x
Finlandiya

Vize İşlemleri

Finlandiya

Telefon/Faks

+90 (462) 215 60 10

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

trabzon@eagvs.com

Finlandiya Vize Başvuru, Trabzon

Değerli ziyaretçimiz EAGVS Trabzon şube sayfamıza hoş geldiniz. Euroasia GVS Trabzon şubesi aracılığıyla yapabileceğiniz Finlandiya vize başvurusu hakkında genel bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için +90 (462) 215 60 10 numaralı telefonumuzu kullanabilirsiniz. Euroasia GVS Trabzon şubesi olarak Akçaabat, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Ortahisar, Şalpazarı, Sürmene, Tonya, Vakfıkebir, Yomra ve çevre illerden yapacağınız Finlandiya vize başvurularını kabul etmekteyiz.  

Finlandiya Seyahati İçin Vize Gerekiyor Mu? - Trabzon

Finlandiya Schengen alanında yer aldığı için seyahatiniz öncesinde Schengen vizesi almak zorundasınız. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahipleri 90 güne kadar olan seyahatlerde Schengen vizesine tabidir. Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri ise 90 güne kadar seyahatlerde vizeden muaftır. Euroasia GVS Trabzon şubesi ile Finlandiya vize başvurunuzu yapabilir ve Schengen vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz. 

Finlandiya Vize Türleri - Trabzon

Finlandiya vize türleri Finlandiya Turistik Vizesi, Finlandiya Ticari Vizesi ve Finlandiya Aile, Arkadaş, Akraba Ziyaret Vizesi olarak ayrılmaktadır. Finlandiya’ya hangi amaçla gideceğinize bağlı olan vize türü seçiminiz vize başvurunuz için önemlidir. Vize başvurusunda geçireceğiniz süreç, vize türüne göre değişmektedir. Durumunuza en uygun vize türünü seçmek için Euroasia GVS Trabzon şubemizle görüşebilirsiniz. 

Finlandiya Schengen Vize Başvuru Evrakları Nelerdir? - Trabzon

Finlandiya Schengen vize başvurusunda bulunurken Finlandiya Konsolosluğu’na sunmanız gereken vize başvuru evraklarını şubemizle iletişime geçerek edinebilirsiniz. Vize türüne göre değişen evraklar, seyahat sağlık sigortası evrakınız ve vize başvuru formunun tam ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Vize başvuru evraklarını doldururken herhangi bir hatadan kaçınmak için Euroasia GVS Trabzon şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvuru Formu - Trabzon

Vize başvuru formu online olarak doldurulan bir belgedir ve sitemizde mevcuttur. Vize başvuru formuna gerekli bilgileri girdikten ve çıktısını aldıktan sonra 9 gün boyunca kullanma hakkınız bulunmaktadır. Vize başvuru formunun geçerlilik tarihini geçirmemeye özen göstermelisiniz. Finlandiya vize başvuru evraklarınız arasında elektronik ortamda doldurulan tek evrak vize başvuru formudur. Diğer evraklarınızı bu şekilde dolduramazsınız ve Finlandiya vize başvurunuzu internetten yapamazsınız. Euroasia GVS Trabzon şubemiz ile iletişime geçerek vize başvuru formu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Finlandiya Seyahat Sağlık Sigortası - Trabzon

Seyahat sağlık sigortasını yaptırma işleminiz Finlandiya Konsolosluğu tarafından önerilmektedir. Sadece AB/AET vatandaşının aile üyesi olan kişiler bu işlemi yaptırma zorunluluğuna sahip değildir. Diğer vatandaşlarımızın yaptırması gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortasının Finlandiya seyahat günlerinizin tamamını kapsaması gerekmektedir. 30 bin Euro teminatı bulunan seyahat sağlık sigortasını Euroasia GVS Trabzon şubemiz aracılığıyla yaptırabilirsiniz. Sigorta bedeliniz şube servis bedelimiz içerisinde yer alacaktır. 

Finlandiya Schengen Vizesi Kaç Gün Geçerlidir? - Trabzon

Finlandiya vizesi için Schengen vizesine başvurmalısınız. Schengen vizenizi en fazla 90 güne kadar olan konaklamalarda alabilirsiniz. 90 güne kadar verilen Schengen vizenizin 180 gün boyunca geçerliliği olacaktır. Finlandiya Schengen vizesi ile Finlandiya’da çalışamazsınız. Finlandiya’da çalışmayı düşünen kişilerin oturma izni alması gerekmektedir. Euroasia GVS Trabzon şubemiz ile iletişime geçerek, Finlandiya’da kalmak istediğiniz süreyi ve amacınızı belirtebilirsiniz. Şube yetkilimiz yapmanız gereken vize işlemlerini sizlere sunacaktır.

Finlandiya Schengen Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Trabzon

Finlandiya Schengen vize başvurusu için Schengen vize prosedürleri uygulanmaktadır. Bu prosedürler içerisinde on parmak izi vermek ve Visa Information System’de (VIS)’e fotoğraftan oluşan biyometrik veri beyanında bulunmak yer almaktadır. Schengen ülkelerinin birbirleri ile bilgi paylaşabildiği Visa Information System tüm bilgilerinizi kayıt altında tutmaktadır. 20 Ocak 2014 tarihinden itibaren veri beyanında bulunduysanız bu işlemleri yapmak zorunda değilsiniz. Euroasia GVS Trabzon şubemiz ile Visa Information System’da veri beyanınız olup olmadığını sorgulatabilirisiniz. 

Finlandiya Vize Başvurusu Nereye Yapılır? - Trabzon

Finlandiya vize başvurusunda tüm evraklarınızı iletmeniz gereken yer Finlandiya Ankara Büyükelçiliğidir. Türkiye’de sadece Ankara’da bulunan Finlandiya Büyükelçiliği’nin Finlandiya vizesini değerlendirme ve onay verme yetkisi bulunmaktadır. İstanbul Finlandiya Fahri Konsolosluğu’nun böyle bir yetkisi bulunmamaktadır. İstanbul Finlandiya Fahri Konsolosluğu sadece Fin vatandaşları için hizmet sağlamaktadır. 

  • Finlandiya Büyükelçiliği Türkiye dışında Suriye ve Irak bölgesine de hizmet sağlamaktadır. Finlandiya Büyükelçiliği’ne yapacağınız vize başvurusunda şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Vize işlemleriniz şube yetkilimiz tarafından sizin adınıza yürütülmektedir. 

Schengen Vizesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler - Trabzon

Finlandiya Schengen vize başvurusunda bulunurken Schengen vize prosedürlerine dikkat etmelisiniz. Schengen vizesi tüm Schengen bölgesi için geçerlidir. Schengen bölgesinde hangi ülkede en uzun süre kalacaksanız o ülkenin büyükelçiliğine ya da konsolosluğuna vize başvurusunda bulunmalısınız. Schengen vize başvurusunda dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise bölge girişidir. Bölge girişinizde bulunacağınız ülke en uzun süre konaklayacağınız ülke olmalıdır. Schengen ülkelerinde aynı süre konaklayacaksanız bile vize başvurusunda bulunacağınız ülke bölge girişi olarak seçilmektedir. Schengen vize prodürleri ile ilgili daha detaylı bilgi için şubemizle iletişime geçebilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvuru Randevusu Nasıl Alınmaktadır? - Trabzon

Schengen vize başvurusunda bulunmak için öncelikli olarak vize randevu talebinde bulunmalısınız. Euroasia GVS Trabzon şubemiz ile iletişime geçerek vize randevunuzu alabilirsiniz. Yetkililerimiz tarafınıza danışarak size uygun vize randevusunu alacaktır. 

Finlandiya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar? - Trabzon

Schengen vize başvurularında talep edilen ücreti yapacağınız işlemler belirlemektedir. Finlandiya Konsolosluğu’nun vize başvurularını değerlendirme için talep ettiği harcı şubemiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Veri beyanında bulunmanız gerekiyorsa bilgilerinizi sisteme kayıt ettirmeniz için yatırmanız gereken servis ücreti de bulunmaktadır. Tüm vize işlemlerinizi sizin adınıza yürüten ve Finlandiya vizenizi kolay bir şekilde almanızı sağlayan Euroasia GVS Trabzon şubemizin ise şube servis bedeli bulunmaktadır. Şube servis bedeli ile ek işlemleriniz de yapılmaktadır. Vize başvurusunda gerekli olan otel ve uçak rezervasyonlarınız şubemiz tarafından tamamlanmaktadır. 2023 yılı güncel Finlandiya vize başvuru ücreti için Euroasia GVS Trabzon şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Finlandiya Vize Reddi - Trabzon

Finlandiya vize reddi alan kişiler vize itiraz dilekçesi oluşturabilirler. Finlandiya Konsolosluğu vize itiraz dilekçesini 1 ila 3 ay arasında değerlendirerek açıklayacaktır. Vize reddi almamak için vize başvuru evraklarınızı usulüne göre doldurmaya özen göstermelisiniz. Vize başvuru evraklarınızda tespit edilen hata ya da eksiklik vize reddine neden olabilir. Ayrıca maddi durumunuz da vize reddine neden olabilmektedir. Euroasia GVS Trabzon şubemizi arayarak vize reddi nedenlerini ve vize itiraz dilekçesi hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvurusunda Bulunurken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Trabzon

  • Finlandiya Konsolosluğu sadece orijinal evrakları ya da ‘orijinali ile aynıdır’ kaşeli fotokopileri kabul etmektedir. Pasaportunuz haricindeki hiçbir evrak geri verilmemekte ve kayıt altında tutulmaktadır. Dolayısıyla vize evraklarınızı usulüne göre konsolosluğa teslim etmeniz gerekmektedir.
  • Finlandiya vizenizin basılabilmesi için pasaportunuzdan iki adet boş sayfa istenmektedir. Pasaportunuzun geçerlilik süresinin de Finlandiya seyahatinizin bitiş süresinden en az 3 ay sonrasına kadar devam etmesi gerekmektedir. 
  • Finlandiya vizeniz onaylandığında pasaportunuz Euroasia GVS Trabzon şubesi tarafından kargo/kurye yoluyla size teslim edilmektedir. İçerisindeki bilgileri tekrardan kontrol etmeli ve hatalı bir bilgi ile karşılaştığınızda hemen Finlandiya Konsolosluğu ile iletişime geçmelisiniz. 

Euroasia GVS Trabzon şubesi ile Finlandiya vize başvurunuzu yapmak ve sorunsuz bir Finlandiya vize süreci geçirmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Schengen vize sürecinde gerekli olan danışmanlık hizmetini talep ederek vizenizi kolay bir şekilde alabilirsiniz. 

Finlandiya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';