x
Finlandiya

Vize İşlemleri

Finlandiya

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 05 35

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ankara@eagvs.com

Finlandiya Vize Başvuru, Ankara

Sayın ziyaretçimiz, Finlandiya vize başvurusu hakkında bilgileri sizler için hazırladığımız Euroasia GVS Ankara şube sayfamıza hoş geldiniz. Euroasia Global Visa Services Ankara şubesi olarak Akyurt, Altındağ, Ayaş, Balâ, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Kalecik, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle ilçelerinden ve çevre illerden yapacağınız Finlandiya vize başvurularını kabul etmekteyiz. Hızlı ve kolay bir vize süreci geçirmek için Euroasia GVS Ankara şubemizi +90 (312) 963 05 35 numaralı telefondan arayabilir ve Finlandiya vize başvurunuzu şirketimiz aracılığıyla yapabilirsiniz. Sayfamızın devamında Finlandiya vize başvurusu ile ilgili detaylı bilgi mevcuttur. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Finlandiya Seyahati İçin Vize Gerekiyor mu? - Ankara

Bir Schengen ülkesi olan Finlandiya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Finlandiya seyahatinde bulunmak isteyen Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahiplerinin kısa süreli yolculuklarında Schengen vizesi alması gerekmektedir. Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahiplerinin ise kısa süreli seyahatlerde Finlandiya vizesine başvurmasına gerek yoktur. Uzun süreli Finlandiya seyahatlerinde bu pasaport sahipleri de vizeye tabidir. Finlandiya Schengen vize başvurunuzu Euroasia GVS Ankara şubemiz aracılığıyla yapabilirsiniz.

Finlandiya Vize Türleri - Ankara

Finlandiya seyahatiniz için gerekli olan vize türü, tamamen seyahat amacınıza göre değişmektedir. 

Yukarıda belirttiğimiz vize türleri ile ilgili detaylı bilgi almak ya da size uygun vize türünü seçmek için Euroasia GVS Ankara şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Finlandiya Schengen Vize Başvuru Evrakları Nelerdir? - Ankara

Finlandiya vize başvurusunda konsolosluğa sunmanız gereken evraklar vize türüne göre belirlenen evraklar, vize başvuru formu ve seyahat sağlık sigortası evrakıdır. Başvuracağınız vize türüne göre edinmeniz gereken evrakları ise Euroasia GVS Ankara şubemiz ile iletişime geçerek edinebilirsiniz. Vize başvuru formu ve seyahat sağlık sigortası hakkında detaylı bilgiyi sayfamızın devamında bulabilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvuru Formu - Ankara

Vize başvuru formu online olarak doldurulan bir evraktır. El ile doldurulan vize başvuru formları Finlandiya Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir. Elektronik ortamda doldurduğunuz vize başvuru formunun çıktısını alarak diğer vize başvuru evraklarının arasına koymalısınız. Finlandiya vize başvuru formunun 9 gün boyunca geçerlilik hakkı bulunmaktadır. 9 günü geçen ve kullanılmayan vize başvuru formları geçersiz kılınacaktır. 

 • Sayın ziyaretçimiz, elektronik ortamda doldurulan tek evrak vize başvuru formudur. Finlandiya vize başvurusu için gerekli olan diğer evrakları online olarak dolduramazsınız. Finlandiya vize başvurunuzu elektronik ortamda yapamazsınız.

Finlandiya Seyahat Sağlık Sigortası - Ankara

Finlandiya Konsolosluğunun vize başvuru evraklarınız arasında öngördüğü bir diğer evrak ise seyahat sağlık sigortası evrakıdır. Seyahat sağlık sigortanızın tüm Finlandiya seyahat günlerinizi kapsayacak şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortası için 30 bin Euro bedel istenmektedir. Euroasia GVS Ankara şubemiz aracılığıyla yaptığınız Finlandiya vize başvurusunda seyahat sağlık sigortanızı yapmaktayız. Seyahat sağlık sigortası için gerekli olan sigorta bedeli ise şube servis bedelinin içinde yer almaktadır.

 • AB/AET vatandaşının aile üyesi olan vatandaşlarımızın seyahat sağlık sigortası yaptırmalarına gerek yoktur. 

Finlandiya Schengen Vizesi Kaç Gün Geçerlidir? - Ankara

Finlandiya için aldığınız Schengen vizeniz 90 günü konaklamalı olmak üzere 180 gün geçerliliğe sahiptir. 90 günü aşan seyahatlerde Schengen vizesi alamazsınız. Bu tür seyahatlerde uzun süreli Finlandiya vizesi almak zorundasınız. Schengen vizesinde çalışma hakkın bulunmamaktadır. Finlandiya yolculuğunuzda çalışmayı düşünüyorsanız oturma izni almak zorundasınız. Euroasia GVS Ankara şubemiz ile iletişime geçerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz. 

Finlandiya Schengen Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Ankara

Finlandiya seyahatinde bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurusu sırasında on parmak izi vermesi gerekmektedir.  Fotoğraftan oluşan biyometrik veri beyanı da zorunlu olarak yapılmak zorundadır. Visa Information System’de (VIS)’de kayıtlı tutulan biyometrik veriler Schengen bölgesinde yer alan ülkeler arasında paylaşılmaktadır. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Schengen vize başvurusunda bulunduysanız ve VIS’de kayıtlı veriniz var ise tekrardan veri beyanında bulunmak zorunda değilsiniz. Euroasia GVS Ankara şubemiz ile iletişime geçerek veri kaydının olup olmadığını sorgulatabilirsiniz. 

Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosluğu ve Ankara Konsolosluğu - Ankara

Finlandiya Ankara Büyükelçiliği vize değerlendirme ve onay verme yetkisine sahipken İstanbul Finlandiya Fahri Konsolosluğu’nun böyle bir yetkisi bulunmamaktadır. Finlandiya vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşlarımızın Ankara’da bulunan Finlandiya Büyükelçiliği’ne başvuru yapması gerekmektedir. Finlandiya Konsolosluğu tüm Türkiye’nin yanı sıra Suriye ve Irak bölgelerini de kapsamaktadır. 

Schengen Vizesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler - Ankara

 • Schengen vize başvurunuzda yolculuk yapacağınız ülke Finlandiya olduğu için Finlandiya Büyükelçiliği’ne başvurmak zorundasınız.
 • Schengen vize başvurusunda, ülke girişinde belirtmeniz gereken yer en uzun süre konaklayacağınız ülke olmalıdır. 
 • Schengen bölgesinde yer alan ülkelerde aynı süre zarfında kalacaksanız bile vize başvurusunda bulunduğunuz ülke giriş ülkeniz olmak zorundadır.

Finlandiya Vize Başvuru Randevusu Nasıl Alınmaktadır? - Ankara

Euroasia GVS Ankara şubemiz ile yapacağınız Finlandiya vize başvurusunda randevu almak için şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Euroasia GVS Ankara şubemiz tarafınıza danışarak ilgili kurumlardan vize randevusunu alacaktır.

Finlandiya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar? - Ankara

Finlandiya vize başvurusunda bulunurken yatırmanız gereken vize başvuru ücreti şunları kapsamaktadır:

 • Finlandiya Konsolosluk harcı
 • Biyometrik verilerin VIS’e işlenmesi için gerekli olan servis ücreti
 • Euroasia GVS Ankara şubemizin hizmet bedeli

2023 yılı güncel Finlandiya vize başvuru ücretinin toplam bedelini Euroasia GVS Ankara şubemiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. İletişim bilgilerinde yer alan +90 (312) 963 05 35 numaralı telefonumuzu arayarak durumunuzu bildirebilirsiniz. 

Finlandiya Vize Reddi - Ankara

Finlandiya vize başvurunuzun sonucunda vize reddi aldığınızda vize itirazı oluşturma hakkınız vardır. Vize itirazını Finlandiya Konsolosluğu’na sunduğunuzda bu itirazın değerlendirilmesi 1 ila 3 ayı bulabilir. Euroasia GVS Ankara şubemiz ile vize itirazı oluşturmak için lütfen iletişime geçiniz.

Finlandiya Vize Başvurusunda Bulunurken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Ankara

 • Türkçe, İngilizce, Fince ya da İsveççe dillerinde olan vize evraklarınızın orijinalini Finlandiya Büyükelçiliğine sunmak zorundasınız. Orijinal olmayan, fotokopi olarak sunacağınız evraklarda ise orijinali ile aynıdır kaşesinin bulunması gerekmektedir. 
 • Finlandiya Büyükelçiliğine sunduğunuz pasaportunuz haricindeki hiçbir orijinal evrak geri iade edilmemektedir. 
 • Pasaportunuzun bitiş süresinin seyahat tarihinizden en az 3 ay sonra olması gerekmektedir.
 • Finlandiya Büyükelçiliği vize için pasaportunuzdan iki adet boş sayfa istemektedir.
 • Vize onaylı pasaportunuz tarafınıza ulaştığında içerisindeki bilgileri kontrol etmeyi unutmayınız. Kişisel bilgilerinizde, fotoğrafınızda ve vize bilgilerinizde bir hata gördüğünüzde Finlandiya Konsolosluğuna bildirmelisiniz.

EAGVS olarak Finlandiya vize prosedürlerini yakından takip etmekteyiz. Finlandiya vize başvurunuzu Euroasia GVS Ankara şubemiz aracılığıyla yapabilir ve hızlı bir vize süreci geçirebilirsiniz. Şube yetkililerimiz tüm işlemleri sizin adınıza yürüterek başvurunuzu tamamlamakta  ve sizlere sorunsuz bir vize süreci sunmaktadır. Finlandiya vizeniz onaylandığında pasaportunuz şube yetkilimiz tarafından teslim alınarak, adresinize kargo ya da kurye yoluyla gönderilir. Euroasia GVS Ankara şubemizden danışmanlık hizmeti almak için ve vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapmak için iletişime geçebilirsiniz. 

Finlandiya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';