x
İngiltere

Vize İşlemleri

İngiltere

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi

G.Ö. 01/02/19, 23:14
Merhaba ben İngiltere aile ziyareti vizesi işlemleri başlatmak istiyorum. Ankara’da yaşıyorum ve çalışıyorum. 13 yaşında bir kızım var, İngilizcesini geliştirmesi amacıyla yaz tatilinde İngiltere’deki amcasının ve kuzenlerinin yanında 1 ay boyunca kalmasının iyi olacağını düşündük. Aslında bir dil okulu da düşünüyorduk ama fiyatlar biraz pahalı geldi. Şimdilik yalnızca ana dili İngilizce olan bir memlekette biraz vakit geçirsin, hem yurtdışını görmüş olsun, dünyası genişlesin yeter. Ben özel sektör çalışanıyım, uluslararası bir firmada idareci pozisyonundayım. Kızımın finansal sponsoru da ben olacağım. Benim hazırlamam gereken evraklar ve İngiltere’den gelmesi gereken evraklar nelerdir? Yardımlarınızı rica ederim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, İngiltere aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar sizin durumunuzda 3 bölümden oluşacaktır. Birincisi başvuru sahibinin özlük evraklarıdır. Bunları pasaport, öğrenci belgesi, nüfus kaydı ve kimlik fotokopisi olarak sıralayabiliriz. İkinci olarak sponsor evrakları, bunlar da sizin hazırlamanız gereken evraklardır. Çalışma belgeleriniz, şirket evraklarınız, işe giriş bildirgeniz, maaş bordrolarınız, SGK Tesciliniz, banka hesap dökümleriniz vb. çalışma ile finansal yeterlilik gösteren evraklar sunmanız gereklidir. Bununla birlikte kızınız adına bir dilekçe yazarak seyahatin amacını, tarihlerini ve masraflarını karşılayacağınızı belirtmelisiniz. Kızınızın yabancı diline katkı sağlaması için bu seyahati planladığınızı, bu yüzden biraz uzun kalacağını, amcasının evi dışında bir yerde kalmayacağını belirtmelisiniz. Ayrıca çocuk tek başına seyahat edeceği için hem sizden hem de annesinden noter onaylı muvafakatname gerekecektir. Üçüncü kısım ise İngiltere’den gelecek evraklardır. Bunlar; davetiye, davet eden kişinin kimlik ve oturma izni evrakları, tapu planı ya da kira sözleşmesi gibi hem başvuru sahibinin seyahatinden haberdar olduğunu, onu beklediğini gösteren, hem de onun konaklayabileceği yere sahip olduğunu belirten evraklardır.

İngiltere aile ziyareti vizesi işlemlerinizi Euroasia ile gerçekleştirebilirsiniz. Vermiş olduğumuz evrak listesinde dikkat edilmesi gereken birçok detay bulunmaktadır. Kişi uzun süre kalacağından ötürü bir takım finansal hesaplamaların da yapılması gerekmektedir. İngiltere vize başvurunuzu Ankara’dan yapabilirsiniz. İlk etapta sürece dair bilgi almak ve işlemlerinizi başlatmak için lütfen bize mail ya da telefon yoluyla ulaşınız.

T.B. 23/06/20, 13:16

Merhaba İngiltere’ye yeğenimin düğününe gitmek için vize başvuru yapacağız. Ben eşim ve 2 tane çocuğum ile birlikte gideceğiz. Bize davetiye mektubu ve düğün davetiyeside gönderdiler. Düğünden birkaç gün önce gitmek istiyoruz bu mümkün mü acaba? Ben uzun süredir bir yerde çalışmıyorum. Eşim ise bir şirket ortağı arkadaşıyla birlikte güzellik salonunda işletiyorlar. Eşim bana ve çocuklarıma sponsor olursa vize başvurusu yapabilir miyiz? Ayrıca benim kendi hesabımda da geçmişte çalıştığıma dair birikimim var. Bir de kira geliri elde ettiğimiz bir evimiz var.Son olarak düğüne gitmek için başvuru yapacağımız bu vize İngiltere aile ziyareti vizesi mi oluyor?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 23/06/20, 13:27

Merhaba değerli ziyaretçimiz Euroasia Global Visa Services sayfasını ziyaret ettiğiniz ve bizlere danıştığınız için teşekkür ederiz. İngiltere vize kategorileri seyahat amacınıza yönelik olarak değişmektedir. Turistik, ticari ve aile arkadaş ziyareti vizelerinin tamamı kısa süreli ziyaretçi vizesi kapsamına girmektedirler. Dolayısıyla sizler de başvuru yaparken kısa süreli ziyaretçi vizesi kategorisini seçtikten sonra İngiltere aile ziyareti vizesi kapsamında bir başvuru gerçekleştirebilirsiniz. İngiltere vize başvurusunda düzenli gelir sahibi olmak oldukça önemli bir konudur. Başvuru sahibi düzenli gelir sahibi değişse de kendisine sponsor olacak kişi mutlaka düzenli gelir sahibi olmalıdır. Sizler geçmişte çalıştığınıza dair SGK hizmet dökümü sunarak banka hesap dökümünüzdeki bakiyeyi belirli bir şekilde sunarak başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca kira gelirinizin olması da vize başvurusu avantajlı bir durumdur. Sizler banka hesap dökümünüz, düzenli gelir elde ettiğiniz kira gelirini kira sözleşmesi ve tapu belgesini de başvuru bulundurmalısınız.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Bu seyahatinizde aktif olarak şirket ortağı olan eşiniz size ve çocuklarınıza sponsor olabilir. Eşiniz şirket ortağı olduğunu düzenli gelir elde ettiğini hem şahsi hem de şirket banka hesap dökümünü mutlaka sunmalıdır. Ayrıca faaliyette olan şirket evrakları (faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi) da eksiksiz bir şekilde sunulmalıdır. İngiltere aile ziyareti vizesi başvurunuzda eşinizin sponsorluk evrakları sizin ve iki çocuğunuzun dosyasında mutlaka eklenmelidir. Ayrıca eşiniz bu seyahatinizde sizin tüm masraflarınızı karşılayabilecek finansal güce sahip olması gerekmektedir. Bunu evraklarla kanıtlayabilmelidir. Sponsorunuz sizin oluşabilecek bütün masraflarınızı üstlendiğine dair bir de detaylı dilekçe yazmalıdır. İngiltere vize başvurunu şayet olumlu sonuçlanırsa talep ettiğiniz gün itibariyle verilmektedir. Davetiyenizde tarih düğün tarihinden birkaç gün önce davet edildiyseniz vize başvurusunuzda bu kapsamda yapılabilir.

Başvuru yapmadan önce eksiz bir şekilde hazırlamanız gereken İngiltere aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar bulunmaktadır. Bu evrakları bizlerden temin edebilirsiniz. Başvuru yapmak istediğiniz İngiltere aile ziyareti vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşarak vize uzmanlarımızdan gerekli desteği alabilirsiniz.

Saygılarımızla.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';