x
Finlandiya

Vize İşlemleri

Finlandiya

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 59

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Finlandiya Vize Merkezi, Bursa

Euroasia GVS Bursa şubesi olarak sizlere Finlandiya vize sürecinde rehber olması amacıyla hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz. EAGVS olarak en hızlı ve kolay Finlandiya vize sürecini sunmaktayız. Finlandiya vize başvurunuzu Euroasia GVS Bursa şubemiz ile yapabilir ve Finlandiya vizenizi en kısa sürede alabilirsiniz. Euroasia GVS Bursa şubesi olarak Büyükorhan, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, MustafakemalpaşaNilüfer, Orhaneli, Orhangazi, Osmangazi, Yenişehir, Yıldırım ve çevre illerden yapacağınız Bursa vize başvurularını kabul etmekteyiz. Finlandiya vize süreci ile alakalı sorularınızı +90 (224) 322 01 59 numaralı telefon numaramızı arayarak sorabilirsiniz. Şube yetkilimiz sizlere gerekli danışmanlık hizmetini sunacaktır. 

Finlandiya Seyahati İçin Vize Gerekiyor mu? - Bursa

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Finlandiya seyahatleri öncesinde vize almak zorundadır. Ancak bu zorunluluk seyahat süresine göre değişmektedir. Finlandiya bir Schengen ülkesi olduğu için 90 günden az Finlandiya seyahatlerinde Schengen vizesine başvurulur. Finlandiya seyahati 90 günden fazla olanlar ise uzun süreli vize türüne başvurmalıdır. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahiplerinin kısa ya da uzun süreli fark etmeksizin Finlandiya vizesi alması gerekmektedir. Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahiplerinin ise 90 güne kadar olan Finlandiya seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. 90 günden fazla seyahatlerde ise vize alınması zorunludur. Finlandiya vizesini Euroasia GVS Bursa şubemiz aracılığıyla alabilir ve hızlı bir vize süreci geçirebilirsiniz.

Finlandiya Vize Türleri - Bursa

Finlandiya yolculuğunuzda ihtiyacınız olan vizeye başvurmak için seyahat amacınıza göre bir vize türü seçmelisiniz. Sitemizde Finlandiya vize türleri ile ilgili bilgi bulunmaktadır. Daha detaylı bilgi için Euroasia GVS Bursa şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Finlandiya Schengen Vize Başvuru Evrakları Nelerdir? - Bursa

Finlandiya Schengen vize başvurusunda bulunurken doldurmanız gereken genel evrak listesi aşağıda verilmiştir:

  • Vize türüne göre değişen vize başvuru evrakları
  • Vize başvuru formu
  • Seyahat Sağlık Sigortası evrakı

Değerli ziyaretçimiz, genel evraklar sayfamızın devamında açıklanmıştır. Ancak unutmayınız ki Finlandiya Konsolosluğu durumunuza göre ek evrak talebinde bulunabilir. Euroasia GVS Bursa şubemiz ile iletişime geçerek durumunuzu anlatabilir ve tam evrak listesinin e-posta ile gönderilmesini isteyebilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvuru Formu - Bursa

Vize türünüze göre doldurmanız gereken evrakların yanında Vize başvuru formu da doldurmalıdır. Vize başvuru formunda adınız, soyadınız, cinsiyetiniz gibi kişisel bilgiler ve pasaport bilgileri yer almaktadır. Ayrıca seyahat ve vize bilgileriniz de bu evrakta yer almaktadır. Vize başvuru formu online olarak doldurması zorunlu bir evraktır. Kağıt forma el yazısı ile yazdığınız vize başvuru formları kabul edilmemektedir. Vize başvuru formu 9 gün boyunca geçerliliğini korumaktadır. Online olarak doldurduktan sonra çıktısını alarak vize başvuru evraklarınız arasına koyabilirsiniz. Euroasia GVS Bursa şubesi olarak sadece vize başvuru formunun online olarak doldurulduğunu hatırlatalım. Finlandiya vize başvurunuzu elektronik ortamda yapamazsınız. 

Finlandiya Seyahat Sağlık Sigortası - Bursa

Finlandiya Konsolosluğuna sunduğunuz vize başvurusu evraklarının arasındaki bir diğer evrak ise seyahat sağlık sigortası evrakıdır. Finlandiya Konsolosluğu ülkelerine seyahat edecek kişilere bu sigortayı yaptırmalarını önermektedir. Seyahat sağlık sigortasının 30 bin Euro teminatı bulunmaktadır. Euroasia GVS Bursa şubemiz ile seyahat sağlık sigortanızı yaptırabilirsiniz. Sigorta bedeli şube servis bedelimizin içinde yer almaktadır. 

  • Değerli ziyaretçimiz, seyahat sağlık sigortanızı Finlandiya seyahat günlerinizin tamamını kapsayacak şekilde düzenlenmesine özen göstermelisiniz. AB/AET vatandaşının aile üyesi olan kişilerin seyahat sağlık sigortası yaptırma zorunlulukları bulunmamaktadır. 

Finlandiya Schengen Vizesi Kaç Gün Geçerlidir? - Bursa

Finlandiya Schengen vizesi 180 gün boyunca geçerli olmak üzere içerisinde 90 gün Kadar konaklama hakkı tanımaktadır. Finlandiya seyahatinizde çalışmayı düşünüyorsanız Schengen vizesinde çalışma hakkının tanınmadığını unutmayınız. Finlandiya’da çalışmak için ayrı olarak oturma izni almak zorundasınız.Euroasia GVS Bursa şubemiz ile iletişime geçerek ayrıntılı bir şekilde bilgi edinebilirsiniz.

Finlandiya Schengen Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Bursa

Finlandiya için Schengen vize başvurusunda bulunurken on parmak izi verilmekte ve fotoğraftan oluşan biyometrik veri beyanı yapılmaktadır. Visa Information System’de (VIS)’e biyometrik veri beyanında bulunmalısınız. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren herhangi bir Schengen ülkesi için vize talebinde bulunduysanız bilgileriniz sistemde kayıtlı olabilir. VIS içerisindeki bilgiler Schengen bölgesinde yer alan ülkeler tarafından birbirleri ile paylaşılmaktadır. Eğer VIS’de kayıtlı veriniz varsa bu işlemleri tekrardan yapmak zorunda değilsiniz. Euroasia GVS Bursa şubemizi arayarak Visa Information System’de kayıtlı bilgilerinizin olup olmadığını sorgulatabilirsiniz. 

Finlandiya Schengen Vize Başvurusu Nereye Yapılmaktadır? - Bursa

Finlandiya Schengen vize başvuruları Ankara’da bulunan Finlandiya Ankara Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Tüm Türkiye’den gelen Finlandiya vize başvurularını kabul etmektedir. Finlandiya Büyükelçiliği, Türkiye dışında Suriye ve Irak’ta da görev yapmaktadır. İstanbul Finlandiya Fahri Konsolosluğu Finlandiya vizesini onaylama ya da değerlendirme yetkisine sahip değildir. Türkiye’de sadece Ankara Finlandiya Büyükelçiliği’ne başvurabilirsiniz. 

Schengen Vizesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler - Bursa

Schengen vize başvurusunda en uzun süre konaklayacağınız ülke Schengen bölge girişiniz olmalıdır. Schengen bölgesinde yer alan ülkelerde eşit süre kalacaksanız bile, vize başvurusunda bulunduğunuz ülke bölge girişiniz olmalıdır. Schengen vizesi alırken Euroasia GVS Bursa şubemizi arayarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvuru Randevusu Nasıl Alınmaktadır? - Bursa

Euroasia GVS Bursa şubemiz ile yapacağınız Finlandiya Schengen vize başvurularında, şube yetkilimiz tarafınıza danışarak en uygun vize randevusunu alacaktır. Finlandiya vize başvurusunda randevu almak için şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Yetkilimiz ilgili kurumlara başvurarak vize randevunuzu alacaktır.

Finlandiya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar? - Bursa

Finlandiya vize başvurusunda ödemeniz gereken toplam ücreti Finlandiya Konsolosluk harcı, biyometrik verilerin VIS’e işlenmesi için gerekli olan servis ücreti ve Euroasia GVS Bursa şubemizin hizmet bedeli belirlemektedir. Şube servis bedelimizin içerisine vize işlemlerinizin yanı sıra ek hizmetler de yer almaktadır. Örneğin uçak bileti ve otel rezervasyonlarını Euroasia GVS Bursa şubemiz sizin adınıza yapmaktadır. Euroasia GVS Bursa şubemizi arayarak yatırmanız gereken toplam ücreti öğrenebilirsiniz.

Finlandiya Vize Reddi - Bursa

Finlandiya vize başvurunuz sonucunda vize reddi ile karşılaştığınızda vize itirazı oluşturma hakkınız bulunmaktadır. Vize itirazını oluşturduğunuzda Finlandiya Konsolosluğu’nun bu itirazı değerlendirme süresi 1 ila 3 ayı bulabilmektedir. 

Finlandiya Vize Başvurusunda Bulunurken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Bursa

  • Türkçe, İngilizce, Fince ya da İsveç’çe dillerinde sunduğunuz vize başvuru evraklarınızı orijinal olarak sunmalısınız. Finlandiya Konsolosluğu orijinal dışındaki vize başvuru evraklarını kabul etmemektedir. Vize başvuru evraklarının fotokopisini sunmak istiyorsanız orijinal ile aynıdır kaşesini bulundurmak zorundasınız. Finlandiya Konsolosluğu pasaport haricindeki hiçbir orijinal evrakı geri vermemektedir. 
  • Finlandiya vize başvurularında pasaportunuzda iki adet boş sayfa istenmektedir. Ayrıca pasaportunuzun bitiş süresi Finlandiya seyahatinizin bitiş süresinden en az 3 ay sonra olmalıdır. 
  • Euroasia GVS Bursa şubemiz Finlandiya vize onayı pasaportunuzu tarafınıza ulaştırdığında, vize bilgilerinizi kontrol etmelisiniz. Vize başlangıç ya da bitiş tarihleri, fotoğrafınız gibi yerlerde hata gördüğünüzde vakit kaybetmeden Finlandiya Büyükelçiliği’ne bildirmelisiniz. 

Finlandiya vize başvurunuzu EAGVS Bursa şubesi ile yaparak sorunsuz bir vize süreci geçirebilirsiniz. Yapacağınız tüm işlemlerde şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Euroasia GVS Bursa şubesi olarak sunduğumuz profesyonel vize hizmetiyle olası bir vize reddinin önüne geçmekteyiz. İletişim bilgilerinden Euroasia GVS Bursa şubemize ulaşabilir ve merak ettiğiniz tüm diğer soruları sorabilirsiniz.

Finlandiya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';