x
Finlandiya

Vize İşlemleri

Finlandiya

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 07 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

edirne@eagvs.com

Finlandiya Vize Başvurusu, Edirne

Değerli ziyaretçimiz, sizler için oluşturduğumuz Finlandiya vize başvuru sayfasında merak ettiğiniz soruların cevapların bulabilir, daha detaylı bilgi için Euroasia GVS Edirne şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Euroasia GVS Edirne şubesi olarak Enez, Havsa, İpsala, Keşan, Lalapaşa, Meriç, Merkez, Süloğlu, Uzunköprü ve çevre illerden yapacağınız Finlandiya vize başvurularını kabul etmekteyiz. Finlandiya vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapmak ve danışmanlık hizmetimizden faydalanmak için +90 (850) 241 07 72 numarasından bize ulaşabilir ya da edirne@eagvs.com adresine e-posta atabilirsiniz. 

Finlandiya Vize İstiyor Mu? - Edirne

Finlandiya’ya seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahipleri vizeye tabidir. Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri ise kısa süreli seyahatlerinde Finlandiya vizesinden muaf tutulmuşlardır.

Finlandiya, Schengen üyesi bir ülke olduğu için vizeye ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın Schengen vizesine başvurmaları gerekmektedir. Schengen vizesi ile ilgili bilgiler sayfamızın devamında verilmiştir. 

Finlandiya Vize Türleri - Edirne

hakkında bilgi edinmek için Euroasia GVS Edirne şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Finlandiya Schengen Vize Başvuru Evrakları Nelerdir? - Edirne

Finlandiya’ya yapılacak olan kısa süreli seyahatlerde Schengen vizesinin alınması gerekmektedir.  Schengen vizesi için seyahat amacınızın turistik, ticari, aile ziyareti, eğitim, kültürel ya da sportif faaliyetlerde bulunmak olmalıdır. Vize başvurusunda doldurmanız gereken evraklar ise seyahat amacınıza göre belirlenmektedir. Seyahat amacınıza göre değişen evrakların yanı sıra doldurulması gereken diğer evraklar ise seyahat sağlık sigortası ve vize başvuru formudur. Seyahat sağlık sigortası ve vize başvuru formuyla ilgili detaylı bilgi sayfamızın devamında verilmiştir. Euroasia GVS Edirne şubemizi arayarak vize başvuru evraklarını edinebilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvuru Formu - Edirne

Değerli ziyaretçimiz, Finlandiya vize başvuru formunu online olarak doldurmanız gerekmektedir. Finlandiya vize başvurusunda tüm evraklar online olarak doldurulmamakta ve vize başvurusu elektronik ortamda yollanan belgelerle yapılmamaktadır. Bu durum sadece vize başvuru formunda geçerlidir. El ile doldurulan kağıt vize başvuru formu kabul edilmemektedir. 

  • Vize başvuru formunu online ortamda doldurmalı ve çıktısını almalısınız.
  • Çıktı aldığınız vize başvuru formunu diğer vize başvuru evraklarınızla birlikte sunmalısınız.
  • Unutmayınız ki online olarak doldurduğunuz vize başvuru formu sadece 9 gün boyunca geçerli olacaktır. 

Finlandiya vizesi için gerekli olan online vize başvurusunu Euroasia GVS Edirne şubemiz ile iletişime geçerek doldurabilirsiniz. Vize başvuru formunun diplomatik temsilcilikler tarafından belirlenen yönergelere göre doldurulması gerekmektedir. EAGVS olarak sizlere bu konuda danışmanlık hizmeti sağlayarak destek vermekteyiz.  

Finlandiya Seyahat Sağlık Sigortası - Edirne

Finlandiya vize başvuru evraklarınızdan biri olan seyahat sağlık sigortanız tüm seyahat süresini kapsayacak şekilde düzenlenmelidir. Seyahat sağlık sigortasının 30 bin Euro teminatı bulunmaktadır. 

Finlandiya Ankara Büyükelçiliği, Finlandiya seyahatinde bulunacak herkese seyahat sağlık sigortası yaptırmasını önermektedir. Eğer AB/AET vatandaşının aile üyesi iseniz seyahat sağlık sigortası yaptırmanıza gerek yoktur. Euroasia GVS Edirne şubesi olarak Finlandiya seyahatinizde gerekli olan seyahat sağlık sigortasını yaptırmaktayız. Seyahat sağlık sigorta bedeli ise şube servis bedelimiz dahilindedir. 

Finlandiya Schengen Vizesi Kaç Gün Geçerlidir? - Edirne

Değerli ziyaretçimiz, Finlandiya seyahati için Schengen vizesine başvuran vatandaşlarımız 180 gün geçerli olmakla birlikte 90 gün konaklama hakkı veren Finlandiya Schengen vizesini alabilirler. Ancak unutmayınız ki bu süre içerisinde Finlandiya’da çalışma hakkınız bulunmamaktadır. Bu süre içerisinde çalışmayı düşünüyorsanız oturma iznine başvurmanız gerekmektedir. Euroasia GVS Edirne şubemiz ile iletişime geçebilir ve durumunuzu bildirebilirsiniz. Şube yetkilimiz sizlere ayrıntılı bir şekilde bilgi verecektir. 

Finlandiya Schengen Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Edirne

Sayın ziyaretçimiz, Finlandiya için Schengen vize başvurusunda bulunmak istiyorsanız on parmak izi vermek zorundasınız. Ayrıca fotoğraftan oluşan biyometrik verilerin beyanı da zorunlu tutulmuştur. Biyometrik veriler ise Visa Information System’de (VIS)’de kayıtlı tutulmaktadır. Bu sistemde Schengen ülkeleri vize verilerini birbiriyle paylaşmaktadır. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren herhangi bir Schengen ülkesi için Schengen vizesine başvurduysanız ve VIS’de kayıtlı veriniz varsa Finlandiya seyahatiniz için bu adımları tekrardan yapmak zorunda değilsiniz. Euroasia GVS Edirne şubemizle iletişime geçebilir ve daha önceden VIS’de kayıtlı veriniz olup olmadığını sorgulatabilirsiniz.

Schengen Vizesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler - Edirne

  • Schengen vizesi için ziyaret ettiğiniz ülkenin konsolosluğuna ya da büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Finlandiya vize başvurusunda Türkiye’de bulunan Finlandiya Ankara Büyükelçiliği ve Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosluğu’na başvurmak zorundasınız. Finlandiya Ankara Büyükelçiliği’nin görev alanı tüm Türkiye’yi kapsamak ile birlikte Suriye ve Irak bölgelerini de kapsamaktadır. İstanbul ve Ankara’da bulunan Finlandiya Konsolosluklarının hangi görevlere sahip olduğu ve hangi bölgeleri kapsadıkları bilgisi sitemizde mevcuttur. 
  • Finlandiya vize başvurusunda bulunurken Schengen bölge girişinizin ve Schengen bölgesinde en uzun kalış sürenizin bulunduğu kısmı Finlandiya yapmalısınız. Schengen bölgelerinde eşit süre kalacaksanız bile başvuru yapacağınız ülke ilk giriş ülkeniz olmalıdır. Euroasia GVS Edirne şubemizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvuru Randevusu Nasıl Alınmaktadır? - Edirne

Euroasia GVS Edirne şubesi ile iletişime geçerek Finlandiya vize başvurusu için gerekli olan randevuyu alabilirsiniz. Şube yetkilimiz size uygun olan randevuyu ilgili kurumlara başvurarak almaktadır. 

Finlandiya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar? - Edirne

Finlandiya vize başvurusunda bulunmak için yatırmanız gereken ücret Finlandiya Konsolosluğu harcı, biyometrik verilerin sisteme işlenmesi için gerekli olan servis bedeli ve Euroasia GVS Edirne şube hizmet bedelini kapsamaktadır. 2022 yılı güncel vize ücretini öğrenmek için +90 (850) 241 07 72 numaralı telefonu arayarak şubemize durumunuzu bildirebilirsiniz. Euroasia GVS Edirne şube yetkilimiz Finlandiya vize başvuru ücretini ve mesleksel durumunuza göre değişen evrak listesini bir bilgilendirme e-postası olarak tarafınıza ulaştıracaktır.  

Finlandiya Vize Reddi - Edirne

Değerli ziyaretçimiz, durumunuza bağlı olarak değişebilen nedenlerden dolayı vize reddi alabilirsiniz. Finlandiya vize başvuru sonucunuzda vize reddi ile karşılaştığınızda karara itiraz hakkınız bulunmaktadır. Ankara Büyükelçiliği itiraz dosyalarını değerlendirerek kararı değiştirebilir. Bu değerlendirme süresi ise 1 ila 3 ay arasında olabilmektedir. Euroasia GVS Edirne şubemiz ile Finlandiya vize başvurunuzu gerçekleştirebilir ve olumsuz bir sonuçla karşılaşmadan vizenizi alabilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvurusunda Bulunurken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Edirne

  • Finlandiya vize başvurusunda sunmanız gereken evraklar Türkçe, İngilizce, Fince ya da İsveççe dillerinde olmalıdır ve bu evrakların orijinallerinin konsolosluğa iletilmesi gerekmektedir. Vize başvuru evraklarının fotokopisini sunmak için orijinal ile aynıdır kaşesini göstermek zorundasınız. Bu kaşeye sahip olmayan fotokopiler konsolosluk tarafından kabul edilmemektedir. Ayrıca Finlandiya Büyükelçiliği pasaport dışında sunduğunuz hiçbir orijinal evrakı geri vermemektedir. 
  • Schengen vize başvurunuzda seyahatiniz sonunda ülkenize geri döneceğinize dair evraklar sunmalısınız. Böylece vizenizi daha hızlı ve kolay bir şekilde alabilirsiniz. Bu ek olarak Finlandiya vizeniz daha uzun süre geçerli olabilir.
  • Vize başvurusunda bulunurken pasaportunuzun bitiş süresinin Finlandiya seyahat tarihinizden en az 3 ay sonra bitmesi gerektiğini ve pasaportunuzda vize için iki adet boş sayfa olması gerektiğini unutmayınız. 
  • Finlandiya vize onaylı pasaportunuz tarafınıza ulaştığında bilgileri mutlaka kontrol etmeli ve hatalı ya da eksik bir bilgi gördüğünüzde vakit kaybetmeden konsolosluğa bildirmelisiniz.

Değerli ziyaretçimiz Euroasia GVS Edirne şubesi ile yapacağınız Finlandiya vize başvurularında sizlere kolay ve hızlı bir vize süreci sunmaktayız. Finlandiya vizeniz onaylandığında pasaportunuz şube yetkilimiz tarafından teslim alınır ve adresinize kargo yoluyla ulaştırılır. Finlandiya vize başvurusu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için iletişim bilgileri kısmından bize ulaşabilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Finlandiya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';