x
İsviçre

Vize İşlemleri

İsviçre

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 21

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

antalya@eagvs.com

İsviçre Vize Başvuru, Antalya

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services aracılığı ile Antalya şubemiz üzerinden yapacağınız İsviçre vize başvurunuza dair güncel ve detaylı tüm bilgileri bulabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfa devamında, başta Antalya ilimiz olmakla birlikte Antalya Alanya, Aksu, Akseki, Finike, Demre, Döşemealtı, Gazipaşa, Elmalı, Serik, Kaş, Kemer, Manavgat, Konyaaltı ilçelerimiz ve Muğla, Isparta, Konya gibi çevre illerden yapacağınız İsviçre başvurunuza dair detaylı bilgileri bulabilirsiniz. İsviçre vize başvurunuz için danışmanlık hizmeti almak ve merak ettiklerinizi sormak için 0 242 255 01 21 numaralı telefondan ya da Antalya@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kimlere Gerekir?

İsviçre vizesi Hususi (yeşil), Diplomatik (siyah), Hizmet (gri) pasaport sahiplerinin muaf kılındığı bir vizedir. Yalnızca Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahipleri İsviçre seyahatleri için vize almak mecburiyetindedir.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar, 2023

İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan evraklar seyahat nedeninize, pasaportunuza ve veri sunum muafiyet durumunuza göre farklılık göstermektedir. Vize başvurunuzu seyahatinize uygun bir şekilde yapmanız ise vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması açısından oldukça önemlidir. İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan evrakları sizler için vize kategorilerinde topladık ve aşağıda sizlere sunduk. Vize başvurunuz için gerekli olan tüm belgeleri güncel olarak ve detaylı bir şekilde vize kategorileri içinde bulabilirsiniz.

Yukarıda verilen vize kategorilerinde gerekli evraklar içinde sormak istedikleriniz var ise ya da seyahatinize uygun vize kategoriler içinde yer almıyorsa 0 242 255 01 21 numaralı telefondan ya da antalya@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilir merak ettiklerinizi sorabilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Antalya

İsviçre vizesi Schengen vizesi kapsamına girdiği için vize başvurunuzu Schengen vize başvurusu olarak yaparsınız. Schengen vizesi hakkında tüm detaylı ve güncel bilgileri www.eagvs.com Web adresinde bulabilirsiniz. İsviçre vize başvurunuz için yapmanız gerekenleri sizler için dört maddede topladık ve aşağıda sizlere sunduk. Vize başvurunuz için yapmanız gerekenleri adım adım aşağıda bulabilir başvurunuz dahilinde daha detaylı bilgi sahibi olmak için danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan belgeler seyahat sebebinize, veri sunumu muafiyet durumunuza ve pasaportunuza göre farklılık gösterir. Gerekli olan belgeleri güncel ve detaylı bir şekilde öğrenmek için uzman ekip arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Vize başvurunuz için gerekli olan belgeleri hazırlarken de uzman ekip arkadaşlarım sizlere yardımcı olacaklardır. İsviçre seyahatiniz için gerekli olan belgeleri hazırladığınız anda belgelerinizi dilerseniz size en yakın şubemize gelerek bizlere teslim edebilirsiniz dilerseniz de kargo aracılığı ile belgelerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz uzman ekip arkadaşlarımız tarafından herhangi bir eksikliğe ve yanlışlığa karşı detaylıca kontrol edilir. Belge kontrolünüz sonrası tarafınıza bilgi verilir ve başvurunuz yapılır.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İsviçre seyahatiniz için vize başvurunuzun ücreti başta seyahat nedeninize daha sonra veri sunumu muafiyet durumunuza ve pasaportunuza göre farklılık göstermektedir. Vize başvuru ücretinizi danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. İsviçre vize başvuru ücretinizi isterseniz size en yakın şubemize gelerek nakit ya da kredi kartı ile ödeyebilirsiniz isterseniz de EFT/ havale yolu ile de vize başvurunuzun ödemesini yapabilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: İsviçre vize başvurunuz için ülke sizden prosedür olarak veri sunumunuzu talep etmektedir. Biyometrik veri sunumunuzu Ankara Büyükelçiliğinde ya da İstanbul Başkonsolosluğunda gerçekleştirebilirsiniz. Veri sunumunuz için Başkonsolosluk ve Büyükelçilik kişiye bir randevu tarihi verir. Uzman ekip arkadaşlarımız Başkonsolosluğun ve Büyükelçiliğin yoğunluk durumuna göre ayrıca da seyahatinizin zamanına göre uygun bir randevu tarihi ayarlarlar. Ayarlanan randevu tarihinde Başkonsoloslukta ya da Büyükelçilikte bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. Veri sunumunuz esnasında danışman bir arkadaşımız yardımcı olmak ve yönlendirmek amacıyla sizlere eşlik edecektir. Daha önceden Schengen vizesi kapsamında veri sunumu yapmış kişiler danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek veri sunumu muafiyet durumunu öğrenebilir.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: İsviçre seyahatiniz için  vize başvurusunda bulunduğunuz andan itibaren uzman ekip arkadaşlarımız başvuru sürecinizi günlük, rutin kontrollerle takip ederler. Vize başvurunuz sonuçlandığı anda pasaportunuzu size en yakın şubemize gelerek elden teslim alabilirsiniz ya da belirttiğiniz adrese pasaportunuzun kargo aracılığı ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi, Antalya

İsviçre vize başvurunuzun biyometrik veri sunumu prosedüründen muaf değil iseniz belirlenen tarihte Ankara Büyükelçiliğinde ya da İstanbul Başkonsolosluğunda şahsen bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Veri sunumu muafiyet durumunuzu danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar, Antalya

İsviçre seyahatiniz için yapacağınız vize başvurunuz dahilinde vize çıkış süreniz seyahat nedeninize, pasaportunuza ve veri sunum muafiyet durumunuza göre değişim yaşar. Vize çıkış süreniz belirtilen durumlar dışında  Başkonsolosluğun ve Büyükelçiliğin yoğunluk ya da tatil durumuna da bağlı olarak birkaç gün erken veya birkaç gün geç olabilir.  İsviçre vize çıkış süresi tüm vizeler için 10 ila 15 iş günü olarak belirtilmiştir. Vize çıkış tarihleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için danışman arkadaşlarımız ile belirtilen numara ve e-posta adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services aracılığı ile Antalya şubemiz üzerinden yapacağınız İsviçre vize başvurunuza dair merak ettiklerinizi sormak ve danışmanlık hizmeti almak için 0 242 255 01 21 numaralı telefondan ya da antalya@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İsviçre ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';