x
Finlandiya

Vize İşlemleri

Finlandiya

Adres

İsmet Kaptan Mahallesi Gazi Osman Paşa Bulvarı D:No : 3/C, 35220 Konak

Telefon/Faks

+90 (232) 335 59 65

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Finlandiya Vize Başvuru, İzmir

Finlandiya vize başvurusunda bulunacak olan kişiler için hazırladığımız Euroasia GVS İzmir şube sayfasına hoş geldiniz. Finlandiya vize başvurusunda şahsen bulunmanıza gerek kalmadan vizenizi alabilmektesiniz. Şube yetkililerine gerekli bilgileri ulaştırdığınızda Finlandiya vize başvurunuz tamamlanacaktır.Euroasia GVS İzmir şubesi olarak Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla ve çevre illerden yapacağınız Finlandiya vize başvurularını kabul etmekteyiz. Finlandiya vize başvurusunda bulunmak için +90 (232) 335 04 26 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ya da izmir@eagvs.com adresine e-posta atabilirsiniz. 

Finlandiya Seyahati İçin Vize Gerekiyor Mu? - İzmir

Finlandiya’ya kısa süreli seyahatte bulunacak olan Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahiplerinin Schengen vizesi alması gerekmektedir. Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahiplerinin ise 90 güne kadar olan Finlandiya seyahatlerinde vize almasına gerek yoktur. Finlandiya seyahatinde bulunacak olan vizeye ihtiyacı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvurularını Euroasia GVS İzmir şubesi aracılığıyla gerçekleştirebilirler. 

Finlandiya Vize Türleri - İzmir

olarak ayrılan Finlandiya vize türlerinden durumunuza uygun olanı seçebilir ve vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Seyahat amacınıza göre belirlenmekte olan vize türü doğru bir başvuru yapabilmeniz için önem taşımaktadır. Finlandiya vize türleri ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için Euroasia GVS İzmir şube yetkilimiz ile görüşebilirsiniz. 

Finlandiya Schengen Vize Başvuru Evrakları Nelerdir? - İzmir

Diplomatik elçiliklerin yönergelerine göre doldurmanız gereken evraklar hakkında detaylı bilgi sayfamızın devamın verilmiştir. Bu evraklar vize türünüze göre belirlenen evraklar, vize başvuru formu ve seyahat sağlık sigortanızdan oluşmaktadır. Durumunuza göre ek evrak hazırlamanız gerekebilir. Euroasia GVS İzmir şubemiz ile iletişime geçebilir ve durumunuza göre doldurmanız gereken evrakların listesini e-posta şeklinde alabilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvuru Formu - İzmir

Elektronik ortamda doldurulması gereken Vize başvuru formu sitemizde mevcuttur. Usulüne göre doldurmanız gereken vize başvuru formunun geçerlilik süresi 9 gündür. Doldurduğunuz evrakın 9 gün içinde çıktısını almalı ve Finlandiya vize başvurunuzu tamamlamalısınız. Vize başvuru formu içerisinde kişisel bilgileriniz, seyahat amacınız ve vize türünüz gibi bilgileri taşıdığı için sizi vize yetkilisine tanıtma görevi taşımaktadır. Vize başvuru formunda hata yapmanız vize reddi almanıza neden olabilir. Vize başvuru formunu doldururken herhangi bir olumsuz sonuçla karşılaşmamak için Euroasia GVS İzmir şube yetkilimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Finlandiya Seyahat Sağlık Sigortası - İzmir

Finlandiya Konsolosluğu'nun öngördüğü bir diğer evrak ise seyahat sağlık sigorta evrakınızdır. Euroasia GVS İzmir şubemiz aracılığıyla seyahat sağlık sigortanızı yaptırabilirsiniz. Şube yetkilimiz sigortanızı Finlandiya seyahat günlerinizin tamamını kapsayacak şekilde düzenleyecektir. 30 bin Euro bir bedelle yaptırılmakta olan seyahat sağlık sigortası şubemiz tarafından yapılmaktadır. Sigorta bedeli ise şube servis bedelimiz içerisinde yer almaktadır. AB/AET vatandaşının aile üyesiniz seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorunda değilsiniz. 

Finlandiya Schengen Vizesi Kaç Gün Geçerlidir? - İzmir

Schengen vizesi 180 gün geçerli olmak üzere 90 gün konaklamalı olarak verilmektedir. 90 günü aşan Finlandiya seyahatlerinde uzun süreli vize kategorisine başvurmak zorundasınız. Schengen vizesinde çalışma hakkı tanınmamaktadır. Schengen vizesi ile gittiğiniz Finlandiya seyahatinde çalışmayı düşünüyorsanız oturma izni almak zorundasınız. 

Finlandiya Schengen Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - İzmir

Visa Information System’de (VIS)’de kayıt altında tutulan veriler Schengen bölgesinde yer alan ülkeler tarafından birbirleri ile paylaşılmaktadır. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Schengen vizesi aldıysanız ya da daha önceden VIS’e veri beyanında bulunduysanız Finlandiya vize başvurunuz sırasında biyometrik veri beyanında bulunmak zorunda değilsiniz. Euroasia GVS İzmir şubemiz aracılığıyla VIS’de kaydınız olup olmadığını sorgulatabilirsiniz. Eğer yoksa on parmak izi vermek zorunda ve fotoğraftan oluşan biyometrik veri beyanında bulunmak zorundasınız. 

Finlandiya Vize Başvurusu Nereye Yapılmaktadır? - İzmir

Finlandiya vize başvurusu Ankara’da bulunan Finlandiya Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Türkiye’de Finlandiya vizesini değerlendirme ve onay verme yetkisi sadece Finlandiya Büyükelçiliğinde bulunmaktadır. İstanbul Finlandiya Fahri Konsolosluğu Finlandiya vize başvurularını kabul etmemektedir. Ankara’da bulunan Finlandiya Büyükelçiliği’nin görev bölgeleri tüm Türkiye, Suriye ve Irak’tan oluşmaktadır. 

Schengen Vizesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler - İzmir

Değerli ziyaretçimiz, Schengen vize başvurusunu Finlandiya üzerinden yapacağınız için Schengen bölge girişinizin Finlandiya olması gerekmektedir. Schengen bölgelerinde yer alan ülkelerde eşit süre kalacaksanız eğer bölge girişinizi belirttiğiniz ülkenin vize başvurusunda bulunmak zorundasınız. Euroasia GVS İzmir şubemiz ile iletişime geçerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvuru Randevusu Nasıl Alınmaktadır? - İzmir

Finlandiya vize başvurusunda bulunmak için almanız gereken randevuyu Euroasia GVS İzmir şubemiz aracılığıyla alabilirsiniz. Yetkilimiz tarafınıza danışarak size en uygun randevuyu alacaktır.

Finlandiya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar? - İzmir

Finlandiya vize başvurusunda yatırmanız gereken ücreti Finlandiya Konsolosluk harcı, biyometrik veri işleme için gerekli olan servis ücreti ve Euroasia GVS İzmir şubesi olarak sunduğumuz vize servisimizin hizmet bedeli yer almaktadır. Şube yetkilimiz 2021 yılı güncel vize ücretini sizlere iletecektir. Durumunuza göre belirlenen evrak listesini ise e-posta olarak şubemizden edinebilirsiniz.

  • Euroasia GVS İzmir şubesi olarak sunduğumuz ek hizmetler de şube hizmet bedelimiz arasında yer almaktadır. Ek hizmetlerimiz ile uçak bileti rezervasyonunuzu ve otel rezervasyonlarınızı da yapmaktayız. Vize sürecinde gerekli olan tüm işlemler şubemiz tarafından sağlanmaktadır. 

Finlandiya Vize Reddi - İzmir

Finlandiya vize başvurusunda vize reddi alma nedeniniz tamamen durumunuza göre farklılık göstermektedir. Vize reddi nedeninize ise vize itirazı oluşturabilirsiniz. Vize itirazını Finlandiya Konsolosluğuna sunduğunuzda bu itirazın değerlendirilme süresi 1 ila 3 ayı bulabilmektedir. 

Finlandiya Vize Başvurusunda Bulunurken Dikkat Edilmesi Gerekenler - İzmir

  • Finlandiya Konsolosluğu Türkçe, İngilizce, Fince ya da İsveççe dillerinde olan tüm vize başvuru evraklarını orijinalini istemektedir. Orijinal evraklarınızı vermek istemediğiniz durumlarda ise orijinali ile aynıdır kaşesini kullanarak belgelerin fotokopisini kullanabilirsiniz.Değerli ziyaretçimiz Finlandiya Konsolosluğunun pasaportunuz haricinde hiçbir orijinal evrakı geri vermediğini ve kayıt altında tuttuğunu unutmayınız. 
  • Vize reddine neden olabilecek bir unsur pasaportunuzun geçerlilik süresidir. Bu sürenin Finlandiya seyahat tarihinizin bitiş süresinin en az 3 ay sonrasını kapsaması gerekmektedir. Finlandiya vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuzun geçerlilik tarihini mutlaka kontrol ediniz.
  • Finlandiya vize başvurusunda bulunurken pasaportunuzda dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise sayfalarıdır. Finlandiya Konsolosluğu pasaportunuzun 2 sayfasını boş olarak istemektedir. Pasaportunuzun sayfalarında Finlandiya vizesi için yeterli alan olup olmadığını kontrol ediniz. 
  • Finlandiya vizeniz onaylandığında ve Euroasia GVS İzmir şubemiz pasaportunuzu tarafınıza teslim ettiğinde mutlaka vize bilgilerinizi kontrol edin. Adınız ve soyadınız, fotoğrafınız, vize süreniz ya da diğer bilgilerde bir hata gördüğünüzde hemen Finlandiya Konsolosluğuna bildirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde planladığınız Finlandiya seyahatinden geri kalabilirsiniz.

Finlandiya vize başvurunuzu Euroasia GVS İzmir şubemizle yapmak ve danışmanlık hizmetimizden faydalanmak için lütfen iletişime geçiniz. Şube yetkililerimiz kolay ve hızlı bir şekilde vize alabilmeniz için sizlere en etkili vize sürecini sunacaktır. Sizler için hazırladığımız sayfamızda aradığınız bilgileri bulamadıysanız bize danışabilirsiniz. Euroasia GVS İzmir şubesine +90 (232) 335 04 26telefon numarası ile iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz. 

Finlandiya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES