x
İsviçre

Vize İşlemleri

İsviçre

İsviçre Konsolosluğu 2020

T. Fahri 22/01/20, 15:31
İsviçre vizesi için evraklarımı size gönderdikten sonra İsviçre Konsolosluğu’na gitmem gerekiyor mu?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, kısa süreli ( 90 günü aşmayan ) vize başvurularınızda turistik, ticari, akraba, arkadaş, dil kursu, konferans, kültürel, sportif etkinlikler için almak istediğiniz  vize müracaatlarınızda, İsviçre, başvuru dosyalarınızı yetki verdiği başvuru merkezi aracılığıyla almaktadır. Biometrik işlem verilerinizi de bu merkezler aracılığıyla kaydetmektedir. Gerekli gördüğü durumlarda İsviçre Konsolosluğu veya İsviçre Büyükelçiliği sizi görüşmeye davet edebilir. İsviçre vizesi için öncelikli olarak sizin, İsviçre’ye seyahat etme amacınızı belirlemeniz ve bu amaca uygun evraklarınızı hazırlamanız gerekir. Euroasia Global Visa danışmanlık, İsviçre vize türleri ve bu vize türlerinin prosedürleri hakkında detaylı bilgi ve tecrübeye sahiptir.

Schengen ülkeleri, vize başvurusunda bulunan kişilerin biometrik verilerini alarak ve bu verileri 5 yıl boyunca geçerliliğini koruyacak şekilde saklı tutmaktadır. Bu işlemleri de yetki verdiği başvuru merkezi vasıtasıyla yapmaktadır. Euroasia vize danışmanlarından talep edebileceğiniz vize evrakları, çalışma durumunuza ve seyahat etme amacınıza uygun olarak, e-mail adresinize ve gsm numaranıza sms olarak gönderilecektir. Evraklarınızı; kargo, kurye, 3.bir kişi aracılığıyla ya da bizzat kendiniz ofislerimize gelerek elden teslim edebilirsiniz. Son 59 ay içinde parmak izi ve biometrik işlemlerinizin tamamlanmış olması halinde talebinize, seyahat tarihinize ve randevu durumuna uygun olarak ilgili başvuru merkezinden randevunuz alınarak yetkili İsviçre vize danışmanınız tarafından başvurunuz yapılabilecektir. İsviçre Konsolosluğu vize bölümüne gönderilen başvuru dosyanız hakkında verilecek karara kadarki süreç, yetkili vize danışmanınız tarafından kontrol edilecektir. İsviçre Konsolosluğu vizenizi değerlendirme aşamasında ek evrak talep etme, biometrik verilerinizin tekrar alınması gibi taleplerini bildirebilir.

İsviçre Konsolosluğu 2020 yılında kısa süreli vize başvurularında genellikle başvuru yapan kişiyi görüşmeye çağırma gibi bir uygulaması bulunmamakla birlikte böyle bir talebi olduğunda da danışmanınız sizi bu konuda bilgilendirecektir. Kısa süreli vize değerlendirmeleri ortalama 5-10 gün içerisinde sonuçlandırmaktadır. Bu süre ek Konsolosluğun ek evrak talep etmesi, mülakat istemesi ya da yoğunluğun çok olduğu durumlarda artış gösterebilir. Çünkü bu süreler ortalama pasaport teslim süreleridir ve konsolosluğun taahhüt ettiği süreler değildir. 

Saygılarımla,

Gökhan Kartal

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';