x
İsviçre

Vize İşlemleri

İsviçre

İsviçre Konsolosluğu

M. Coşan 22/01/20, 12:31
Yaz tatili için İsviçre Konsolosluğu vizeyi kaç günlük veriyor? Ne zaman evraklarımı teslim etmeliyim?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar, İsviçre, 26 ülkenin dahil olduğu Schengen ülkeleri içerisindedir  ve ülkesine yapılmak istenen kısa süreli vize başvurularını değerlendirirken Schengen anlaşması hükümlerini  de gözönünde bulundururak karar  vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti  bordo pasaport  sahiplerinin kısa süreli vize onayları  180 gün içerisinde en fazla 90 gün kalışlı bir vize olan C  tipi vizedir. Daha uzun süreli vizeler ise aile birleşimi , öğrenim, çalışma gibi oturum, çalışma vize almalarını gerektiren D  tipi bir vizedir.

Yaz tatilinizi geçirmek için yapmış olduğunuz seyahatiniz planınız için 90 güne kadar bir  vize başvurusu için İsviçre’de ikamet eden bir akrabanız veya arkadaşınız var ise bu kişiden bir davet yazısı alarak vize başvuru evraklarınıza ekleyebilirsiniz. Davet yazısında davet eden kişinin adresi, e-mail adresi, sizin seyahat edeceğiniz tarih aralığı, yapacağınız masrafların kimin tarafından karşılanacağını ve davet eden kişinin ikametinin bağlı bulunduğu kantonun ismi belirtilmelidir. Davet yazısı İsviçre’nin resmi dillerinden herhangi birisi veya İngilizce dilinde yazılmalıdır. Davet eden kişi, davet yazısını imzalayıp e-mail  olarak ya da orjinalini kargo ile gönderebilir. Ayrıca davet eden kişi, İsviçre vatandaşı ise pasaportunun veya kimlik kartının fotokopisini, İsviçre vatandaşı değilse oturum kartının fotokopisi göndermelidir. Davet eden kişinin göndermiş olduğu evraklarla birlikte siz de çalışma durumunuza göre evraklarınızı hazırlamalısınız. Euroasia global vize danışmanları, size, İsviçre Konsolosluğu vize ile ilgili,  gidiş amacınıza ve seyahat planınıza uygun hazırlamanız gereken listesini göndererek hızlı ve doğru bir şekilde başvuru yapmanız sağlamaktadır.

Vize başvurunuzu , seyahat tarihinize en fazla 90 gün kaladan itibaren yapabilirsiniz. Seyahat tarihinize 90 günden uzun bir süre var ise başvuru dosyanız , başvuru merkezlerince kabul edilmemektedir. Çalışma durumunuza uygun evraklarınızı hazırlayıp Euroasia yetkili danışmanınıza teslim ettiğinizde eksiklikleriniz var ise size bildirilecektir. Başvuru merkezinin randevu müsaitliğine ve sizin durumunuza uygun randevunuz alınarak size bildirilmektedir. Kısa süreli vize başvurularını, İsviçre Konsolosluğu vize başvurunuz yapıldıktan sonra 5 ila 7 gün içerisinde sonuçlandırmaktadır. Bu süre Konsolosluğun taahhüt ettiği bir süre değildir.

Saygılarımızla, 

Gökhan Kartal

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';