x
İsviçre

Vize İşlemleri

İsviçre

İsviçre Konsolosluğu Vize Başvurusu

S. Ahmet Bilgi 22/01/20, 12:20
Nisan ayında İsviçre’ye gitmek istiyorum, İsviçre Konsolosluğu vize başvurusu için konsolosluğa mı gideceğim?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

isviçre vize başvurusu

Merhabalar, İsviçre, ülkesine seyahat etmek isteyen, vizeye tabi tuttuğu kişilerden, İsviçre’ye geliş amaçlarına göre, başvurucağı vize türünü belirleyerek vize başvurusunda bulunmalarını zorunlu tutmaktadır. Seyahat etmek isteyen kişiler, İsviçre’ye gidiş amaçlarını belirleyerek, seyahat tarihleri  ile uyumlu ulaşım belgelerini, konaklama yapacakları yer ile olan belgeleri, seyahati boyunca yapacağı masrafları ne şekilde ödeyeceğini ya da finanse edeceğini ve bu süreyi kapsayan bir seyahat sağlık sigortasını yaptırarak İsviçre’nin Başkonsolusluğunun veya Büyükelçiliğinin onayına sunmalıdır. Bütün bunları yaparken evraklarının, seyahatiyle, başvuru formuyla uyumlu olmasına özen göstermelidir.

Kısa süreli vize başvurusunda bulunacak kişiler, İstanbul İsviçre Konsolosluğu ve İsviçre Ankara Büyükelçiliği’nin, kısa süreli vize (turistik, akraba-arkadaş, ticari ) başvurularının kabul edildiği başvuru merkezlerine yapmak durumundadırlar. İsviçre’nin başvuru merkezleri  ise sadece İstanbul ve Ankara’da bulunmaktadır. Başvuru yapmak isteyen kişi, ikamet ettiği şehirden bağımsız olarak  İstanbul ya da Ankara’da bulunan bir başvuru merkezinden randevu alarak evraklarını ve başvuru formunu teslim edebilir. Başvuru formunuzun teslimi sırasında eğer son 5 yıl içerisinde İsviçre ya da başka bir Schengen ülkesi için parmak izi ve biometrik işlemlerinizi tamamlamamış iseniz, bu verilerinizin tamamlanması için de randevuya gelmeniz gerekmektedir. Aile birleşimi, çalışma veya öğrenim vizesi gibi  daha uzun süreli vize başvurularınızda, başvuru merkezlerinden randevu tarihi ve saati alınarak İsviçre Konsolosluğu vize başvurusu için şahsen gitmeniz gerekiyor. Euroasia global visa yetkilileri kısa ya da uzun süreli vize başvurularınızda, çalışma şeklinize uygun evrakların listesini sizinle paylaşarak doğru ve sağlıklı bir başvuru yapmanız için danışmanlık hizmeti vermektedir. Hazırlayacağınız evrakların kontrolünü, yazılacak dilekçelerinizin içeriklerini, nasıl olması gerektiği konusunda size yardımcı olmaktadır.

Randevuya gelmenizin zorunlu olmadığı durumlarda sizin adınıza başvurunuzu yaparak süreç hakkında sizi devamlı olarak bilgilendirmektedir. İsviçre Konsolosluğu vize başvurusu sonuçlanması kısa süreli vizeler için ortalama 5-10 gün içerisinde, uzun süreli vizeler için ise 8-10 hafta sürmektedir. Bu süre İsviçre’nin ilgili Konsolosluğunun ya da Büyükelçiliğinin yoğunluğuna başvuru yapan kişinin durumununa gibi sebeplerden uzayabilmektedir. Detaylı bilgi için 0212 963 01 78 nolu İsviçre vize departmanımızı arayabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Gökhan Kartal

 

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';