x
İsviçre

Vize İşlemleri

İsviçre

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 04 82

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ankara@eagvs.com

İsviçre Vize Başvuru, Ankara

İsviçre Vize Başvurusu, Ankara

Değerli ziyaretçilerimiz, İsviçre vize başvurunuza dair gerekli tüm bilgileri detaylı bir şekilde bulabileceğiniz Euroasia Global Visa Services sayfamıza hoş geldiniz.
Sayfa devamında, başta Ankara ilimiz olmak üzere Beypazarı, Sincan, Çankaya, Keçiören, Altındağ, Akyurt, Çamlıdere, Temelli, Etimesgut, Gölbaşı, Kalecik, Mamak, Karacaören, Yenimahalle, Şereflikoçhisar,  ilçelerimiz ve Eskişehir, Konya, Çankırı, Bolu gibi çevre illerimizden başvuru  yapacağınız İsviçre vize başvurunuz için detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

İsviçre vize başvurunuz hakkında detaylı bilgi almak ve danışmanlık hizmeti almak için 0 312 963 04 82 numaralı telefondan ya da Ankara@eagvs.com e-posta adresinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kimlere Gerekir?

İsviçre vizesi Schengen Vizesi kapsamına girdiği için Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi her birey İsviçre vizesi almak zorundadır. Hususi (yeşil), Diplomatik (siyah), Hizmet (gri) pasaport sahibi kişiler ise İsviçre vize alımından muaf tutulur.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar, 2023

İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan evraklar seyahat nedeninize, pasaportunuza ve veri sunumu muafiyetinize göre değişiklik göstermektedir. Vizenizi seyahatinize göre seçmeniz vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için oldukça önemlidir. İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan belgeleri aşağıda maddeler halinde sizlere sunduk.

Yukarıda belirtilen vize kategorilerinde seyahatinize uygun vizeyi bulamadıysanız ve sormak istedikleriniz varsa 0 312 963 04 82 numaralı telefondan ya da Ankara@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Ankara

Ankara şubemiz üzerinden başvuru yapacağınız İsviçre vize başvurunuz için yapmanız gerekenleri tüm detayları ile aşağıda dört madde halinde sizlere sunduk. İsviçre vizesi Schengen Vizesi kapsamına girdiği için başvurunuzu İsviçre Schengen vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Schengen vizesi hakkında gerekli tüm bilgileri www.eagvs.com web adresinde bulabilirsiniz.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan belgeler seyahat nedeninize, pasaportunuza ve veri kaydı muafiyet durumunuza göre değişim göstermektedir. İsviçre seyahatiniz için gerekli olan belgeleri danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Başvuru belgelerinizi hazırlarken uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Başvuru belgeleriniz hazır olduğu takdirde belgelerinizi dilerseniz size en yakın şubemize gelerek elden teslim edebilir dilerseniz de kargo aracılığıyla belgelerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz bizlere ulaştığı takdirde uzman ekip arkadaşlarımız tarafından herhangi bir yanlışlık ve eksikliğe karşı dikkatle kontrol edilir ve tarafınıza bilgi verilir.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İsviçre vize başvurunuzun ücreti başta seyahat nedeninize daha sonra pasaportunuza ve veri sunum muafiyetinize göre değişim göstermektedir. Schengen vizesi kapsamındaki İsviçre vize başvuru ücretinizi öğrenmek için danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. İsviçre vize başvuru ücretinizi size en yakın şubemize gelerek  nakit veya kredi kartı ile ödeyebilir ya da EFT/ havale yoluyla da ödeme yapabilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: İsviçre seyahatiniz için yapacağınız vize başvurunuzun bu prosedüründe, İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu ve İsviçre Ankara Büyükelçiliği vize başvurusunda bulunan kişilerden belirlenen tarihte veri sunumu gerçekleştirmesini talep eder. Uzman ekip arkadaşlarımız seyahat zamanınıza göre ve konsolosluğun yoğunluk durumuna göre sizler için bir randevu tarihi ayarlar. Kararlaştırılan tarihte Ankara veya İstanbul da bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. Veri sunumunuz esnasında sizleri yönlendirmek amacıyla danışman bir arkadaşımız sizlere eşlik edecektir. Daha önceden Schengen vizesi kapsamında veri sunumu yapan kişiler veri sunumu muafiyet durumunu uzman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek sorgulatabilirler. 
  4. Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvurunuzu yaptıktan sonra uzman ekip arkadaşlarımız günlük, rutin kontrollerle başvuru sonucunuzu takip ederler. Başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuzu bizlere verdiğiniz ulaşım adresinize kargo aracılığıyla gönderebiliriz ya da size en yakın şubemize gelerek pasaportunuzu elden teslim alabilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir mi, Ankara

İsviçre vize başvurunuzun biyometrik veri sunumu prosedüründen muaf değil iseniz belirlenen tarihte Ankara Büyükelçiliğinde ya da İstanbul Başkonsolosluğunda şahsen bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Veri sunumu muafiyet durumunuzu danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek Buradan öğrenebilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar, Ankara

İsviçre vize çıkış süreniz başta seyahat nedeninize daha sonra pasaportunuza göre değişim göstermektedir. İsviçre vize çıkış süreniz tüm vizelerde 10-15 iş günü olarak belirtilmiştir. Vize çıkış süreniz aksi durumlarda belirtilen süreden birkaç gün erken ya da birkaç gün geç çıkabilir. Vize çıkış sürelerine dair detaylı bilgi sahibi olmak için danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla Ankara şubemiz üzerinden yapacağınız İsviçre vize başvurunuz dair merak ettiklerinizi sormak ve danışmanlık hizmeti almak için 0 312 963 04 82 numaralı telefondan ya da Ankara@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İsviçre ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';