x
İsviçre

Vize İşlemleri

İsviçre

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 03 65

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

İsviçre Vize Başvuru, İzmir

Değerli ziyaretçilerimiz, İsviçre seyahatiniz için yapacağınız vize başvurunuza dair güncel ve detaylı tüm bilgileri bulabileceğiniz Euroasia Global Visa Services sayfamıza hoş geldiniz.Sayfa devamında, başta İzmir ilimiz olmak üzere İzmir Aliağa, Balçova, Bayındır, Bergama, Bornova, Buca ilçelerimiz ve Balıkesir, Aydın, Manisa gibi çevre illerden yapacağınız İsviçre vize başvurunuz için gerekli tüm bilgilere sahip olabilir seyahatinize uygun vize hakkında gerekli evrak ve belgeleri bulabilirsiniz.

İsviçre seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusuna dair merak ettiklerinizi sormak ve danışmanlık hizmeti almak üzere 0 232 335 03 65 numaralı telefondan ya da izmir@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kimlere Gerekir?

İsviçre vizesi, Diplomatik (siyah), Hizmet (gri), Hususi (yeşil) pasaport sahiplerinin muaf olduğu bir vizedir. Yalnızca Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahipleri İsviçre seyahatleri için vize almak zorunda kılınmıştır.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar, 2023

İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan evraklar başta seyahat nedeninize daha sonra veri sunum muafiyet durumunuza ve pasaportunuza göre farklılık göstermektedir. İsviçre vizenizi seyahatinize uygun olarak seçmeniz vize başvurunuzun olumlu sonuç alması açısından oldukça önemlidir. Vize başvurunuz için gerekli olan evrakları maddeler halinde hazırladık ve aşağıda sizlere sunduk. Seyahatinize uygun olan vize için gerekli tüm evrakları güncel şekilde aşağıda maddeler içinde bulabilirsiniz.

İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan evraklar içinde sormak istedikleriniz varsa ve seyahatinize uygun vizeyi yukarıda verilen maddelerde bulamıyor iseniz 0 232 335 03 65 numaralı telefondan ya da izmir@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilir merak ettiklerinizi sorabilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? İzmir

İsviçre vizesi Schengen Vizesi kapsamına girdiği için başvurunuzu İsviçre Schengen vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Schengen vizesi hakkında gerekli tüm bilgileri www.eagvs.com web adresinde bulabilirsiniz. İsviçre seyahatiniz için yapacağınız vize başvurunuz da yapmanız gerekenleri sizin için dört madde halinde derledik ve adım adım aşağıda sizlere sunduk.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan belgeler pasaportunuza, seyahat nedeninize ve veri sunum muafiyet durumunuza göre farklılık göstermektedir. İsviçre seyahatiniz için gerekli olan belgeleri danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Başvuru belgelerinizi hazırlarken uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Başvuru belgeleriniz hazır olduğu takdirde belgelerinizi dilerseniz size en yakın şubemize gelerek elden teslim edebilir dilerseniz de kargo aracılığıyla belgelerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz bizlere ulaştığı takdirde uzman ekip arkadaşlarımız tarafından herhangi bir yanlışlık ve eksiklik olmaması için dikkatle kontrol edilir ve tarafınıza bilgi verilir.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İsviçre seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunun ücreti başta seyahat nedeninize daha sonra pasaportunuza ve veri sunumu kaydınıza göre değişim göstermektedir. İsviçre vize başvuru ücretinizi öğrenmek için danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. İsviçre vize başvuru ücretinizi size en yakın şubemize gelerek  nakit veya kredi kartı ile ödeyebilir ya da EFT/ havale yoluyla da ödeme yapabilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: İsviçre vize başvurunuzun bu bölümünde ülke sizden biyometrik veri sunumunuzu talep etmektedir. Biyometrik veri sunumunuzu Ankara Büyükelçiliğinde ya da İstanbul Başkonsolosluğunda gerçekleştirebilirsiniz. Veri sunumunuz için Başkonsolosluk ve Büyükelçilik kişiye bir randevu tarihi verir. Uzman ekip arkadaşlarımız Başkonsolosluğun ve Büyükelçiliğin yoğunluk durumuna göre ayrıca da seyahatinizin zamanına göre uygun bir randevu tarihi ayarlarlar. Ayarlanan randevu tarihinde Başkonsoloslukta ya da Büyükelçilikte bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. Veri sunumunuz esnasında danışman bir arkadaşımız herhangi bir sorun çıkmaması için ve yardımcı olmak amacıyla sizlere eşlik edecektir. Daha önceden Schengen vizesi kapsamında veri sunumu yapan kişiler veri sunumu muafiyet durumunu uzman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek sorgulatabilirler.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvurunuzu yaptığınız andan itibaren  uzman ekip arkadaşlarımız günlük, rutin kontrollerle başvuru sonucunuzu takip ederler. Başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuzu bizlere verdiğiniz ulaşım adresinize kargo aracılığıyla gönderebiliriz ya da size en yakın şubemize gelerek pasaportunuzu elden teslim alabilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi, İzmir

İsviçre vize başvurunuzun biyometrik veri sunumu prosedüründe Ankara Büyükelçiliğinde ya da İstanbul Başkonsolosluğunda şahsen bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirmeniz şarttır. Yalnızca Schengen vizesi dahilinde daha önce veri sunumunda bulunmuş kişiler veri sunumundan muaf olabilir. Danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek veri sunumu muafiyet durumunuzu sorgulatabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar, İzmir

İsviçre vize çıkış süreniz başta seyahat nedeninize daha sonra pasaportunuza göre değişim göstermektedir. İsviçre vize çıkış süreniz tüm vizelerde 10-15 iş günü olarak belirtilmiştir. Vize çıkış süreniz aksi durumlarda belirtilen süreden birkaç gün erken ya da birkaç gün geç çıkabilir. Vize çıkış sürelerine dair detaylı bilgi sahibi olmak için danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla İzmir şubemiz üzerinden yapacağınız İsviçre vize başvurunuz dair merak ettiklerinizi sormak ve danışmanlık hizmeti almak için 0 232 335 03 65 numaralı telefondan ya da izmir@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İsviçre ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';