x
İsviçre

Vize İşlemleri

İsviçre

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 01 78

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

help@eagvs.com

İsviçre Vize Başvuru, İstanbul

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services İstanbul şubemiz aracılığıyla yapacağınız İsviçre vize başvurusuna dair gerekli tüm bilgilerin bulunduğu sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfa devamında, başta İstanbul ilimiz olmak ile birlikte İstanbul Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Esenler, Eyüp, Fatih, Güngören, Kartal ilçelerimiz başta olmak üzere Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Edirne, Bursa ve Çanakkale illerimizden yapacağınız İsviçre vize başvurunuza dair güncel ve detaylı tüm bilgileri bulabilirsiniz.

İsviçre vize başvurunuz için 0 224 322 01 34 numaralı telefondan ya da help@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilir danışmanlık hizmeti alabilir ve merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kimlere Gerekir?

İsviçre vizesi Hususi (yeşil), Diplomatik (siyah) ve Hizmet (gri) pasaport sahibi kişilerin muaf tutulduğu vizedir. Yalnızca Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahipleri İsviçre vizesi almak zorundadır.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar, 2023

İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan evraklar seyahat nedeninize, pasaportunuza ve veri sunumu muafiyet durumunuza göre değişim göstermektedir. İsviçre vize başvurunuz için vizenizi seyahatinize uygun olarak seçmeniz vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için oldukça önemlidir. Vize başvurunuz için gerekli olan evrakları detaylı ve güncel bir şekilde hazırladık aşağıda kategoriler içinde sizlere sunduk. Seyahat nedeninize göre vize başvurunuz için gerekli evrakları aşağıda bulabilirsiniz.

Yukarıda verilen vize başvurunuz için gerekli evraklar içinde sormak istedikleriniz var ise ya da seyahatinize uygun vizeyi yukarıda bulamadıysanız 0 224 322 01 34 numaralı telefondan ya da help@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilir sorularınıza cevap bulabilir ve ek olarak danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu Nasıl Yapılır, İstanbul

İsviçre vize başvurunuz için yapmanız gerekenleri sizler için dört maddede derledik ve aşağıda sizlere sunduk. İsviçre vizesi Schengen vizesi kapsamına girdiği için vize başvurunuzu Schengen vizesi olarak yapmanız gerekmektedir. Schengen vizesi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için www.eagvs.com Web adresine göz atabilirsiniz.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan evraklar seyahat nedeninize, pasaportunuza ve veri sunumu muafiyet durumunuza göre farklılık göstermektedir. İsviçre seyahatiniz için gerekli olan belgeleri güncel olarak detaylarıyla birlikte öğrenmek için danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Vize başvurunuz için gerekli olan belgeleri hazırlamanızda uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Vize başvuru belgeleriniz hazır olduğu anda ise belgelerinizi size en yakın şubemize gelerek bizlere elden teslim edebilirsiniz ya da kargo aracılığı ile belgelerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz belgeler uzman ekip arkadaşlarımız tarafından herhangi bir eksiklik ve yanlışlık olmaması için dikkatle kontrol edilir. Belgeleriniz kontrol edildikten sonra tarafınıza bilgi verilir ve vize başvurunuz yapılır.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İsviçre seyahatiniz için ödeyeceğiniz vize başvuru ücretiniz seyahat nedeninize, pasaportunuza ve son olarak veri sunumu muafiyet durumunuza göre değişim gösterir. Seyahatiniz için ödemeniz gereken ücret miktarını danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. İsviçre vize başvuru ücretinizi dilerseniz size en yakın şubemize gelerek nakit ya da kredi kartı ile ödeyebilir dilerseniz de başvuru ücretinizi EFT/ havale yoluyla da ödeyebilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: İsviçre vize başvurunuzun biyometrik veri sunumu kısmında belirlenen tarihte Ankara Büyükelçiliğinde ya da İstanbul Başkonsolosluğunda  bulunmanız gerekir. Uzman ekip arkadaşlarımız seyahatinize göre ve Başkonsolosluğun veya Büyükelçiliğin yoğunluk durumuna göre sizler için bir randevu tarihi ayarlarlar. Ayarlanan randevu tarihinde başkonsoloslukta veya büyükelçilikte bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. Veri sunumunuz esnasında danışman bir arkadaşımız herhangi bir sorun çıkmaması için sizlere eşlik edeceklerdir. Daha önce Schengen vizesi kapsamında veri sunumu yapmış iseniz danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek veri sunumu muafiyet durumunuzu sorgulatabilirsiniz.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: İsviçre seyahatiniz için yapmış olduğunuz vize başvurunuzun sonuçlanmasını uzman ekip arkadaşlarımız günlük, rutin olarak takip ederler. Vize başvurunuz sonuçlandı takdirde pasaportunuzu en yakın şubemize gelerek elden teslim alabilirsiniz ya da belirttiğiniz adrese kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusunda Şahsen Bulunmak Gerekir mi, İstanbul

İsviçre vize başvurunuzun veri sunumu prosedüründe belirlenen tarihte İstanbul Başkonsolosluğunda ya da Ankara Büyükelçiliğinde şahsen bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirmeniz şarttır. Yalnızca daha önce veri sunumunda bulunmuş iseniz ve veri sunumu muafiyetiniz varsa bu prosedürde bulunmazsınız. Veri sunumu muafiyet durumunuzu danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek sorgulatabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar, İstanbul

İsviçre vizesi çıkış süreniz başta seyahat nedeninize daha sonra konsolosluk ve büyükelçilik durumuna ayrıca pasaportunuza göre değişim göstermektedir. Bu gibi durumlar vize çıkış sürenizi birkaç gün erkene alabilir ya da birkaç gün geç çıkmasına neden olabilir. İsviçre vize çıkış süresi tüm vizeler için 10 ila 15 iş günü olarak belirtilmiştir.

Euroasia Global Visa Services aralıcılığı ile İstanbul şubemiz üzerinden yapacağınız İsviçre vize başvurunuza dair merak ettiklerinizi sormak ve danışmanlık hizmeti almak için 0 212 963 01 78 numaralı telefondan ya da help@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İsviçre ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';