x
İsviçre

Vize İşlemleri

İsviçre

Telefon/Faks

+90 (252) 275 01 06

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Bodrum@eagvs.com

İsviçre Vize Başvuru, Bodrum

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services aracılığıyla Bodrum şubemiz üzerinden yapacağınız İsviçre vize başvurusuna dair güncel tüm bilgileri bulabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfa devamında, Bodrum ilimiz başta olmakla birlikte Bodrum Gümbet, Bitez, Aspat, Karaincir, Akyarlar, Turgutreis, Gümüşlük, Yalıkavak ilçelerimiz ve Aydın, Denizli, Burdur ve Antalya gibi çevre illerimizden yapacağınız İsviçre vize başvurusuna dair tüm bilgileri güncel ve detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

İsviçre vize başvurunuz dahilinde merak ettiklerinizi sormak ve danışmanlık hizmeti almak için 0252 275 01 06 numaralı telefondan ya da bodrum@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kimlere Gerekir?

İsviçre vizesi, Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi her bireyin almak zorunda olduğu bir vizedir. İsviçre seyahatlerinde Diplomatik (siyah), Hizmet (gri), Hususi (yeşil) pasaport sahipleri ise İsviçre vize alımında muaf kılınmıştır.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar, 2023

İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan evraklar başta seyahat nedeninize daha sonra pasaportunuza ve veri sunum muafiyet durumunuza göre değişim yaşar. İsviçre vize başvurunuzda vizenizi seyahatinize uygun olarak seçmeniz vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için oldukça önemlidir. İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan evrakları sizler için vize kategorileri halinde derledik ve aşağıda sizlere sunduk. Vize başvurunuz için gerekli olan evrakları seyahatinize uygun, güncel ve detaylı bir şekilde aşağıda vize kategorileri içinde bulabilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services aracılığı ile Edirne şubemiz üzerinden yapacağınız İsviçre vize başvurunuz için evraklar içinde sormak istedikleriniz var ise veya seyahatinize uygun vizeyi bulamıyor iseniz 0252 275 01 06 numaralı telefondan ya da bodrum@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Bodrum

İsviçre vize başvurunuz Schengen vizesi kapsamına girdiği için vize başvurunuzu Schengen vizesi dahilinde yaparsınız. Schengen vizesine dair ayrıntılı bilgi almak için www.eagvs.com Web adresine göz atabilirsiniz. Vize başvurunuz için danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek de güncel ve detaylı bilgi edinebilirsiniz. İsviçre vize başvurunuz için yapmanız gerekenleri sizler için dört maddede derledik ve aşağıda sizlere sunduk.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan belgeler seyahat nedeninize, veri sunum muafiyet durumunuza ve pasaportunuza göre değişim göstermektedir. İsviçre seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunda gerekli olan belgeleri danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek detaylı ve güncel bir şekilde öğrenebilirsiniz. Vize başvuru belgelerinizi hazırlarken uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Başvuru belgeleriniz hazır olduğu takdirde belgelerinizi isterseniz size en yakın şubemize gelerek bizlere elden teslim edebilirsiniz isterseniz de kargo aracılığı ile belgelerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz bize ulaştığı anda uzman ekip arkadaşlarımız belgeleriniz içinde herhangi bir eksiklik ve yanlışlık olmaması için belgelerinizi dikkat ile kontrol eder. Kontrol sonrası tarafınıza bilgi verilir ve vize başvurunuz yapılır.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İsviçre seyahatiniz için ödeyeceğiniz vize başvuru ücreti de başta seyahat nedeninize daha sonra veri sunum muafiyet durumunuza ve pasaportunuza göre değişim gösterir. Danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek vize başvuru ücretinizi öğrenebilirsiniz. Vize başvuru ücretinizi dilerseniz size en yakın şubemize gelerek kredi kartı ya da nakit olarak ödeyebilir dilerseniz de EFT/ havale ile de ödeme yapabilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: Vize başvurunuzun bu aşamasında Ankara Büyükelçiliğinde ya da İstanbul Başkonsolosluğunda belirlenen tarihte bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. Veri sunumunuz için seyahatinize uygun olarak ayrıca İstanbul  Başkonsolosluğunun ve Ankara Büyükelçiliğinin yoğunluk durumuna göre uzman ekip arkadaşlarımız sizler için randevu tarihi ayarlar. Ayarlanan tarihte Başkonsoloslukta ya da Büyükelçilikte şahsen bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. Veri sunumunuz esnasında herhangi bir sorun çıkmaması için ve sizi yönlendirmek amacıyla danışman bir arkadaşımız sizlere eşlik edecektir. Schengen vizesi kapsamında daha önce veri sunumunda bulunmuş bireyler veri sunumundan muaf kılınır. Veri sunumu muafiyet durumunuzu uzman ekip arkadaşlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: İsviçre vize başvurunuzu yaptığınız andan itibaren uzman ekip arkadaşlarımız başvuru sonucunuzu günlük, rutin olarak dikkat ile takip ederler. Vize başvurunuz sonuçlandığı takdirde pasaportunuzu dilerseniz size en yakın şubemize gelerek elden teslim alabilir dilerseniz de pasaportunuzun belirttiğiniz adrese kargo aracılığıyla ulaştırılmasını talep edebilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi, Bodrum

İsviçre vize başvurunuzun veri sunumu prosedüründe ülke Başkonsoloslukta ya da Büyükelçilikte şahsen bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirmenizi talep etmektedir. Yalnızca Schengen vizesi kapsamında daha önce veri sunumunda bulunmuş bireyler veri sunumu prosedüründen muaf kılınabilir. Veri sunumu muafiyet durumunuzu uzman ekip arkadaşlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar, Bodrum

İsviçre vize çıkış süreniz belirli nedenlere göre değişim gösterir. Bu nedenler; seyahat nedeniniz, pasaportunuz, Başkonsolosluğun ve Büyükelçiliğin yoğunluk durumu şeklinde değişebilir. Belirtilen nedenlerden dolaya vize çıkış süreniz belirtilen tarihin birkaç gün öncesinde ya da birkaç gün sonrasında olabilir. İsviçre seyahatiniz için vize çıkış süresi tüm vizeler için 10 ila 15 iş günü olarak belirtilmiştir.

Euroasia Global Visa Services Bodrum şubesi aracılığıyla yapacağınız İsviçre vize başvurusuna dair detaylı bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için 0 252 275 01 06 numaralı telefondan ya da bodrum@eagvs.com e-posta halinde bizlerle iletişme geçebilir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İsviçre ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';