x
İsviçre

Vize İşlemleri

İsviçre

Telefon/Faks

0462 215 60 16

Eposta

trabzon@eagvs.com

İsviçre Vize Başvuru, Trabzon

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services aracılığı ile Trabzon şubemiz üzerinden yapacağınız İsviçre başvurunuza dair detaylı ve güncel tüm bilgileri bulabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfa devamında, başta Trabzon ilimiz olmakla birlikte Trabzon Ortahisar, Akçaabat, Araklı, Of, Yomra, Arsin, Vakfıkebir, Sürmene, Maçka, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Tonya, Düzköy, Şalpazarı, Hayrat, Köprübaşı, Dernekpazarı ilçeleri ve Gümüşhane, Bayburt, Rize, Giresun gibi çevre illerden yapacağınız İsviçre vize başvurunuz için detaylı tüm bilgileri sayfa devamında bulabilirsiniz. İsviçre vize başvurunuz için danışmanlık hizmeti almak ve soru sormak için 0462 215 60 16 numaralı telefondan ya da trabzon@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kimlere Gerekir?

İsviçre vizesi, Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin almak zorunda olduğu bir vizedir. Yalnızca Hususi (yeşil), Diplomatik (siyah), Hizmet (gri) pasaport sahipleri İsviçre vize alımından muaf tutulmuştur.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar, 2023

İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan evraklar başta seyahat nedeninize daha sonra pasaportunuza ve veri sunum muafiyet durumunuza göre değişim göstermektedir. İsviçre vize başvurunuz için vizenizi seyahat sebebinize uygun olarak seçmeniz vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması açısından oldukça önemlidir. İsviçre seyahatiniz için gerekli olan tüm evrakları sizler için vize kategorileri halinde hazırladık ve aşağıda sizlere sunduk. Vize başvurunuz için gerekli olan tüm evrakları aşağıda vize kategorileri içinde güncel ve detaylı olarak bulabilirsiniz.

Yukarıda verilen maddelerde seyahat sebebinize uygun olan vize yoksa ya da istenilen evraklar hakkında sormak istediğiniz sorular varsa  0462 215 60 16 numaralı telefondan ya da trabzon@eagvs.com e-posta adresinden Euroasia Global Visa Services Trabzon şubemiz ile iletişime geçerek detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu Nasıl Yapılır, Trabzon

İsviçre vizesi Schengen vizesi ülkesi olduğu için Schengen vizesi olarak yaparsınız. Schengen vizesi hakkında bilgileri www.eagvs.com Web adresinde bulabilirsiniz. İsviçre vize başvurunuz için yapmanız gerekenleri sizler için dört maddede topladık ve aşağıda sizlere sunduk. Vize başvurunuz için güncel ve detaylı her bilgiyi aşağıda maddeler içinde bulabilirsiniz.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan belgeler seyahat nedeninize, pasaportunuza ve veri sunum muafiyet durumunuza göre değişim göstermektedir. Vize başvurunuz için gerekli olan belgeleri danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Belgelerinizi hazırlarken uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Belgelerinizi hazırladığınız takdirde isterseniz size en yakın şubemize gelerek belgelerinizi bizlere teslim edebilir isterseniz de kargo aracılığıyla belgelerinizi bize ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz herhangi bir eksiklik ve yanlışlık olmaması için uzman ekip arkadaşlarımız tarafından dikkatle kontrol edilir. Belge kontrolü sonrası tarafınıza bilgi verilir ve vize başvurunuz yapılır.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İsviçre vize başvuru ücretiniz  pasaportunuza, seyahat nedeninize ve veri sunum muafiyet durumunuza  göre değişim gösterir. Başvuru ücretinizi danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. İsviçre vize başvuru ücretinizi size en yakın şubemize gelerek kredi kartı yada nakit olarak ödeyebilir veya EFT/ havale yolu ile de ödeyebilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: İsviçre seyahatiniz için yapacağınız vize başvurunuz da ülke sizden biyometrik veri sunumunuzu talep etmektedir. Biyometrik veri sunumunuzu Ankara Büyükelçiliğinde ya da İstanbul Başkonsolosluğunda gerçekleştirebilirsiniz. Biyometrik veri sunumunuz için Başkonsolosluk ve Büyükelçilik kişiye bir randevu tarihi verir. Uzman ekip arkadaşlarımız İstanbul Başkonsolosluğun ve Ankara Büyükelçiliğin yoğunluk durumuna göre ayrıca da seyahatinizin zamanına göre uygun bir randevu tarihi ayarlarlar. Ayarlanan randevu tarihinde Başkonsoloslukta ya da Büyükelçilikte bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. Veri sunumunuz esnasında danışman bir arkadaşımız herhangi bir sorun çıkmaması için ve yardımcı olmak amacıyla sizlere eşlik edecektir. Daha önceden Schengen vizesi kapsamında veri sunumu yapan bireyler veri sunum muafiyet durumunu danışman bir arkadaşımız ile iletişime geçerek öğrenebilir.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: İsviçre vize başvurunuz doğrultusunda uzman ekip arkadaşlarımız günlük kontrollerle başvurunuzun sonuçlanmasını takip ederler. Başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuzu bizlere verdiğiniz adres bilgilerine göre adresinize kargo yolu ile sizlere gönderebiliriz ya da dilerseniz  en yakın şubemize gelerek kendiniz teslim alabilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi, Trabzon

İsviçre vize başvurunuza dahil olarak prosedür gereği hükümet sizden veri sunumunuzu talep etmektedir. Veri sunumunuz için belirlenen tarihte İstanbul Başkonsolosluğunda ya da Ankara Büyükelçiliğinde şahsen bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirmeniz şarttır. Ek olarak daha önce Schengen Vizesi kapsamında veri sunumunda bulunan bireyler veri sunumu prosedüründen muaf kılınmış olabilir. Veri sunumu muafiyet durumunuzu danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar, Trabzon

İsviçre vizesi çıkış süreniz seyahat nedeninize, pasaportunuza, Başkonsolosluk ve Büyükelçilik yoğunluk durumuna ayrıca tatil günlerine göre farklılık göstermektedir. Belirtilen  durumlar vizenizin birkaç gün erken ya da birkaç gün geç çıkmasına sebep olabilir. Vize başvurunuzun çıkış süresi tüm vizeler için 10 ila 15 iş günü olarak belirtilmiştir. Vize çıkış süreleri hakkında detaylı bilgi alabilmek için danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Trabzon şubemiz üzerinden yapacağınız İsviçre vize başvurunuza dair merak ettiklerinizi sormak ve danışmanlık hizmeti almak için 0462 215 60 16 numaralı telefondan ya da trabzon@eagvs.com e-posta adresinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İsviçre ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES