x
Finlandiya

Vize İşlemleri

Finlandiya

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 02

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

balikesir@eagvs.com

Finlandiya Vize Başvuru, Balıkesir

Finlandiya Schengen vize başvurusu ile ilgili bilgi sağladığımız Euroasia GVS Balıkesir şube sayfamıza hoş geldiniz. Euroasia GVS Balıkesir şubesi olarak Altıeylül, Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen, Havran, İvrindi, Karesi, Kepsut, Manyas, Marmara, Savaştepe, Sındırgı, Susurluk ilçeleri ve çevre illerden yapacağınız Finlandiya vize başvurularını kabul etmekteyiz. Euroasia GVS Balıkesir şubemize +90 (266) 225 50 02 numaralı telefonumuzdan ulaşabilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Şube yetkilimiz tüm işlemlerinizi onayınıza sunarak vize başvurunuzu tamamlayacaktır.

Finlandiya Seyahati İçin Vize Gerekiyor Mu? - Balıkesir

Finlandiya bir Schengen ülkesidir ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Pasaport türüne göre vize alması gerekenler aşağıda verilmiştir:

  • Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahiplerinin Schengen vizesine başvurması gerekmektedir.
  • Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahiplerinin 90 güne kadar olan Finlandiya seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Finlandiya seyahati 90 günden fazla ise bu pasaport sahiplerinin de vize almaları gerekmektedir.

Finlandiya Schengen vize başvurunuzu Euroasia GVS Balıkesir şubemiz aracılığıyla yapabilirsiniz. 

Finlandiya Vize Türleri - Balıkesir

Euroasia GVS Balıkesir şubesi aracılığıyla yapacağınız Finlandiya vize başvurularında seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Finlandiya vize türleri aşağıda verilmiştir. Durumunuza en uygun vize türünü seçebilir ve Finlandiya vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Finlandiya Schengen Vize Başvuru Evrakları Nelerdir? - Balıkesir

Finlandiya Turistik Vizesi, Finlandiya Ticari Vizesi ve Finlandiya Aile, Arkadaş, Akraba Ziyaret Vizesi olarak ayrılan Finlandiya vize türleri hakkında detaylı bilgi edinmek için Euroasia GVS Balıkesir şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. Finlandiya seyahat amacınıza göre belirlenen vize türü, vize başvuru evraklarınızı da belirlemektedir. Finlandiya vize başvurunuzda doldurmanız gereken ek evraklar da olabilir. Euroasia GVS Balıkesir şubemiz ile iletişime geçtiğinizde ve durumunuzu bildirdiğinizde şube yetkilimiz tam evrak listesini tarafınıza ulaştıracaktır. 

Finlandiya Vize Başvuru Formu - Balıkesir

Değerli ziyaretçimiz vize başvuru evraklarınızdan biri ve en önemlisi olan Vize başvuru formu sizi vize yetkilisine tanıtan bir evraktır. İçerisinde kişisel bilgileriniz, seyahat amacınız ve pasaport bilgileriniz yer almaktadır. Sunacağınız herhangi eksik bir bilgi vize reddi ile sonuçlanabilir. Euroasia GVS Balıkesir şubemizden danışmanlık hizmeti alarak vize başvuru formunu doldurabilirsiniz. Vize başvuru formunu online olarak doldurmak zorundasınız. El yazısı Finlandiya Büyükelçiliği tarafından kabul edilmemektedir. Vize başvuru formunun 9 gün boyunca geçerlilik süresi mevcuttur. Unutmayınız ki vize başvuru elektronik ortamda yapılmamaktadır. Vize başvuru formunuzun çıktısını alarak diğer vize evraklarınızla beraber Finlandiya Büyükelçiliği’ne sunmalısınız. 

Finlandiya Seyahat Sağlık Sigortası - Balıkesir

Finlandiya Büyükelçiliğine seyahat sigortanızı yaptırdığınıza dair bir evrak sunmalısınız.  AB/AET vatandaşı aile üyesi olarak seyahat sigortası yaptırmak zorunda değilsiniz. Fakat diğer vatandaşlarımızın yaptırması gerekmektedir. Euroasia GVS Balıkesir şubemiz seyahat sigortanızı Finlandiya seyahatinizi kapsayacak şekilde düzenlemektedir. 30 bin euro teminatı olan seyahat sağlık sigortasının sigorta bedeli şube servis bedelimiz içerisinde yer almaktadır. Euroasia GVS Balıkesir şubemiz aracılığıyla seyahat sağlık sigortanızı yaptırabilirsiniz. 

Finlandiya Schengen Vizesi Kaç Gün Geçerlidir? - Balıkesir

Finlandiya Schengen vizesi 180 gün boyunca geçerliliğe sahiptir ve bu süre içerisinde 90 gün kadar konaklama hakkınız bulunmaktadır. Finlandiya seyahatinizde çalışmayı düşünüyorsanız sadece Schengen vizeniz ile çalışmazsanız. Ayrı olarak oturma izni almak zorundasınız. Euroasia GVS Balıkesir şubemiz size bu konuda ayrıntılı bilgi sağlayacaktır. Finlandiya seyahatiniz hakkında tüm soruları +90 (266) 225 50 02 numaralı telefonumuza yöneltebilirsiniz. 

Finlandiya Schengen Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Balıkesir

Finlandiya vize başvurularında on parmak izi verilmek zorundadır. Bunun yanında fotoğraftan oluşan biyometrik verinin de Visa Information System’de (VIS)’e kayıt ettirilmesi gerekmektedir. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren herhangi bir seyahatiniz için veri beyanında bulunduysanız tekrardan bu işlemleri yapmak zorunda değilsiniz. Euroasia GVS Balıkesir şubemiz aracılığıyla VIS’de kaydınız olup olmadığını sorgulatabilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvuru Nereye Yapılır? - Balıkesir

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Finlandiya vize başvurularını Ankara’da bulunan Finlandiya Ankara Büyükelçiliği’ne yapmaktadır. Görev bölgesi Türkiye, Suriye ve Irak olan Finlandiya Büyükelçiliği vize değerlendirme ve onay verme yetkisine sahiptir. İstanbul Finlandiya Fahri Konsolosluğu ise Finlandiya vizesi vermemektedir. İstanbul Finlandiya Fahri Konsolosluğu Fin vatandaşları için hizmet vermektedir. 

Schengen Vizesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler - Balıkesir

Schengen vizesi birden fazla ülke için geçerlidir. Schengen vizesi sayesinde Schengen bölgesinde olan tüm ülkelere seyahat edebilirsiniz. Ancak en uzun süre konaklayacağınız ülkenin konsolosluğuna başvuru yapmalısınız. En uzun süre konaklayacağınız ülke aynı zaman Schengen bölge girişiniz olmalı. Schengen bölgesinde aynı sürede konaklayacaksanız bile vize başvurusunda bulunduğunuz ülkeyi bölge girişi olarak belirtmelisiniz. Euroasia GVS Balıkesir şube yetkilimiz size bu konuda yardımcı olacaktır. 

Finlandiya Vize Başvuru Randevusu Nasıl Alınmaktadır? - Balıkesir

Euroasia GVS Balıkesir şube yetkilimiz ilgili kurumlara başvurarak vize randevunuzu alacaktır. Şube yetkilimize uygun olduğunuz tarihleri söylemeniz yeterlidir. Finlandiya vize başvuru randevunuz için şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Finlandiya vize başvuru randevunuzu hemen almak için lütfen Euroasia GVS Balıkesir şubemiz ile iletişime geçiniz.

Finlandiya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar? - Balıkesir

2021 yılı güncel Finlandiya vize başvuru ücretini öğrenmek için +90 (266) 225 50 02 numaralı telefonumuzu kullanabilirsiniz. Yetkilimiz sizlere Finlandiya Konsolosluk harcını, biyometrik verilerin VIS’e işlenmesi için gerekli olan servis ücretini ve Euroasia GVS Balıkesir şubemizin servis bedelini iletecektir. Finlandiya vize başvurunuzu gerçekleştirmek için yatırmanız gereken ücreti dilerseniz şubemize bizzat gelerek ya da banka hesabımıza havale yoluyla gönderebilirsiniz. 

Finlandiya Vize Reddi - Balıkesir

Finlandiya Konsolosluğu yapılan vize başvurularında tamamen kişilerin durumuna bağlı olarak vize reddi verebilir. Vize evraklarında bir hata ya da eksiklik tespit edilebilir. Vize reddi alındığında vize itirazı oluşturabilirsiniz. İtiraz dilekçesini Finlandiya Konsolosluğuna sunduğunuzda, 1 ila 3 ay arasında bekleyebilirsiniz. Vize itirazının değerlendirilmesi tamamen Finlandiya Konsolosluğuna bağlıdır. 

Finlandiya Vize Başvurusunda Bulunurken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Balıkesir

  • Değerli ziyaretçimiz, Finlandiya Konsolosluğu vize başvurusunda sunduğunuz orijinal vize evraklarını geri iade etmemekte ve kayıt altında tutmaktadır. Pasaportunuz buna dahil değildir. Finlandiya Konsolosluğuna vize başvurusunda bulunurken orijinal evrak sunmak zorundasınız. Fotokopiler de ise orijinal ile aynıdır kaşesini bulundurmalısınız.
  • Finlandiya Konsolosluğu vize onayınızı vermek için pasaportunuzdan iki adet boş sayfa istemektir. Pasaportunuzun geçerlilik süresini ve içerisinde yeterli sayıda boş sayfa olduğunu mutlaka kontrol ediniz. Pasaportunuzun bitiş süresi Finlandiya yolculuğunuzun bitiş gününden 3 ay fazla olmalıdır. 
  • Finlandiya Konsolosluğu pasaportunuzu geri gönderdiğinde mutlaka vize bilgilerini kontrol edin. Vize tarihleriniz talep ettiğiniz tarih ile uyuşmuyorsa konsolosluğu geri dönüş yapınız. 

Finlandiya vizeniz onaylandığında pasaportunuz Euroasia GVS Balıkesir şube yetkilimiz tarafından teslim alınır ve adresinize kargo ya da kurye yoluyla gönderilir. Finlandiya vize işlemlerinizi uzaktan yürütebilir ve kolay bir vize süreci geçirebilirsiniz. Finlandiya vize prosedürlerini yakından takip eden Euroasia GVS Balıkesir şubemiz sizlere sorunsuz bir vize süreci sunacaktır. Finlandiya vize başvurunuzu Euroasia GVS Balıkesir şubesi aracılığıyla yapmak için iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz. 

Finlandiya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES