x
İsviçre

Vize İşlemleri

İsviçre

İsviçre Vize Başvuru Merkezi Profilo

T. Eryılmaz 22/01/20, 13:42
Üsküdar’da oturuyorum. İsviçre vize başvuru merkezi profilo istanbul adresine gitmem gerekiyor mu? Siz halledebilir misiniz?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar, İsviçre,  ülkesine seyahat etmek isteyen, vize uyguladığı kişilerin, kısa süreli vize başvuruları için hazırlamış oldukları başvuru evraklarını, parmak izi ve biometrik verilerinin alınması işlemlerini başvuru merkezleri aracılığıyla yapmaktadır. Başvuru yapmak isteyen kişiler kısa süreli (aile-arkadaş, turistik, ticari, yaz okulu) vize başvuruları için başvuru merkezlerinden randevu alınarak evraklarını teslim edebilirler, parmak izi verilerini verebilirler.

İsviçre, Schengen üyesi devletleri içerisindedir ve kısa süreli vize başvurularını değerlendirirken verdiği kararları da Schengen anlaşmasına uygun olarak değerlendirir. Schengen ülkeleri  Eylül 2014 yılından beri Vize Bilgi Sistemini ( VİS ) kullanarak başvuru yapan kişilerin biometrik verilerini alarak 5 yıl süre ile muhafaza etmektedir. Böylece kayıt altına aldığı kişilerin 5 yıl içerisinde tekrar bir başvurusu olduğunda bu kayıtları baz alabilmektedir. Bu konuda istisna uygulayan ülkeler olmakla birlikte İsviçre için 5 yıl içerisinde kendi ülkesinden ya da başka bir Schengen ülkesinden parmak izi vermiş ve biometrik işlemlerini tamamlamış kişilerin bu süre içerisindeki yapacak olacakları kısa süreli vize başvuruları için yeniden İsviçre vizesi Profilo adresine randevuya gelerek parmak izi vermelerini zorunlu tutmamaktadır. İstanbul ili ve çevre iller için sadece Şişli semtinde olup, İsviçre altunizade vize merkezi bulunmamaktadır. İsviçre Başkonsolosluğu’nun ve İsviçre Büyükelçiliği’nin başvuru dosyalarının kabulü ve biometrik işlem verilerinin toplanması için yetkilendirdiği kuruluşlar sadece İstanbul ve Ankara’da bulunmaktadır. Başvuru merkezleri, İsviçre Başkonsolosluğu’nun veya Büyükelçiliği’nin temsilciliği değildir. Başvuru merkezine evraklarıızı teslim için randevu alınması gerekir ve randevu alınmadan yapılmak istenen başvurlar kabul edilmemektedir. Euroasia global vize danışmanlık, başvuru merkezlerine akredite olmuş, sizin adınıza başvuru yapabilen bir kuruluştur ve İsviçre vize prosedürlerine hakim, profesyonel bir ekibe sahiptir.

Yetkili danışmanınız başvuru merkezlerinden randevu alırken, seyahat tarihlerinize uygun, seyahat gidiş amacınıza ve başvuru merkezlerinin İsviçre’deki ve Türkiye’deki resmi ve tatil günlerine göre kapalı olduğundan bu günleri de dikkate alarak randevunuzu oluşturmaktadır. İsviçre Başkonsolosluğu’na iletilen başvuru dosyaları İsviçre vize başvuru merkezi Profilo adresinde bulunan başvuru merkezinden, İsviçre Ankara Büyükelçiliği’ne gönderilen başvuru evrakları da  Kavaklıdere adresinde bulunan başvuru merkezinden gelmektedir. Sizin talebinize  istinaden,  Ankara ya da  İstanbul’da bulunan başvuru merkezlerinden; Euroasia GVS İsviçre vize yetkilisi danışmanınız tarafından  randevunuz alınarak parmak izi  durumunuza göre yapılabilmektedir. 

Saygılarımızla,

Gökhan Kartal

 

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';