x
Finlandiya

Vize İşlemleri

Finlandiya

Finlandiya Ankara Büyükelçiliği

Finlandiya Ankara Büyükelçiliği

Ankara Büyükelçiliği, Finlandiya’nın Türkiye’de bulunan resmi temsilciliğidir. İki ülke arasındaki sosyal, kültürel, siyasi ve ekonomik faaliyetlerin geliştirilmesinde etkin rol almakla birlikte, geçici ya da kalıcı ikame halindeki Fin vatandaşlarına ihtiyaç duydukları desteği sağlamak amacıyla hizmet vermektedir.

Finlandiya vize başvuru kabul etme ve değerlendirme yetkisi bulunan Ankara Büyükelçiliğinin görev alanı tüm Türkiye’yi kapsamaktadır.

Finlandiya Ankara büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Yönetici: Päivi KAİRAMO / Büyükelçi
Adres: Gaziosmanpaşa Mahallesi, Kader Sokak  No:44 Çankaya Ankara
Telefon: +90 312 457 44 00
Faks:  +90 312 468 00 72

E-Posta: sanomat.ANK@formin.fi
E-Posta: consulate.ANK@formin.fi (Türk vatandaşları)
E-Posta: consulate.DAM@FORMIN.FI

Finlandiya Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Ankara Finlandiya Büyükelçiliği Pazartesi  ve Perşembe günleri arasında 08:30-16:30 saatlerinde, Cuma günleri ise 08:30-15:15 saat aralığında hizmet vermektedir.

Salı ve Perşembe günleri, 14:00-15:00 saatleri arasında +90 312 457 4444 numaralı telefon ile vize ve diğer işlemlere ilişkin bilgi verilmektedir.

Finlandiya Ankara Büyükelçiliği Vize Başvurusu

Ankara büyükelçiliği, Finlandiya vize başvurularını değerlendirme yetkisine sahiptir ve tüm Türkiye illerine bu hizmeti vermektedir. Kısa Süreli ( Turistik, Ticari, Aile Ziyareti gibi) vize başvurularının doğrudan kabul etmemekte, yetkilendirilmiş aracı kurum üzerinden belge kabul etmektedir. Oturum izni başvurularının ise şahsen yapılması gerekmektedir.

Finlandiya Ankara Büyükelçiliği Vize Başvuru Formu

Finlandiya Vize Başvurusu için gerekenlerden bir tanesi de vize başvuru formudur. Bu form online olarak doldurulduktan sonra diğer evrakların arasında konulmalıdır. Form doldurulduktan ve çıktı alındıktan sonra 9 gün geçerliliğe sahiptir ve bu süre içerisinde başvurunuzun yapılması gerekir.

Finlandiya Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Hizmetleri

Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’de geçici ya da kalıcı ikame halinde olan Fin vatandaşlarına ihtiyaç duydukları konsolosluk hizmetlerini vermektedir. Bu hizmetlerden bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.
• Pasaport ve Kimlik İşlemleri: Geçerlilik süresi dolan, kaybolan, yıpranan pasaport yada kimliklerin değiştirilmesini isteyebilir, yenisi için talepte bulunabilirsiniz.
• Yaşam / Ölüm / Doğum Belgesi Talebi
• Noter Hizmetleri : Aslına uygun belge çoğaltımı, tercüme onaylanması gibi noterlik hizmetlerini alabilirsiniz.
 

Büyükelçilik tarafından sunulan diğer hizmetler için konsolosluk bölümümü arayabilirsiniz. 

Finlandiya Ankara Büyükelçiliği Nerede?

Finlandiya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';