x
İngiltere

Vize İşlemleri

İngiltere

İngiltere Vize Reddi Nedenleri

E. Ayaz 23/11/19, 14:09
Merhaba, ben daha önce (2017 yılında) 6 aylık İngiltere vizesi aldım. Daha sonra başvurduğum 2 yıllık vizem reddedildi. Bir parargafta kaynağı belli olmayan paraların gelmesinden bahsediyor. Bu arada oradaki arkadaşımın davetiyesi ile turistik vize alıyordum ben. İngiltere'deki arkadaşımı arayıp ulaşamadıklarını ve belirttiler. Oysa formumu tekrar gözden geçirdiğimde yanlış telefon numarası verdiğimi yani bir sayıyı farklı yazmışım. Öncelikle hesabıma gelen para bir iş için ailemden aldığım yastıkaltı altınları bozdurup hesabıma geçirmemden kaynaklı. Bu durumu böyle düzelttiğimi varsayalım. Diğer parargaf için ise yeni başvuruda doğrusunu yazacağım ve karşı tarafta ulaşılabilir olacak. Bunu da böyle düzelttiğimizi varsayarsak yeni başvurumda sizce yine ret alır mıyım? Yoksa rahat bir şekilde vizem çıkar mı? Schengen vizelerimde mevcut, sicilimde sorun yok, ancak yine ret alacağım diye çok korkuyorum ve çok zaman kaybettim, hızlıca başvuru yapmak ve vizemi almak istiyorum, sizler bana nasıl destek olabilirsiniz? Şimdiden ilginize teşekkürler
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar, Öncelikle turistik İngiltere vize başvurularınız için itiraz etme hakkınızın olmadığını belirtmek isteriz. Altı aylık vizenizin olması güzel referans olsa da her zaman için bu süreci oldukça titiz yönetmelisiniz. İngiltere vize reddi itiraz için kaynağı belli olmayan paranız için iyi bir dilekçe veya online form üzerindeki ek bilgilendirme için açılmış boşluklarda bu durumu anlatmanızda fayda var. Sizi davet eden arkadaşınızın telefon numarasını yanlış yazmış olmanız talihsizlik olmuş. Yeni başvurunuzda hesabınızdaki paraların ve formlarda belirttiğimiz aylık-yıllık kazanç ve harcamaların birbirleriyle tutarlı olmasına dikkat etmelisiniz. İngiltere vize reddi nedenlerini düzeltmeye yönelik uğraştığımızı konsoloslukta fark edecektir diye düşünüyoruz. Yine de eski başvurudaki bilgiler ile yeni başvurudaki bilgilerin ters orantılı olmamasına da dikkat etmeliyiz.

Ret kararı konsolosluğun inisiyatifinde olup durumunuzu düzeltseniz bile vize alacağınızın garantisi verilemez. Bu bilgiler doğrultusunda hızlı vize başvurularınız için bizler tabii ki yardımcı oluyoruz. Evraklarınızı ilk aşama için bize kargo veya elden teslim etmeniz yeterlidir. Aşama aşama bilgilendirilir ve tüm sürece siz de dahil edilirsiniz. Euoasia GVS ekibi vize uzmanları olarak bizler İngiltere dahil tüm vize isteyen ülkeler için sizlere destek sunmaktayız. İletişim bölümümüzden bizlere ulaşabilir ve İngiltere vize prosedürleri hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Okan  Eser

Cevap Ver