x
Finlandiya

Vize İşlemleri

Finlandiya

Telefon/Faks

+90 (252) 275 01 04

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

bodrum@eagvs.com

Finlandiya Vize Başvuru, Bodrum

Sayın ziyaretçimiz Euroasia GVS Bodrum şubesi olarak hazırladığımız Finlandiya vizesi hakkında genel bilgileri içeren sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızın devamında aradığınız bilgileri bulamamanız halinde +90 (252) 275 01 04 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da bodrum@eagvs.com adresine e-posta atabilirsiniz. Şube yetkililerimiz size gerekli danışmanlık hizmetini sağlayarak sorularınızı cevaplayacaktır. Euroasia GVS Bodrum şubemiz Muğla’nın diğer ilçeleri olan Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Milas, Ortaca, Seydikemer, Ula, Yatağan’dan ve çevre illerden gelen Finlandiya vize başvuruları kabul etmektedir. Finlandiya vize başvurunuzu Euroasia GVS Bodrum şubemiz ile gerçekleştirerek zahmetsiz bir şekilde vizenizi alabilirsiniz. 

Finlandiya Vize İsteyen Bir Ülke mi? - Bodrum

Değerli ziyaretçimiz, Finlandiya vize isteyen bir Schengen ülkesidir. 90 günü aşmayan kısa süreli seyahatlerde Schengen vizesine başvurulmaktadır. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahibi kişiler kısa süreli ya da uzun süreli fark etmeksizin Finlandiya vizesine tabidir. Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri ise kısa süreli seyahatlerinde Finlandiya vizesinden muaftır. Uzun süreli ya da kısa süreli Schengen vizenizi Euroasia GVS Bodrum şubemiz aracılığıyla alabilirsiniz. 

Finlandiya Vize Türleri - Bodrum

Finlandiya vize başvurusunda bulunmak ilk önce seyahat amacınızı belirlemeli ve vize türünü seçerek başvuruya devam etmelisiniz. Finlandiya vize türleri ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilir, daha fazla bilgi için Euroasia GVS Bodrum şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. Finlandiya vize türleri aşağıda verilmiştir:

Finlandiya Schengen Vize Başvuru Evrakları Nelerdir? - Bodrum

Finlandiya Schengen vizesi başvuru evrakları arasında vize türünüze özel olan vize evrakları, vize başvuru formu ve seyahat sağlık sigortası yaptırdığınıza dair olan evrak yer almaktadır. Usulüne göre doldurulması gereken evraklar hakkında detaylı bilgiyi sayfamızın devamında bulabilirsiniz. Euroasia GVS Bodrum şubesi ile iletişime geçerek tüm evrakları edinebilirsiniz. 

  • Euroasia GVS Bodrum şubesi olarak ek hizmetler de sağlamaktayız. Vize başvurusunda gerekli olan otel rezervasyonlarınızı ve uçak bileti rezervasyonunu belirttiğiniz tarihlerde yapmaktayız. Ek hizmetlerimizin ücreti ise şube servis bedelimiz içerisinde yer almaktadır. 

Finlandiya Vize Başvuru Formu - Bodrum

Vize türüne göre değişen evraklarınızın yanı sıra doldurmanız gereken Vize başvuru formu elektronik ortamda doldurulan bir evraktır. Online olarak doldurduğunuz vize başvuru formunun çıktısını alarak vize başvuru evraklarınızın arasına koyabilirsiniz. Unutmayınız ki el ile doldurulan vize başvuru formları Finlandiya Konsoloslukları tarafından kabul edilmez. 9 gün boyunca geçerli olan vize başvuru formunun süresini geçirmemeye özen göstermelisiniz. 

Finlandiya Seyahat Sağlık Sigortası - Bodrum

Finlandiya seyahatiniz için gerekli olan seyahat sağlık sigortanızın Finlandiya’da konaklayacağınız sürenin tamamını kapsaması gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortasının 30 bin Euro ücreti bulunmaktadır. Euroasia GVS Bodrum şubemiz aracılığıyla yaptırabileceğiniz seyahat sağlık sigortasının sigorta bedeli şube servis bedelimizin içerisinde yer almaktadır. AB/AET vatandaşı olan kişilerin aile üyesi iseniz seyahat sağlık sigortası yaptırmanıza gerek yoktur. Euroasia GVS Bodrum şubemiz ile iletişime geçerek seyahat sağlık sigortanızı yaptırabilirsiniz.

Finlandiya Schengen Vizesi Kaç Gün Geçerlidir? - Bodrum

Bir Schengen ülkesi olan Finlandiya için Schengen vizesi alındığında 180 gün boyunca geçerli olan 90 günlük bir vize alırsınız. Schengen vizesinde çalışma hakkı yoktur. Eğer çalışmayı düşünüyorsanız ayrı olarak oturma izni almalısınız. Euroasia GVS Bodrum şubemize başvurarak Schengen vizenizi sorunsuz ve hızlı bir şekilde alabilirsiniz. 

Finlandiya Schengen Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Bodrum

25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Schengen vizesi aldıysanız ve Visa Information System’de (VIS)’de kayıtlı veriniz varsa sıradaki adımları uygulamak zorunda değilsiniz. Fakat VIS’de verisi olmayan vatandaşlarımızın fotoğraftan oluşan biyometrik verilerini beyan etmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra on parmak izi de vermek zorundasınız. Schengen bölgesinde yer alan ülkeler Visa Information System içerisinde yer alan bilgileri birbirleri ile paylaşabilmektedirler. Euroasia GVS Bodrum şubemize başvurarak VIS veri kaydınızı sorgulatabilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvurusu Nerede veya Yapılmaktadır?  - Bodrum

Finlandiya vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler vize başvurularını Ankara’da bulunan Finlandiya Büyükelçiliği’ne iletmek zorundadır.  İstanbul Finlandiya Fahri Konsolosluğu Finlandiya vizesini değerlendirme yetkisine sahip değildir. Türkiye’nin neresinde olursanız olun EAGVS ile Finlandiya vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Tüm işlemlerinizi sizin adınıza tamamlayarak vize başvurunuzu yapmaktayız. Böylece vize başvurusunda şahsen bulunmanıza gerek kalmaz. Euroasia GVS Bodrum şubemiz ile iletişime geçerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz. 

Schengen Vizesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler - Bodrum

Schengen vize başvurunuzu Finlandiya Konsolosluğuna yapacağınız için, Schengen bölge girişinizi Finlandiya yapmak zorundasınız. Bunun yanı sıra Schengen bölgesinde en uzun kalış süresini de Finlandiya olarak belirtmelisiniz. Schengen ülkelerinde eşit süre kalacaksanız bile bölge girişinizde belirttiğiniz ülkenin vize başvurusunu yapmalısınız. Euroasia GVS Bodrum şubesini arayarak merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvuru Randevusu Nasıl Alınmaktadır? - Bodrum

Finlandiya vize başvuru randevusu ilgili kurumlardan Euroasia GVS Bodrum şube yetkilimiz tarafından alınmaktadır. Uygun olduğunuz günleri şube yetkilimize ileterek, vize başvuru randevunuzu kolay bir şekilde şubemiz aracılığıyla alabilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar? - Bodrum

Finlandiya vize başvurusunda bulunduğunuzda yatırmanız gereken ücret içerisinde Finlandiya Konsolosluk harcı, biyometrik veri işlem merkezi servis ücreti ve vize servisimiz hizmet bedeli yer almaktadır. Euroasia GVS Bodrum şubemizle iletişime geçerek toplam ücreti öğrenebilirsiniz. Finlandiya vize ücretini ve mesleksel durumunuza göre değişen evrak listesini tarafınıza e-posta olarak iletmekteyiz. 

Finlandiya Vize Reddi - Bodrum

Finlandiya vize başvurusunda bulunduğunuzda ve vize reddi gibi olumsuz bir sonuçla karşılaştığınızda vize reddine itiraz edebilirsiniz. Finlandiya Büyükelçiliği 1-3 ay içerisinde vize itirazını değerlendirerek sonucu açıklamaktadır. Euroasia GVS Bodrum şubesi ile yürüttüğünüz vize başvurusunda vize reddi almadan Finlandiya vizenizi edinebilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvurusunda Bulunurken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Bodrum

  • Finlandiya Büyükelçiliği sadece orijinal evrakları kabul etmektedir. Türkçe, İngilizce, Fince ya da İsveççe sunacağınız vize evraklarınızın orijinal olması gerekmektedir. Vize evraklarının fotokopisini sunmak istiyorsanız orijinali ile aynıdır kaşesini evraklarınızda bulundurmak zorundasınız. Pasaportunuz haricindeki hiçbir orijinal evrak Finlandiya Büyükelçiliği tarafından iade edilmemektedir.
  • Finlandiya vize başvurusunda bulunduğunuzda pasaportunuzun geçerlilik süresine dikkat etmelisiniz. Finlandiya seyahatinizin bitiş süresinden en az 3 ay sonra olması gereken pasaport bitiş tarihi, aksi durumlarda vize reddine neden olabilmektedir.
  • Finlandiya vize başvurusunda bulunurken pasaportunuzda 2 adet boş sayfa olması gerektiğini göz önünde bulundurmalısınız.
  • Finlandiya Büyükelçiliği vizenizi onayladığında ve pasaportunuzun tarafınıza ulaştığında vize bilgilerinizin, fotoğrafınızın ve diğer bilgilerin doğruluğunu kontrol etmelisiniz. Hatalı ya da eksik bir bilgi ile karşılaştığınızda hemen Finlandiya Konsolosluğuna başvurmalısınız. 

Euroasia GVS Bodrum şubesi olarak sunduğumuz profesyonel vize hizmeti ile sizlere sorunsuz bir vize süreci sağlamaktayız. Finlandiya vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapmak ve tüm işlemlerinizde danışmanlık hizmetimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Şube yetkilimiz vize başvurunuzu bilgileriniz ile tamamlayarak Finlandiya vizenizi alacaktır. Finlandiya vizeniz onaylandığında pasaportunuz Euroasia GVS Bodrum şubemiz tarafından teslim alınır ve adresinize kargo ya da kurye yoluyla gönderilir. 

Finlandiya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES