x
İsviçre

Vize İşlemleri

İsviçre

İsviçre Schengen Vize Ücreti

E. Etga 22/01/20, 12:06
Eşimle birlikte İsviçre'ye gitmek istiyoruz, İsviçre Schengen vize ücreti toplam ne kadar ödememiz gerekiyor?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

İsviçre, ülkesine yapılmak istenen seyahatler öncesinde Türkiye Cumhuriyeti  pasaport sahiplerinin pasaportlarının türüne göre vize tabi tutmaktadır. Kısa süreli vize başvurularında  hususi (yeşil),  diplomatik (siyah) , hizmet (gri ) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek yoktur.Uzun süreli vize başvurularında başvuru evraklarını hazırlayıp vize başvurusunda bulunmak zorundadırlar.Bordo pasaport sahipleri hem kısa hem de uzun süreli seyahatleri öncesinde vize almak zorundadırlar. Kısa süreli vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, ikamet ettiği şehire bakılmaksızın İsviçre’nin yetkilendirdiği İstanbul’daki veya Ankara’daki başvuru merkezinden talebine istinaden randevu alınarak başvurusu yapabilir. İsviçre, Schengen üyesi olduğundan, İsviçre’den alınabilecek bir vize ile geçerli vize süresi içerisinde ve  konaklama gün sayısını aşmayacak şekilde diğer Schengen ülkelerine de giriş–çıkış yapabilirsiniz.

Başvuru merkezleri, başvuru dosyalarının teslim edildiği ve biometrik işlemlerinin tamamlandığı  kuruluşlardır. Talep ettikleri servis bedelleri , Konsolosluk ile birlikte belirlenmiş olup her başvuru dosyasından alınmaktadır. Servis bedeli ücreti 25 euro, Konsolosluk harcı ise 12 yaş ve üzeri kişilerden 60 euro, 6-12 yaş arası 35 euro alınmakta olup , 0-6 yaş arası ise konsolosluk harcı alınmamaktadır. Euroasia global vize, İsviçre vize başvurularında, başvuru merkezlerine akrediteliği kabul edilmiş yetkili danışmanlık firmasıdır ve İsviçre vize başvurularında deneyimli kadrosu ile başvurularınızın doğru ve hızlı bir şekilde yapılmasında yardımcı olmaktadır. Euroasia vize danışmanınıza seyahat planınız ve çalışma durumlarınız ile ilgili bilgileri verdiğinizde, size uygun İsviçre schengen vizesi için gerekli evrakların listesi hazırlanarak size ulaştırılmaktadır. Böylece seyahatinize uygun evrakları kısa sürede tamamlayarak başvurunuzu yapmanız sağlanacaktır.

İsviçre Schengen vize ücreti ile birlikte ödemeniz, yaptırmanız gereken zorunlu seyahat sağlık sigortası vardır. Seyahat sağlık sigortası, seyahat edeceğiniz tüm tarihleri kapsayacak şekilde olmalıdır. Seyahat sağlık sigortasını kurumumuzdan satın alabilirsiniz.Vize sürecinin başlangıcından pasaportunuzun teslimine kadar ki tüm süreç hakkında, İsviçre schengen vizesi ve danışmanlık hizmetlerimiz konusunda detaylı bilgilere ulaşabilmek için 0212 963 01 78 nolu telefonumuzu arayarak bilgi alabilirsiniz. 

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES