x
Finlandiya

Vize İşlemleri

Finlandiya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

+90 (332) 225 40 20

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

konya@eagvs.com

Finlandiya Vize Başvuru, Konya

Euroasia GVS Konya şubesi olarak hazırladığımız Finlandiya vize başvuruları hakkında bilgi edinebileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz. Euroasia GVS Konya şubesi olarak AHIRLI, AKÖREN, AKŞEHİR, ALTINEKİN, BEYŞEHİR, BOZKIR, CİHANBEYLİ, ÇELTİK, ÇUMRA, DERBENT, DEREBUCAK, DOĞANHİSAR, EMİRGAZİ, EREĞLİ, GÜNEYSINIR, HADİM, HALKAPINAR, HÜYÜK, ILGIN, KADINHANI, KARAPINAR, KARATAY, KULU, MERAM, SARAYÖNÜ, SELÇUKLU, SEYDİŞEHİR, TAŞKENT, TUZLUKÇU, YALIHÜYÜK, YUNAK ve çevre illerden yapacağınız Finlandiya vize başvurularını kabul etmekteyiz. Finlandiya vize başvurularınızı şubemiz aracılığıyla yapmak ve danışmanlık hizmetimizden faydalanmak için +90 (332) 225 40 20 numaralı telefonumuzu kullanabilir ya da konya@eagvs.com adresimize e-posta atabilirsiniz. 

Finlandiya Seyahati İçin Vize Gerekiyor mu? - Konya

Finlandiya Cumhuriyeti’ne seyahat etmeyi düşünüyorsanız pasaport türünüze göre vize almanız gerekebilir. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) türüne sahibi iseniz Finlandiya seyahatiniz için Schengen vizesine başvurmak zorundasınız. Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi iseniz 90 güne kadar olan Finlandiya seyahatlerinizde vize almanıza gerek yoktur. Bir Schengen ülkesi olan Finlandiya’nın vize prosedürleri Schengen vize türüne göre işlemektedir. Finlandiya Schengen vizenizi Euroasia GVS Konya şubesi ile iletişime geçerek alabilirsiniz. 

Finlandiya Vize Türleri - Konya

Finlandiya vize türleri seyahat amacınıza göre değişmektedir. Aşağıdaki vize türlerinden seyahat amacınıza göre vize türünü seçebilir ve Finlandiya vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. 

Finlandiya vize türleri ile ilgili daha detaylı bilgi için Euroasia GVS Konya şubemize danışabilirsiniz.

Finlandiya Schengen Vize Başvuru Evrakları Nelerdir? - Konya

Euroasia GVS Konya şubemiz ile yapacağınız Finlandiya vize başvurusunda, şube yetkilimiz vize türünüze göre doldurmanız gereken evrakları tarafınıza ulaştıracaktır. Vize türüne göre özel olan evrakların yanında vize başvuru formu da doldurulmaktadır. Finlandiya Büyükelçiliği’nin yönergelerine göre doldurmanız gereken vize başvuru formunda şube yetkilimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Bu evrakların yanında Finlandiya Konsolosluğu’na iletmeniz gereken bir diğer evrak ise seyahat sağlık sigortası evrakınızdır. Finlandiya vize başvuru evrakları ile ilgili detaylı bilgiyi sayfamızın devamında bulabilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvuru Formu - Konya

Finlandiya vize başvuru formu adınız, soyadınız, pasaport bilgileriniz, seyahat amacınız ve vize türünüzle ilgili bilgileri içermektedir. Finlandiya vize başvurunuz için doldurmanız gereken vize başvuru formu online ortamda doldurulmaktadır. Sitemizde bulabileceğiniz formun, doldurduktan sonra çıktısını alarak vize başvuru evraklarınızın arasına yerleştirmelisiniz. Unutmayınız ki vize başvuru formu el ile doldurulduğunda kabul edilmemektedir. Finlandiya vize başvurunuz ise elektronik ortamda yapılmamaktadır. Gerekli evrakları doldurduktan sonra Finlandiya Konsolosluğuna sunmalısınız. Vize başvuru formu ile ilgili tüm soruları Euroasia GVS Konya şubemize yöneltebilirsiniz. 

Finlandiya Seyahat Sağlık Sigortası - Konya

Finlandiya Konsolosluğu’nun öngördüğü seyahat sağlık sigortasının 30 bin Euro güvencesi bulunmaktadır. Seyahat sağlık sigortanızı Finlandiya yolculuğunuzun tamamını kapsayacak şekilde yaptırmalısınız. Euroasia GVS Konya şubemiz seyahat sağlık sigortanızı yaptırmaktadır. Seyahat sağlık sigorta bedeliniz ise şube servis bedelimiz içerisinde yer almaktadır. AB/AET vatandaşının aile üyesi olan vatandaşların seyahat sağlık sigortası yaptırmasına gerek yoktur. 

  • Euroasia GVS Konya şubesi olarak seyahat sağlık sigortası gibi vize işlemlerinizin yanı sıra ek hizmetler de vermekteyiz. Uçak ve otel bileti rezervasyonlarınızı şubemiz sizin adınıza yapmaktadır. Ek hizmetlerimizin bedeli ise şube servis ücretinin içinde yer almaktadır. 

Finlandiya Schengen Vizesi Kaç Gün Geçerlidir? - Konya

Bir Schengen ülkesi olan Finlandiya için Schengen vizesi 180 gün boyunca geçerli olacak şekilde 90 güne kadar olan konaklamalarda verilmektedir. Finlandiya seyahatiniz 90 günü geçiyor ise Schengen vizesi alamazsınız. Finlandiya Schengen vizeniz ile çalışma hakkınız bulunmamaktadır. Finlandiya’da çalışmayı düşünen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın ayrı olarak oturma izni almaları gerekmektedir. Euroasia GVS Konya şubemiz ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

Finlandiya Schengen Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Konya

Finlandiya vize başvurusunda bulunmak için on parmak izi vermek zorundasınız. Visa Information System’de (VIS)’e fotoğraftan oluşan biyometrik veri beyanında bulunmalısınız. Visa Information System sayesinde Schengen bölgesinde yer alan ülkeler kişilerin bilgilerini birbirleri ile paylaşabilmektedirler. Eğer 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren biyometrik veri beyanında bulunduysanız bu işlemi tekrardan yapmak zorunda değilsiniz. VIS’de veri beyanınız olup olmadığını sorgulatmak istiyorsanız +90 (332) 225 40 20 numaralı telefonumuzu kullanarak Euroasia GVS Konya şube yetkilimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvuruları Nereye Yapılmaktadır?  - Konya

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Finlandiya vize başvurularını Finlandiya Ankara Büyükelçiliği’ne iletmek zorundadır. Türkiye sınırları içerisinde başka bir konsolosluk Finlandiya vize başvurularını değerlendirme ve onay verme yetkisine sahip değildir.  Finlandiya Büyükelçiliği Türkiye dışında Suriye ve Irak bölgelerinde de görev yapmaktadır. İstanbul Finlandiya Fahri Konsolosluğu ise sadece Fin vatandaşları için hizmet vermekte ve Türkiye-Finlandiya arasındaki ülke ilişkileri ile ilgilenmektedir. Türkiye’nin neresinde olursanız EAGVS ile Finlandiya vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

Schengen Vizesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler - Konya

Değerli ziyaretçilerimiz Finlandiya Schengen bölgesinde yer aldığı için ve vize başvurusunda bulunacağınız tür Schengen olduğu için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Schengen bölgesinde en uzun süre konaklayacağınız ülkeyi Schengen bölge girişi olarak belirtmelisiniz. Schengen bölgesinde aynı süre kalacaksanız bile vize başvurusunda bulunduğunuz ülke Schengen bölge girişiniz olarak kalmalıdır. Schengen vize sürecinizde Euroasia GVS Konya şubemizden danışmanlık hizmeti alabilir ve sorunsuz bir şekilde vizenizi alabilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvuru Randevusu Nasıl Alınmaktadır? - Konya

Finlandiya vize başvuru randevusu Euroasia GVS Konya şube yetkilimiz tarafından ilgili kurumlara danışılarak alınmaktadır. Vize randevusunu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Şube yetkilimize müsait olduğunuz günleri belirterek işleminizi kolay bir şekilde halledebilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar? - Konya

2023 yılı güncel vize başvuru ücretini öğrenmek için Euroasia GVS Konya şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. Finlandiya Konsolosluk harcı, biyometrik verilerin Visa Information Service sistemine kaydedilmesinin ücreti ve şube servis bedelimizden oluşan toplam ücreti öğrenebilirsiniz. Ayrıca şube yetkilisine durumunuzu anlatarak vize başvurusunda doldurmanız gereken evrakların listesini e-posta olarak alabilirsiniz. 

Finlandiya Vize Reddi - Konya

Değerli ziyaretçimiz, Finlandiya vize başvurusunda tamamen durumunuza bağlı olarak vize reddi alabilirsiniz. Vize başvuru evraklarınızda bir sorun çıkabilir. Maddi durumunuz yeterli görülmeyebilir. Ülkeler arası ikili ilişkiler de bazen vize reddi almanıza neden olabilir. Finlandiya vize reddi aldığınızda vize itirazı oluşturma hakkınız bulunmaktadır. Vize reddi itirazını Finlandiya Konsolosluğuna sunduğunuzda 1 ila 3 ay arasında cevap alabilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvurusunda Bulunurken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Konya

  • Finlandiya vize başvurusunda Finlandiya Konsolosluğuna sunacağınız evrakların orijinal olması gerekmektedir. Finlandiya Konsolosluğu pasaportunuz haricindeki vize başvuru evraklarını geri vermediği için fotokopi sunabilirsiniz. Ancak fotokopilerde ‘orijinal ile aynıdır’ kaşesini bulundurmak zorundasınız. Aksi halde evraklarınız kabul edilmez. 
  • Finlandiya Konsolosluğu pasaportunuzdan iki adet boş sayfa talep etmektedir. Buna ek olarak pasaportunuzun geçerlilik süresinin Finlandiya seyahatinizin bitiş süresinden en az 3 ay fazla olması gerekmektedir. Pasaportunuzun geçerlilik süresinden ve yeterli kadar boş sayfa olduğundan emin olunuz.
  • Finlandiya Konsolosluğu vizenizi onaylandığında ve pasaportunuzu geri iade ettiğinde içerisinde bilgilerin doğruluğundan emin olunuz. Adınız, soyadınız, vize bilgileriniz ya da fotoğrafınızda herhangi hatalı ya da eksik bir bilgi tespit ettiğinizde vakit kaybetmeden Finlandiya Konsolosluğuna başvurunuz. 

Euroasia GVS Konya şubesi ile yapacağınız Finlandiya vize başvurularında sorunsuz bir vize süreci geçirerek vizenizi alabilirsiniz. Finlandiya vizeniz onaylandığında şube yetkilimiz pasaportunuzu adresinize kargo ya da kurye yoluyla göndermektedir. Tüm vize işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde yürütmek için EAGVS ile vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Finlandiya vize başvurusu hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz. 

Finlandiya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';