x
İsviçre

Vize İşlemleri

İsviçre

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0332 225 40 24

Eposta

konya@eagvs.com

İsviçre Vize Başvuru, Konya

Değerli ziyaretçilerimiz, İsviçre vize başvurusuna dair güncel ve detaylı tüm bilgileri bulabileceğiniz Euroasia Global Visa Services sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfa devamında, başta Konya ilimiz olmakla birlikte Konya Ahırlı, Akören, Akşehir, Altınekin, Beyşehir, Bozkır, Cihanbeyli, Çeltik, Çumra, Derbent, Derebucak, Doğanhisar, Emirgazi, Ereğli, Güneysınır, Hadim, Halkapınar, Hüyük, Hüyük, Ilgın, Kadınhanı, Karapınar, Karatay, Kulu, Meram, Sarayönü, Selçuklu, Seydişehir, Taşkent, Tuzlukçu, Yalıhüyük ilçeleri olmak üzere Eskişehir, Antalya, Isparta ve Afyon gibi çevre illerden yapacağınız İsviçre vize başvurunuz için yapmanız gerekenleri, güncel ve detaylı tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Konya şubemiz üzerinden yapacağınız İsviçre vize başvurunuz dahilinde merak ettiklerinizi sormak ve danışmanlık hizmeti almak için 0332 225 40 24 numaralı telefondan ve konya@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kimlere Gerekir?

İsviçre vizesi, Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi tüm bireylerin almak zorunda olduğu bir vizedir. Diplomatik (siyah), Hususi (yeşil), Hizmet (gri) pasaport sahibi bireyler ise İsviçre vize alımından muaf kılınmıştır.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar, 2023

İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan evraklar başta seyahat sebebinize daha sonra veri sunumu muafiyet durumunuza ve pasaportunuza göre değişim göstermektedir. Vize başvurunuzu yaparken vizenizi seyahat sebebinize uygun olarak seçmeniz vize başvurunuzun olumlu sonuç alması açısından oldukça önem arz etmektedir. İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan evrakları sizler için vize kategorileri halinde hazırladık ve aşağıda sizlere sunduk. Vize başvurunuz için gerekli olan evrakları güncel ve detaylı olarak aşağıda kategoriler içinde bulabilirsiniz.

Yukarıda verilen vize kategorilerinde gerekli evraklar içinde sormak istedikleriniz var ise ya da seyahatine uygun vize kategoriler içinde yer almıyorsa 0 332 225 40 24 numaralı telefondan ya da konya@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilir İsviçre vize başvurunuz için merak ettiklerinizi sorabilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

İsviçre Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Konya

İsviçre vizesi Schengen Vizesi kapsamına girdiği için vize başvurunuzu Schengen vizesi olarak yaparsınız. Schengen vizesi hakkında detaylı ve güncel tüm bilgileri www.eagvs.com Web adresinden bulabilirsiniz. İsviçre vize başvurunuz için yapmanız gerekenleri sizler için dört maddede toparladık ve aşağıda sizlere sunduk. Vize başvurunuz için gerekli ve detaylı tüm bilgiler aşağıda mevcuttur.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İsviçre vize başvurunuz için hazırlamanız gereken belgeler seyahat sebebinize, pasaportunuza ve veri sunumu muafiyet durumunuza göre değişim göstermektedir. İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan belgeleri danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Belgelerinizi hazırlarken uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Belgeleriniz hazır olduğu takdirde belgelerinizi dilerseniz size en yakın şubemize gelerek bize teslim edebilir dilerseniz de kargo aracılığıyla belgelerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz bize ulaştığı anda uzman ekip arkadaşlarımız tarafından herhangi bir yanlışlığa ve eksikliğe karşı dikkatle kontrol edilir ve tarafınıza bilgi verilir. Belge kontrolünüz sonrası vize başvurunuz yapılır.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İsviçre seyahatiniz için yapacağınız vize başvurunuzun ücreti başta seyahat nedeninize daha sonra pasaportunuza ve biyometrik veri sunumu muafiyet durumuna bağlı olarak farklılık gösterir. Vize başvuru ücretinizi danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. İsviçre vize başvuru ücretinizi size en yakın şubemize gelerek nakit ya da kredi kartı ile ödeyebilirsiniz veya EFT/ havale yolu ile de vize başvuru ücretinizi ödeyebilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: İsviçre vize başvurunuz için ülke sizden prosedür olarak veri sunumunuzu talep etmektedir. Biyometrik veri sunumunuzu Ankara Büyükelçiliğinde ya da İstanbul Başkonsolosluğunda gerçekleştirebilirsiniz. Veri sunumunuz için Başkonsolosluk ve Büyükelçilik kişiye bir randevu tarihi verir. Uzman ekip arkadaşlarımız Başkonsolosluğun ve Büyükelçiliğin yoğunluk durumuna göre ayrıca da seyahatinizin zamanına göre uygun bir randevu tarihi ayarlarlar. Ayarlanan randevu tarihinde Başkonsoloslukta ya da Büyükelçilikte bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. Veri sunumunuz esnasında danışman bir arkadaşımız yardımcı olmak ve yönlendirmek amacıyla sizlere eşlik edecektir. Daha önceden Schengen vizesi kapsamında veri sunumu yapmış kişiler danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek veri sunumu muafiyet durumunu öğrenebilir.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvurunuz sonrasında uzman ekip arkadaşlarımız vize başvuru sonucunuzu rutin kontrollerle takip ederler. Vize başvurunuz sonuca ulaştığı takdirde dilerseniz size en yakın şubemize gelerek pasaportunuzu elden teslim alabilirsiniz dilerseniz de belirttiğiniz adrese pasaportunuzun kargo aracılığı ile ulaştırılmasını talep edebilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi, Konya

İsviçre vize başvurularında ülke başvuru yapan bireyin İstanbul Başkonsolosluğunda ya da Ankara Büyükelçiliğinde şahsen bulunarak biyometrik veri sunumunu gerçekleştirmesini talep eder. İsviçre vize başvurusunda bulunan her birey bu prosedürü gerçekleştirmek zorundadır. Yalnızca daha önce Schengen Vizesi kapsamında veri sunumu yapan bireyler veri sunumundan muaf kılınabilir. Veri sunumu muafiyet durumunuzu danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar, Konya

İsviçre vizenizin çıkış süresi seyahat nedeninize, pasaportunuza, veri sunumu muafiyet durumunuza, Başkonsolosluğun ve Büyükelçiliğin yoğunluk durumuna ayrıca tatil günlerine bağlı olarak farklılık gösterir. İsviçre vize çıkış süresi tüm vizeler için 10 ila 15 iş günü olarak belirtilmiştir. Belirtilen durumlar vize çıkış sürenizin birkaç gün erken ya da birkaç gün geç çıkmasına neden olabilir. Vizenizin çıkış süresi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services aracılığı ile Konya şubemiz üzerinden yapacağınız İsviçre vize başvurunuza dair merak ettiklerinizi sormak ve danışmanlık hizmeti almak için 0 332 225 40 24 numaralı telefondan ya da Konya@eagvs.com e-posta adresinden bizlerle iletişime geçebilir sorularınıza cevap bulabilir ve vize başvurunuz için danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İsviçre ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';