x
Finlandiya

Vize İşlemleri

Finlandiya

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 15

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

help@eagvs.com

Finlandiya Vize Başvuru, İstanbul

Euroasia GVS İstanbul şubesi olarak Finlandiya vize başvurusu hakkında bilgi edinmeniz amacıyla hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz. Euroasia Global Visa Services İstanbul şubesi olarak Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar,Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp Sultan, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Şile, SilivriŞişli, Sultanbeyli, Sultangazi, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu ve çevre illerden yapacağınız Finlandiya vize başvurularını kabul etmekteyiz. EAGVS olarak Finlandiya vize prosedürlerini yakından takip etmekte ve sizlere profesyonel bir vize hizmeti sunmaktayız. Finlandiya vize başvurunuzu Euroasia GVS İstanbul şubemiz aracılığıyla yapmak için +90 (212) 963 50 15 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Finlandiya Seyahati İçin Vize Gerekiyor Mu? - İstanbul

Finlandiya vize talep eden bir ülkedir. Schengen bölgesinde yer alan Finlandiya için Schengen vizesine başvurulması gerekmektedir.  Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahiplerinin kısa süreli ya da uzun süreli fark etmeksizin Finlandiya vizesi almaları gerekmektedir. Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri ise kısa süreli Finlandiya seyahatlerinde vizeden muaftır. Uzun süreli seyahatlerde bu pasaport sahiplerinin de vize almaları gerekmektedir. Finlandiya seyahati için vize alması gereken Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız Euroasia GVS İstanbul şubesine başvurarak vizelerini sorunsuz bir şekilde alabilirler. 

Finlandiya Vize Türleri - İstanbul

Finlandiya seyahat amacına göre belirlenen vize türü Finlandiya Turistik Vizesi ve Finlandiya Ticari Vizesi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bu vize türlerinin yanı sıra Finlandiya Aile, Arkadaş, Akraba Ziyaret Vizesi ve Finlandiya eğitim, kültürel ve sportif faaliyet vizesi olarak da vize türleri mevcuttur. Durumunuza en uygun vize türünü seçmek ve vize başvurusunda bulunmak için Euroasia GVS İstanbul şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Finlandiya Schengen Vize Başvuru Evrakları Nelerdir? - İstanbul

Değerli ziyaretçimiz, Finlandiya Schengen vizesinde başvuruda bulunmak için edinmeniz gereken evraklar seyahat amacınıza göre belirlenmektedir. Seyahat amacınıza uygun evrakların yanında vize başvuru formu ve seyahat sağlık sigortasının da olması gerekmektedir. Vize türünüze uygun evrak listesini e-posta yoluyla almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Diğer evraklar hakkında detaylı bilgiyi ise sayfamızın devamında bulabilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvuru Formu - İstanbul

Finlandiya vize başvuru formunda doldurmanız gereken evraklar arasında yer alan vize başvuru formu elektronik ortamda doldurulmaktadır. Fakat diğer evrakları elektronik ortamda dolduramazsınız. Vize başvuru formunun online olarak doldurulması ve çıktısı alınarak vize başvuru evraklarınızın arasında bulunması gereklidir. Elle doldurduğunuz vize başvuru formu konsolosluklar tarafından kabul edilmemektedir. Elektronik ortamda doldurduğunuz vize başvuru formunun geçerlilik süresi 9 gündür. Vize başvuru formunu diplomatik temsilciliklerin yönergelerine göre doldurmak için Euroasia GVS İstanbul şubemizden destek alabilirsiniz.

Finlandiya Seyahat Sağlık Sigortası - İstanbul

Finlandiya Büyükelçiliği, Finlandiya seyahatinde bulunacak kişilere seyahat sigortası yaptırmalarını önermektedir. Finlandiya seyahatiniz için vize başvurusunda bulunduğunuzda seyahat sağlık sigortası evrakınızı diğer evraklarınızın arasında bulundurmanız gerekmektedir. Unutmayınız ki seyahat sağlık sigortanızın süresi Finlandiya seyahati sürenizin tamamını kapsayacak şekilde yapılmalıdır. AB/AET vatandaşlarının aile üyesi olan kişilerin seyahat sağlık sigortası yaptırmalarına gerek yoktur.

  • Seyahat sağlık sigortasının 30 bin Euro teminat ücreti bulundurmaktadır. Euroasia GVS İstanbul şubesine başvurarak seyahat sağlık sigortanızı yaptırabilirsiniz. Seyahat sağlık sigorta bedeliniz vize hizmet bedelimizin içerisinde yer almaktadır. 

Finlandiya Schengen Vizesi Kaç Gün Geçerlidir? - İstanbul

Finlandiya Schengen vizesinin geçerlilik süresi 180 gün içerisinde 90 gün olarak düzenlenmektedir. 90 günü aşan seyahatler uzun süreli vize kategorisine girdiği için Schengen vizesine tabi değildir. Schengen vize süreniz içerisinde çalışma hakkı tanınmamaktadır. Finlandiya seyahatinizde çalışmayı düşünüyorsanız oturum izni almak zorundasınız. Euroasia GVS İstanbul şubemiz ile iletişime geçerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz. 

Finlandiya Schengen Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - İstanbul

Finlandiya seyahatleri için Schengen vize başvurusunda bulunacak kişilerin on parmak izi vermeleri ve biyometrik fotoğraftan oluşan verileri temin etmeleri zorunludur. Visa Information System’de (VIS) biyometrik verileri kayıt altında tutmaktadır. Bu sistem sayesinde Schengen ülkeleri vize verilerini birbiriyle paylaşabilmektedirler. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Schengen bölgesinde yer alan bir ülke için Schengen vizesine başvuru yaptıysanız ve VIS’de kayıtlı veriniz varsa bu işlemleri yapmak zorunda değilsiniz. Visa Information System’de kayıtlı veriniz olup olmadığını Euroasia GVS İstanbul şubemiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. 

Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosluğu ve Ankara Konsolosluğu - İstanbul

Finlandiya seyahatinde bulunacak olan vatandaşlarımızın vize başvurularını Ankara’da bulunan Finlandiya Konsolosluğu’na yapmaları gerekmektedir. Finlandiya Konsolosluğu’nun görev alanı tüm Türkiye’yi kapsamaktadır. Türkiye’nin yanı sıra Suriye ve Irak bölgelerini de kapsamaktadır. İstanbul Finlandiya Fahri Konsolosluğu’nun ise vize değerlendirme ve onay verme yetkisi bulunmamaktadır. 

Schengen Vizesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler - İstanbul

Değerli ziyaretçimiz, Schengen vize başvurusunda bulunurken seyahatinde bulunduğunuz ülkenin konsolosluğuna vize başvurusunda bulunmak zorundasınız. Ayrıca Schengen bölge girişinizin ve Schengen’de bölgesinde en uzun süre kaldığınız ülkenin de Finlandiya olması gerekmektedir. Schengen bölgelerinde aynı süre boyunca kalacaksanız vize başvurusunda bulunduğunuz ülke giriş ülkeniz olmak zorundadır. Euroasia GVS İstanbul şubemiz ile iletişime geçerek Schengen vizesi hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvuru Randevusu Nasıl Alınmaktadır? - İstanbul

Finlandiya vize başvurusu randevusu şube yetkilimiz tarafından ilgili kurumlardan alınmaktadır. Euroasia GVS İstanbul şubemiz ile iletişime geçerek size uygun olan randevu gününü belirtebilir ve vize randevunuzu kolay bir şekilde olabilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar? - İstanbul

Finlandiya Konsolosluk harcı, Visa Information System için gerekli olan veri giriş servis bedeli ve Euroasia GVS İstanbul şube bedeli Finlandiya için gerekli olan vize başvuru ücretini oluşturmaktadır. Mesleksel durumunuza göre değişen evrak listesini ve 2023 yılı güncel vize başvuru ücretini edinmek için iletişim bilgilerinden Euroasia GVS İstanbul şubemize ulaşabilirsiniz. 

Finlandiya Vize Reddi - İstanbul

Finlandiya vize başvurusu sonucunda vize reddi aldıysanız bu karara itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Finlandiya Konsolosluğu’nun bu kararı değerlendirmesi ise 1 ila 3 ay arası bir sürede gerçekleşmektedir. Euroasia GVS İstanbul şubemiz ile vize itirazı oluşturabilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvurusunda Bulunurken Dikkat Edilmesi Gerekenler - İstanbul

  • Finlandiya vize başvurusunda bulunurken vize başvuru evraklarınızın orjinalini sunmanız gerekmektedir. Orijinal ile aynı kaşesini taşıyan fotokopiler de Finlandiya Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Vize başvuru evraklarınızın Türkçe, İngilizce, Fince ya da İsveççe dillerinde olması gerekmektedir.
  • Finlandiya Konsolosluğu pasaportunuz hariç hiçbir orijinal evrakı geri vermemektedir.
  • Finlandiya Schengen vizenizi daha hızlı almak istiyorsanız ve vizenizin geçerlilik süresinin daha uzun olmasını istiyorsanız ülkenize geri döneceğinize dair evraklar sunmalısınız.
  • Schengen vize başvurusunda sunduğunuz pasaportunuzun bitiş süresinin seyahatinizin bitiş süresinden 3 ay fazla olması gerekmektedir. Ayrıca pasaportunuzda Finlandiya vizesi için iki adet boş sayfa olması gerekmektedir.
  • Vize başvuru sonucunuz açıklandığında vize pasaportunuzu teslim aldığınızda isim ve soy isminiz, fotoğrafınızı, vizenizin geçerlilik süresini, giriş sayısını ve gün sayısını kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışta Finlandiya Konsolosluğu’na vakit kaybetmeden bildiriniz.

Euroasia GVS İstanbul şubemiz vizeniz onaylandığında pasaportunuzu teslim alarak adresinize göndermektedir. Finlandiya vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapmak ve danışmanlık hizmeti almak için lütfen iletişime geçiniz. 

Finlandiya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES