştır.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar, 2023

İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan evraklar başta seyahat nedeninize daha sonra pasaportunuza ve veri sunum muafiyet durumunuza göre değişim göstermektedir. İsviçre vize başvurunuz için vizenizi seyahat sebebinize uygun olarak seçmeniz vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması açısından oldukça önemlidir. İsviçre seyahatiniz için gerekli olan tüm evrakları sizler için vize kategorileri halinde hazırladık ve aşağıda sizlere sunduk. Vize başvurunuz için gerekli olan tüm evrakları aşağıda vize kategorileri içinde güncel ve detaylı olarak bulabilirsiniz.

İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan evraklar hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak, merak ettiklerinizi sormak ve danışmanlık hizmeti almak için 0 352 353 30 27 numaralı telefondan ya da kayseri@eagvs.com  e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Kayseri

İsviçre vizesi Schengen vizesi kapsamına girdiği için vize başvurunuzu Schengen vize başvurusu olarak yaparsınız. Schengen vizesi hakkında tüm detaylı ve güncel bilgileri www.eagvs.com Web adresinde bulabilirsiniz. İsviçre vize başvurunuz için yapmanız gerekenleri sizler için dört maddede topladık ve aşağıda sizlere sunduk. Vize başvurunuz için güncel ve detaylı her bilgiyi aşağıda maddeler içinde bulabilirsiniz.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan belgeler seyahat nedeninize, pasaportunuza ve veri sunum muafiyet durumunuza göre değişim göstermektedir. Vize başvurunuz için gerekli olan belgeleri danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Belgelerinizi hazırlarken uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Belgelerinizi hazırladığınız takdirde isterseniz size en yakın şubemize gelerek belgelerinizi bizlere teslim edebilirsiniz isterseniz de kargo aracılığıyla belgelerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz herhangi bir eksiklik ve yanlışlık olmaması için uzman ekip arkadaşlarımız tarafından dikkatle kontrol edilir. Belge kontrolü sonrası tarafınıza bilgi verilir ve vize başvurunuz yapılır.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İsviçre vize başvuru ücretiniz  pasaportunuza, seyahat nedeninize ve veri sunum muafiyet durumunuza  göre değişim gösterir. Vize başvuru ücretinizi danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. İsviçre vize başvuru ücretinizi size en yakın şubemize gelerek kredi kartı yada nakit olarak ödeyebilir veya EFT/ havale yolu ile de ödeyebilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: İsviçre seyahatiniz için yapacağınız vize başvurunuz da ülke sizden biyometrik veri sunumunuzu talep etmektedir. Biyometrik veri sunumunuzu Ankara Büyükelçiliğinde ya da İstanbul Başkonsolosluğunda gerçekleştirebilirsiniz. Veri sunumunuz için Başkonsolosluk ve Büyükelçilik kişiye bir randevu tarihi verir. Uzman ekip arkadaşlarımız Başkonsolosluğun ve Büyükelçiliğin yoğunluk durumuna göre ayrıca da seyahatinizin zamanına göre uygun bir randevu tarihi ayarlarlar. Ayarlanan randevu tarihinde Başkonsoloslukta ya da Büyükelçilikte bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. Veri sunumunuz esnasında danışman bir arkadaşımız herhangi bir sorun çıkmaması için ve yardımcı olmak amacıyla sizlere eşlik edecektir. Daha önceden Schengen vizesi kapsamında veri sunumu yapan bireyler veri sunum muafiyet durumunu danışman bir arkadaşımız ile iletişime geçerek öğrenebilir.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: İsviçre vize başvurunuz doğrultusunda uzman ekip arkadaşlarımız günlük kontrollerle başvurunuzun sonuçlanmasını takip ederler. Başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuzu bizlere verdiğiniz adres bilgilerine göre adresinize kargo yolu ile sizlere gönderebiliriz ya da dilerseniz  en yakın şubemize gelerek kendiniz teslim alabilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi, Kayseri

İsviçre vize başvurunuzun biyometrik veri sunumu prosedüründe İstanbul Başkonsolosluğunda ya da Ankara Büyükelçiliğinde şahsen bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirmeniz şarttır. Ek olarak daha önce Schengen Vizesi kapsamında veri sunumunda bulunan bireyler veri sunumu prosedüründen muaf kılınmış olabilir. Veri sunumu muafiyet durumunuzu danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar, Kayseri

İsviçre vizesi çıkış süreniz seyahat nedeninize, pasaportunuza, Başkonsolosluk ve Büyükelçilik yoğunluk durumuna ayrıca tatil günlerine göre farklılık göstermektedir. Vize başvurunuzun çıkış süresi tüm vizeler için 10 ila 15 iş günü olarak belirtilmiştir. Belirtilen aksi durumlar vizenizin birkaç gün erken ya da birkaç gün geç çıkmasına sebep olabilir. Vize çıkış süreleri hakkında detaylı bilgi alabilmek için danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services aracılığı ile Kayseri şubemiz üzerinden yapacağınız İsviçre vize başvurunuz için 0 352 353 30 27 numaralı telefondan ya da kayseri@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilir merak ettiklerinizi sorabilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İsviçre ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';