x
İsviçre

Vize İşlemleri

İsviçre

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 06

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 09.00-18.00
Cumartesi: 10.00-16.00

Eposta

bursa@eagvs.com

İsviçre Vize Başvuru, Bursa

Değerli ziyaretçilerimiz, İsviçre vize başvurunuza dair güncel ve detaylı tüm bilgileri bulabileceğiniz Euroasia Global Visa Services sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfa devamında, başta Bursa ilimiz olmak üzere Bursa Osmangazi, Nilüfer, Büyükorhan, Gemlik, Gürsu, İnegöl, Kestel, Mudanya, Harmancık, Kesel, Karacabey, Orhaneli, Orhangazi ilçelerimizden ve Bilecik, Balıkesir, Kütahya, Yalova ve Kocaeli gibi çevre illerimizden yapacağınız İsviçre vize başvurunuza dair gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz.

İsviçre vize başvurunuz hakkında detaylı bilgi almak, merak ettiklerinizi sormak ve danışmanlık hizmeti almak için 0 224 322 01 34 numaralı telefondan ya da bursa@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kimlere Gerekir?

İsviçre vizesi, Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi her bireyin almakta zorunlu olduğu vizedir. Diplomatik (siyah), Hizmet(gri), Hususi (yeşil) pasaport sahipleri ise İsviçre vizesinden muaf kılınmıştır.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar, 2023

İsviçre vize başvurunuzda gerekli olan evraklar pasaportunuza, veri sunum muafiyetinize ve seyahat nedeninize bağlı olarak değişim göstermektedir. Vizenizi seyahatinize göre seçmeniz ise vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için oldukça önemlidir. İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan evrakları sizler için aşağıda maddeler halinde hazırladık ve sunduk. Seyahat nedeninize uygun olarak vizeniz için gerekli olan evrakları maddeler içinde bulabilirsiniz.

Yukarıda verilen maddelerde size uygun vizeyi bulamadıysanız ya da evraklar içinde sormak istedikleriniz var ise 0 224 322 01 34 numaralı telefondan veya bursa@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilir sorularınıza cevap bulabilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Bursa

İsviçre vizesi Schengen vizesi kapsamına girdiği için vize başvurunuzu Schengen vizesi olarak yapmanız gerekmektedir. Schengen vize başvurusu hakkında detaylı bilgiyi www.eagvs.com Web adresinden bulabilirsiniz. Bursa şubemiz üzerinden başvuru yapacağınız İsviçre vize başvurunuz için yapmanız gerekenleri sizler için dört maddede derledik ve aşağıda sizlere sunduk.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İsviçre seyahatiniz için gerekli olan belgeler başta seyahat nedeninize daha sonra pasaportunuza ve veri sunum muafiyet durumunuza göre değişim göstermektedir. İsviçre vize başvurunuz için gerekli olan belgeleri danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek seyahatinize uygun bir şekilde detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Başvuru belgelerinizi hazırlarken uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaktır. Vize başvuru belgeleriniz hazır olduğunda ise belgelerinizi size en yakın şubemize gelerek bizlere elden teslim edebilirsiniz ya da kargo aracılığı ile belgelerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz belgeler uzman ekip arkadaşlarımız tarafından herhangi bir yanlışlık ve eksiklik olmaması için dikkatle kontrol edilir. Kontrol sonrası tarafınıza bilgi verilir ve vize başvurunuz yapılır.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İsviçre vize başvurunuzun ücreti pasaportunuza, seyahat nedeninize ve veri sunum muafiyetinize göre farklılık göstermektedir. Vize başvuru ücretinizi danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Vize başvuru ücretinizi dilerseniz size en yakın şubemize gelerek kredi kartı ya da nakit olarak ödeyebilir dilerseniz de EFT/ havale yoluyla da ödeme yapabilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: İsviçre vize başvurunuzun bu bölümünde belirlenen tarihte Ankara Büyükelçiliğinde ya da İstanbul Başkonsolosluğunda bulunarak veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. Uzman ekip arkadaşlarımız Başkonsolosluğun ve Büyükelçiliğin Uygunluk durumuna göre ve seyahatinize uygun olarak sizler için bir randevu tarihi ayarlar. Ayarlanan randevu tarihinde Başkonsoloslukta ya da Büyükelçilikte veri sunumunuzu gerçekleştirirsiniz. Veri sunumunuz esnasında danışman bir arkadaşımız size eşlik edecek ve yardımcı olacaktır. Daha önceleri sunumunda bulunmuş iseniz veri sunumu muafiyet durumunuzu danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek sorgulatabilirsiniz.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: İsviçre vize başvurusunda bulunduğunuz andan itibaren uzman ekip arkadaşlarımız vize sonuç durumunuzu günlük, rutin olarak takip ederler. Vize başvurunuz sonuçlandığında ise pasaportunuzu dilerseniz size en yakın şubemize gelerek teslim alabilir dilerseniz de pasaportunuzun belirttiğiniz adrese kargo ile ulaştırılmasını talep edebilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi, Bursa

İsviçre vize başvurusunda prosedür olarak ülke sizden veri sunumunuzu talep etmektedir. Belirtilen tarihte Ankara Büyükelçiliğinde ya da İstanbul Başkonsolosluğunda şahsen veri sunumunuzu gerçekleştirmeniz şarttır. Daha önce veri sunumu gerçekleştirmiş iseniz danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek veri sunumu muafiyetinizi sorgulatabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar, Bursa

İsviçre vize çıkış süreniz seyahat nedeninize ve pasaportunuza göre farklılık göstermektedir. Vize çıkış süreleri tüm vizelerde 10 ila 15 iş günü olarak belirtilmiştir. Vize çıkış süreniz farklılık gösteren durumlara göre birkaç gün erken ya da birkaç gün geç olabilir. Vize çıkış süreleri hakkında daha detaylı bilgi almak için danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services aracılığı ile Bursa şubemiz üzerinden yapacağınız İsviçre vize başvurunuza dair merak ettiklerinizi sormak ve danışmanlık hizmeti almak için 0 224 322 01 34 numaralı telefondan ya da bursa@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İsviçre ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';