x
Finlandiya

Vize İşlemleri

Finlandiya

Telefon/Faks

+90 (342) 255 50 63

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Finlandiya Vize Başvuru, Gaziantep

Bir Schengen ülkesi olan Finlandiya ve vizesi hakkında bilgi sağladığımız Euroasia GVS Gaziantep şube sayfasına hoş geldiniz. Sayfamızın devamında Finlandiya Schengen vize prosedürleri ile ilgili bilgileri bulabilir, daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Euroasia GVS Gaziantep şubesi olarak Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkamil, Yavuzeli ilçelerinden ve çevre illerden yapacağınız Finlandiya vize başvurularını kabul etmekteyiz. Finlandiya seyahatinizde gerekli olan Finlandiya Schengen vize sürecinizde +90 (342) 255 50 63 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Finlandiya Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarından Vize İstiyor mu? - Gaziantep

Finlandiya Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talebinde bulunmaktadır. Bordo Pasaport sahipleri 90 güne kadar olan seyahatlerinde Finlandiya Schengen vizesine tabidir. Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri ise sadece 90 güne kadar olan Finlandiya seyahatlerinde vizeden muaf tutulmuşlardır. Finlandiya seyahati 90 günü aşıyor ise vize alınması zorunludur. Finlandiya vizesine ihtiyaç duyan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile vize başvurularını gerçekleştirebilirler. 

Finlandiya Vize Türleri Nelerdir? - Gaziantep

Finlandiya vizesine başvurmak istiyorsanız seyahat amacınıza uygun olarak aşağıdaki vize türlerinden birisine başvurmalısınız: 

Finlandiya seyahatiniz için vize türünüzü seçtiğinizde vize başvurusu için izlemeniz gereken yol da farklı olacaktır. Finlandiya vize sürecinizde Euroasia GVS Gaziantep şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Finlandiya Schengen Vize Başvuru Evrakları Nelerdir? - Gaziantep

Finlandiya vize türüne göre değişmekte olan vize başvuru evraklarınızı edinmek için şube yetkilimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Vize türüne göre doldurduğunuz evraklarda hata yapmamalı ve eksik bilgi sunmaktan kaçınmalısınız. Bu evrakların yanında vize başvuru formunu da doldurmalısınız. Ayrıca Finlandiya Konsolosluğu seyahat sağlık sigortası yaptırdığınıza dair olan evrakı da vize başvuru evraklarınız arasında istemektedir. Vize başvuru evrakları ile ilgili detaylı bilgi sayfamızın devamında verilmiştir.

Finlandiya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur? - Gaziantep

Finlandiya vize başvuru formu elektronik ortamda online olarak doldurulmaktadır. Sitemizde mevcut olan vize başvuru formu içerisinde kişisel bilgileriniz, Finlandiya yolculuk amacınız ve vize türünüz gibi bilgiler yer almaktadır. Vize başvuru formunu doldurduktan sonra çıktısını alarak diğer Finlandiya vize başvuru evraklarınızın arasına koyabilirsiniz. Euroasia GVS Gaziantep şubesi olarak hatırlatmak isteriz ki Finlandiya vize başvurunuz elektronik ortamda yapılmamaktadır. Sadece vize başvuru formu online olarak doldurulmaktadır. Finlandiya vize evraklarınızı doldururken şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Finlandiya Seyahat Sağlık Sigortası - Gaziantep

Finlandiya Konsolosluğu’nun vize başvuru evrakları arasında öngördüğü bir diğer evrak seyahat sağlık sigortası belgesidir. 30 bin Euro teminatı olan seyahat sağlık sigortanızı yaptırmanız gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortasının geçerlilik süresinin tüm Finlandiya seyahat günlerinizi kapsayacak şekilde olmasını göz önünde bulundurmalısınız. Euroasia GVS Gaziantep şubesi ile yapacağınız Finlandiya vize başvurularında seyahat sağlık sigortanız şubemiz tarafından yapılmaktadır. Sigorta bedeli ise şube servis bedelimizin içerisinde yer almaktadır. AB/AET vatandaşının aile üyesi olan kişilerin seyahat sağlık sigortası yaptırmasına gerek yoktur.

Finlandiya Schengen Vizesi Kaç Gün Geçerlidir? - Gaziantep

Finlandiya Schengen vizesi 90 güne kadar olan seyahatlerde 180 gün boyunca geçerli olmak üzere verilmektir. 90 güne kadar konaklamalı olarak verilen Schengen vizeniz ile Finlandiya’da çalışmazsınız. Finlandiya’da çalışmayı düşünen vatandaşlarımızın oturma izni alması gerekmektedir. Euroasia GVS Gaziantep şubemize başvurarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Finlandiya Schengen Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Gaziantep

Finlandiya Schengen vize başvurusunda bulunmak için doldurmanız gereken vize evraklarının yanında on parmak izi de vermek zorundasınız. Ayrıca Visa Information Sistem’de (VIS)’e fotoğraftan oluşan biyometrik veri beyanında bulunmalısınız. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren herhangi bir Schengen ülkesine seyahatta bulunduysanız ve bundan dolayı VIS’de veri kaydınız varsa bu işlemleri tekrardan yapmak zorunda değilsiniz. Finlandiya vize başvurunuz için Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile iletişime geçtiğinizde, veri kaydının olup olmadığını sorgulatabilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvuruları Nereye Yapılmaktadır? - Gaziantep

Türkiye’de Finlandiya vize başvuruları Ankara’da yer alan Finlandiya Ankara Büyükelçiliği’ne iletilmektedir. Finlandiya Ankara Büyükelçiliği, Türkiye dışında Suriye ve Irak bölgelerinde de hizmet vermektedir.

  • Değerli ziyaretçimiz unutmayınız ki vize başvurunuzu İstanbul Finlandiya Fahri Konsolosluğu’na yapamazsınız. Finlandiya Fahri Konsolosluğu sadece Fin vatandaşları ile ilgilenmektedir. 

Schengen Vizesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler - Gaziantep

Finlandiya bir Schengen ülkesi olduğu için ve Schengen vize başvurusunda bulunacağınız için aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz:

  • Schengen vize başvurusunda en uzun süre konaklayacağınız ülkenin konsolosluğuna başvuruda bulunmalısınız.
  • Schengen vize başvurunuzda en uzun süre konaklayacağınız ülkeyi Schengen bölge girişi olarak belirtmelisiniz.
  • Schengen bölgesinde yer alan ülkelerde aynı sürede konaklayacaksanız bile bölge vize başvurusunda bulunduğunuz ülkeyi bölge girişi olarak düzenlemelisiniz.

Schengen vize başvurularında gaziantep@eagvs.com adresimize e-posta atarak ya da telefon numaramızdan bizlere ulaşarak danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvuru Randevusu Nasıl Alınmaktadır? - Gaziantep

Finlandiya vize başvurusu randevusu için Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile iletişime geçebilir ve uygun olduğunuz tarihleri belirtebilirsiniz. Şube yetkilimiz gerekli bilgileri öğrendikten sonra vize başvuru randevunuzu ilgili kurumlara danışarak alacaktır. Finlandiya vize sürecinin herhangi bir nedenden dolayı uzayabileceğini göz önünde bulundurarak vize randevunuzu almalısınız. Finlandiya seyahatinizden geri kalmamak adına Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar? - Gaziantep

Finlandiya vize başvurunuzu Finlandiya Konsolosluğu’nun harcı ve biyometrik verilerin sisteme işlenmesi için gerekli olan servis bedeli belirlemektedir. 2023 yılı güncel Finlandiya vize ücretini +90 (342) 255 50 63 numaralı telefonumuzu kullanarak öğrenebilirsiniz. Şube yetkilimiz sizlere şube servis bedelimizin de yer aldığı bir vize ücreti söyleyecektir. Şube servis bedelimiz içerisinde vize işlemleriniz ve ek hizmetlerimiz yer almaktadır. Örneğin vize başvurusunda gerekli olan uçak bileti ve otel rezervasyonlarınız şubemiz tarafından yapılabilmektedir. 

Finlandiya Vize Reddi - Gaziantep

Finlandiya Konsolosluğu vize başvurunuzun sonucunu vize reddi olarak açıklayabilir. Vize reddi aldığınızda vize itirazı oluşturma hakkınız bulunmaktadır. Finlandiya Konsolosluğu vize itirazlarını 1 ila 3 ay arasında değerlendirmektedir. Euroasia GVS Gaziantep şubemizden vize reddi ve nedenleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvurusunda Bulunurken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Gaziantep

  • Değerli ziyaretçimiz Finlandiya Konsolosluğu’na sunmanız gereken evrakların orijinal olması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Finlandiya Konsolosluğu pasaportunuz haricindeki hiçbir orijinal evrakı vermediği için vize evraklarının fotokopisini kullanmak isteyebilirsiniz. Bu durumda ‘orijinali ile aynıdır’ kaşesini fotokopi evrakların üzerinde basılı olarak sunmalısınız. 
  • Bunlara ek olarak pasaportunuzun iki sayfasının boş olarak istendiğini de unutmayınız. Pasaportunuzun geçerlilik süresinin Finlandiya seyahatinizin bitiş tarihinden 3 ay fazla olması gerekmektedir. 
  • Pasaportunuz Euroasia GVS Gaziantep şubesi tarafından teslim alındığında ve adresinize kargo ya da kurye yoluyla gönderildiğinde mutlaka kontrol etmelisiniz. Pasaportunuzda bulunan vize bilgilerinizde ya da kişisel bilgilerinizde bir hata gördüğünüzde hemen Finlandiya Konsolosluğu’na bildirin.

Euroasia GVS Gaziantep şubesi ile Finlandiya vize başvurunuzu gerçekleştirebilir ve etkili bir vize süreci geçirebilirsiniz. Vize işlemlerinde şube yetkilimiz size gerekli olan danışmanlık hizmetini sunarak vize başvurunuzu sorunsuz bir şekilde yapmanıza yardımcı olacaktır. Finlandiya vize başvurusu hakkındaki tüm sorularınızı sormak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Finlandiya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';