x
İsviçre

Vize İşlemleri

İsviçre

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 05

Eposta

adana@eagvs.com

İsviçre Vize Başvuru, Adana

Değerli ziyaretçilerimiz, İsviçre vize başvurunuz için detaylı ve güncel bilgi sahibi olabileceğiniz Euroasia Global Visa Services sayfamıza hoşgeldiniz.

Sayfa devamında, başta Adana ilimiz olmak ile birlikte Adana Seyhan, Pozantı, Sarıçam, Yüreğir, Çukurova, Ceyhan, Kozan, İmamoğlu, Karataş, Karaisalı, Yumurtalık, Tufanbeyli, Feke, Aladağ, Saimbeyli ilçelerimiz ve Osmaniye, Kahramanmaraş, İçel, Kayseri, Niğde ve Hatay gibi çevre illerden yapacağınız İsviçre vize başvurunuz için gerekli tüm bilgileri güncel ve detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services aracılığı ile Adana ilimiz üzerinden yapacağınız İsviçre vize başvurunuz için merak ettiklerinizi sormak ve danışmanlık hizmeti almak için 0 322 245 01 05 numaralı telefondan veya adana@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kimlere Gerekir?

İsviçre vize başvurularında Diplomatik (siyah), Hizmet (gri) ve Hususi (yeşil) pasaport sahipleri vize alımından muaf tutulmuştur. Yalnızca Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahipleri İsviçre vizesi almakta mecbur kılınmıştır.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar, 2023

İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan evraklar seyahat nedeninize, veri sunumu muafiyet durumunuza ve pasaportunuza bağlı olarak değişim gösterir. Vize başvurunuzu yaparken vizenizi seyahatinize uygun olarak seçmeniz vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için oldukça önemlidir. İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan tüm evrakları aşağıda vize kategorileri içinde güncel ve detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Adana

İsviçre vizesi Schengen vizesi kapsamına girdiği için vize başvurunuzu Schengen vize başvurusu olarak yaparsınız. Schengen vizesi hakkında tüm detaylı ve güncel bilgileri www.eagvs.com Web adresinde bulabilirsiniz. İsviçre vize başvurunuz için yapmanız gerekenleri sizler için dört maddede topladık ve aşağıda sizlere sunduk.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İsviçre vize başvurunuza dahil olarak hazırlayacağınız belgeler seyahat nedeninize, pasaportunuza ve veri sunumu muafiyet durumunuza göre değişim gösterir. Vize başvurunuz için gerekli olan belgeleri danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Başvuru belgelerinizi hazırlama aşamasında uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaktır. Belgeleriniz hazır olduğu takdirde belgelerinizi dilerseniz şubemize gelerek elden teslim edebilir dilerseniz de belgelerinizi kargo aracılığıyla bizlere ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz uzman ekip arkadaşlarımız tarafından herhangi bir yanlışlık ve eksikliğe karşı dikkatle kontrol edilir. Belge kontrolünüz sonrası tarafınıza bilgi verilir ve vize başvurunuz yapılır.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İsviçre seyahatiniz için vize başvurunuzun ücreti başta seyahat nedeninize daha sonra veri sunumu muafiyet durumunuza ve pasaportunuza göre farklılık göstermektedir. Vize başvuru ücretinizi danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. İsviçre vize başvuru ücretinizi dilerseniz size en yakın şubemize gelerek nakit ya da kredi kartı ile ödeyebilirsiniz dilerseniz de EFT/ havale yolu ile de vize başvurunuzun ödemesini yapabilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: İsviçre seyahatiniz için yapacağınız vize başvurunuz da ülke sizden biyometrik veri sunumunuzu talep etmektedir. Biyometrik veri sunumunuzu Ankara Büyükelçiliğinde ya da İstanbul Başkonsolosluğunda gerçekleştirebilirsiniz. Veri sunumunuz için Başkonsolosluk ve Büyükelçilik kişiye bir randevu tarihi verir. Uzman ekip arkadaşlarımız Başkonsolosluğun ve Büyükelçiliğin yoğunluk durumuna göre ayrıca da seyahatinizin zamanına göre uygun bir randevu tarihi ayarlarlar. Ayarlanan randevu tarihinde Başkonsoloslukta ya da Büyükelçilikte bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. Veri sunumunuz esnasında danışman bir arkadaşımız herhangi bir sorun çıkmaması için ve yardımcı olmak amacıyla sizlere eşlik edecektir. Ek olarak daha önceden Schengen vizesi kapsamında veri sunumu yapan kişiler  veri sunum muafiyet durumunu danışman bir arkadaşımız ile iletişime geçerek sorgulatıp öğrenebilir.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: İsviçre vize başvurusunda bulunduğunuz andan itibaren uzman ekip arkadaşlarımız başvuru sürecinizi günlük, rutin kontrollerle takip ederler. Vize başvurunuz sonuçlandığı takdirde pasaportunuzu dilerseniz size en yakın şubemize gelerek elden teslim alabilirsiniz dilerseniz de belirttiğiniz adrese pasaportunuzun kargo aracılığı ile size ulaştırılmasını talep edebilirsiniz.

 

İsviçre Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi, Adana

İsviçre seyahatiniz için yapacağınız vize başvurunuzun biyometrik veri sunumu prosedüründe başvuru yapan her birey Ankara Büyükelçiliğinde ya da İstanbul Başkonsolosluğunda belirlenen randevu tarihinde şahsen bulunarak veri sunumunu gerçekleştirmek zorundadır. Ancak daha önce Schengen Vizesi kapsamında veri sunumunda bulunmuş bireyler veri sunumu prosedüründen muaf olabileceğinden veri sunumu muafiyet durumunu vize başvurusunda bulunurken danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirler.

İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar, Adana

İsviçre vizenizin çıkış süresi seyahat nedeninize, pasaportunuza, Başkonsolosluğun ve Büyükelçiliğin yoğunluk durumuna ayrıca tatil günlerine göre farklılık göstermektedir. Tüm vizeler için vize çıkış süresi 10 ila 15 iş günü olarak belirtilmiştir. Ancak belirtilen durumlar dolayısıyla vize çıkış süreniz birkaç gün erken ya da birkaç gün geç olabilir. Vize çıkış süreleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için uzman ekip arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

İsviçre ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';