x
Finlandiya

Vize İşlemleri

Finlandiya

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 37

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Finlandiya Vize Başvurusu, Tekirdağ

Finlandiya seyahati için vizeye ihtiyacı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız için hazırladığımız Euroasia GVS Tekirdağ şube sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızın devamında Finlandiya vize başvurusu hakkında bilgi edinebilir, daha detaylı bilgi için Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. Euroasia GVS Tekirdağ şubesi olarak Çerkezköy, Çorlu, Ergene, Hayrabolu, Kapaklı, Malkara, Marmara Ereğlisi, Muratlı, Saray, Şarköy, Süleymanpaşa ve çevre illerden yapacağınız Finlandiya vize başvurularını kabul etmekteyiz. Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz ile iletişime geçmek için +90 (282) 255 50 37 numaralı telefonumuzu kullanabilir ya da tekirdag@eagvs.com adresine e-posta atabilirsiniz. 

Finlandiya Seyahati İçin Vize Gerekiyor Mu? - Tekirdağ

Finlandiya seyahatinde bulunmak isteyen vatandaşlarımız, seyahatleri öncesinde Finlandiya vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahipleri kısa süreli ve uzun süreli seyahatlerde Finlandiya vizesine tabidir. Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri 90 güne kadar olan seyahatlerde Finlandiya vizesinden muaftır. Euroasia GVS Tekirdağ şubesi aracılığıyla Schengen vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Uzun süreli vize türünde de şubemiz aracılığıyla başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. 

Finlandiya Vize Türleri - Tekirdağ 

Finlandiya seyahatinde bulunurken ihtiyacınız olan vize, yolculuğunuzun amacına göre değişmektedir. Finlandiya Turistik Vizesi, Finlandiya Ticari Vizesi ve Finlandiya Aile, Arkadaş, Akraba Ziyaret Vizesi olarak belirlenen Finlandiya vizesi için Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. Şube yetkilimiz durumunuza göre olan vize türünü seçerek işlemlerinizi yürütecektir. Unutmayınız ki Finlandiya Büyükelçiliği tamamen durumunuza bağlı olarak ek evrak talebinde bulunabilir. Euroasia GVS Tekirdağ şubemizden danışmanlık hizmeti alarak sorunsuz bir vize süreci geçirebilirsiniz. 

Finlandiya Schengen Vize Başvuru Evrakları Nelerdir? - Tekirdağ 

Schengen bölgesinde yer alan Finlandiya’ya seyahat etmek için almanız gereken vizede vize türünüze göre değişen evrakları doldurmalısınız. Ayrıca vize başvuru formu ve seyahat sağlık sigortası da bu evraklarla birlikte olmalıdır. Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz ile iletişime geçerek durumunuza göre doldurmanız gereken evrakları edinebilirsiniz. Vize başvuru evraklarını doldururken şube yetkilimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvuru Formu - Tekirdağ 

Vize başvuru formu online olarak doldurulan tek vize başvuru evrakınızdır. Finlandiya Büyükelçiliği sadece elektronik ortamda doldurulan vize başvuru formlarını kabul etmektedir. Sitemizde mevcut olan vize başvuru formunu doldurarak çıktısını almalı ve diğer vize başvuru evraklarınızla beraber Finlandiya Büyükelçiliği’ne sunmalısınız.  Finlandiya vize başvurunuz elektronik ortamda yapılmamaktadır. Sadece vize başvuru formu online olarak doldurulmaktadır. İçerisinde kişisel bilgilerinizin ve seyahat amacınızın yer al aldığı vize başvuru formunu doldurduktan sonra 9 gün geçerliliği vardır. Vize başvuru formunuzu Finlandiya Büyükelçiliği’ne sunarken geçerlilik süresine dikkat etmelisiniz.  

Finlandiya Seyahat Sağlık Sigortası - Tekirdağ 

Finlandiya Büyükelçiliği’nin öngördüğü bir diğer evrak seyahat sağlık sigortası evrakıdır. AB/AET vatandaşının aile üyesi iseniz seyahat sağlık sigortası yaptırmanıza gerek yoktur. Ancak böyle bir durumunuz yoksa Finlandiya seyahatiniz öncesinde seyahat sağlık sigortasını yaptırmak zorundasınız. Seyahat sağlık sigortanız tüm Finlandiya yolculuk günlerinizi kapsamalıdır. 30 bin Euro teminatı olan seyahat sağlık sigortanızı Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz aracılığıyla yaptırabilirsiniz. Sigorta bedeli şube servis bedelimiz içerisinde yer almaktadır. 

Finlandiya Schengen Vizesi Kaç Gün Geçerlidir? - Tekirdağ 

Değerli ziyaretçimiz Schengen vizesi aldığınızda, seyahat ettiğiniz ülke içerisinde çalışma hakkınız bulunmamaktadır. Finlandiya’da çalışmayı düşünüyorsanız ayrı olarak oturma izni almak zorundasınız. Schengen vizeniz 180 gün boyunca geçerli olup 90 güne kadar da konaklama hakkı vermektedir. 90 günü geçen konaklamalı Finlandiya seyahatlerinde uzun süreli vize türüne başvurmalısınız. Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz aracılığıyla bilgi edinebilirsiniz. 

Finlandiya Schengen Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Tekirdağ

Schengen ülkeleri Visa Information System’de (VIS) sayesinde bilgileri birbirleri ile paylaşabilmektedir. Bir Schengen ülkesi olan Finlandiya’da da vize alınması için on parmak izi ve fotoğraftan oluşan biyometrik bilginin tanımlanması gerekmektedir. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren veri beyanında bulunduysanız tekrardan bu işlemleri yapmak zorunda değilsiniz. Finlandiya Konsolosluğu VIS’deki bilgilerinizi kullanacaktır. Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz aracılığıyla VIS’de kaydınız olup olmadığını sorgulatabilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvuru Nereye Yapılır?  - Tekirdağ

Finlandiya vize başvuruları Ankara’da bulunan Finlandiya Ankara Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Tüm Türkiye’den Finlandiya vize başvurularını kabul eden Finlandiya Büyükelçiliği Suriye ve Irak’tan da başvuru kabul etmektedir. İstanbul Finlandiya Fahri Konsolosluğu ise sadece Fin vatandaşları için hizmet vermektedir. Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz aracılığıyla başvurunuzu yapabilirsiniz. 

Schengen Vizesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler - Tekirdağ

Bir Schengen ülkesi olan Finlandiya için vize başvurusunda bulunurken, alacağınız vize diğer Schengen bölgelerine de seyahat etmenizi sağlayacaktır. Fakat dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Schengen bölgesinde en uzun süre konaklayacağınız ülkeyi Schengen bölge girişiniz yapmalısınız. Tüm Schengen bölgesinde aynı süre konaklayacaksanız bile vize başvurusunda bulunduğunuz ülkeyi bölge girişi olarak düzenlemelisiniz. Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz ile iletişime geçerek, Schengen vize başvurularında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvuru Randevusu Nasıl Alınmaktadır? - Tekirdağ

Finlandiya vize başvurusunda bulunmak için almanız gereken randevuda bizzat bulunmanıza gerek kalmamaktadır. Euroasia GVS Tekirdağ şubesi aracılığıyla yapacağınız Finlandiya vize başvurularında, vize randevunuz şube yetkilimiz tarafından alınmaktadır. +90 (282) 255 50 37 numaralı telefon numaramızı kullanarak Finlandiya vize başvuru randevunuzu alabilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar? - Tekirdağ

Finlandiya vize başvurusunda bulunmak için aşağıdaki ücretleri yatırmalısınız:

  • Finlandiya Konsolosluk harcı
  • Biyometrik verilerin VIS’e işlenmesi için gerekli olan servis ücretini 
  • Euroasia GVS Tekirdağ şubemizin hizmet bedelini 

Euroasia GVS Tekirdağ şubesi olarak vize işlemlerinizi yürütmekteyiz. Bu işlemlerin yanı sıra ek hizmetlerimiz de mevcuttur. Otel rezervasyonunuzu ve uçak bileti işlemlerinizi sizin adınıza yapmaktayız. Ek hizmetlerimiz şube hizmet bedelimiz içerisinde yer almaktadır.

Finlandiya Vize Reddi - Tekirdağ

Finlandiya vize başvurusu sonucunuz vize reddi çıktığında itiraz edebilirsiniz. Vize itirazını Finlandiya Konsolosluğuna sunduğunuzda bu itirazın değerlendirilmesi 1-3 ay sürebilmektedir. Vize reddi alarak Finlandiya seyahatinizden geri kalmamak için Euroasia GVS Tekirdağ şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Şube yetkilimiz sizlere sorunsuz bir vize süreci sunacaktır. 

Finlandiya Vize Başvurusunda Bulunurken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Tekirdağ

  • Vize başvuru evraklarınızın doğruluğundan ve eksik bilgi sunmadığınızdan emin olunuz. Aksi halde vize reddi alarak planladığınız Finlandiya seyahatinden geri kalabilirsiniz.
  • Finlandiya Büyükelçiliği’ne sunduğunuz vize başvuru evrakları Türkçe, İngilizce, Fince ya da İsveç’çe dillerinde olmalıdır. 
  • Finlandiya vize başvuru evraklarınızın orijinalini ya da orijinali ile aynıdır kaşesi taşıyan fotokopisini sunmalısınız.
  • Finlandiya Konsolosluğu pasaportunuz haricindeki evrakları geri iade etmemektedir.
  • Finlandiya vizeniz onaylandığında ve pasaportunuz tarafınıza ulaştığında mutlaka bilgilerinizi kontrol ediniz. Herhangi hatalı ya da eksik bir bilgi ile karşılaştığınızda Finlandiya Büyükelçiliğine bildirmelisiniz. Aksi halde Finlandiya sınır girişinde sorun yaşayabilirsiniz.

Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz Finlandiya vize sürecinizde sizlere danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Finlandiya vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapabilir ve tüm işlemlerinizi kolay bir şekilde yürütebilirsiniz. Hızlı ve sorunsuz bir vize sürecinin sonunda Finlandiya vizenizi alacaksınız. Finlandiya seyahatinizden geri kalmamak adına vize başvurunuzu olabildiğince erken yapmaya özen göstermelisiniz. Finlandiya vize başvurusu ile ilgili daha detaylı bilgi için lütfen Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz ile iletişime geçiniz. 

Finlandiya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES