x
Finlandiya

Vize İşlemleri

Finlandiya

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 03

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

adana@eagvs.com

Finlandiya Vize Başvuru, Adana

Finlandiya vize başvurusunda bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatanlarımız için hazırladığımız Euroasia GVS Adana şube sayfasına hoş geldiniz. Finlandiya Schengen vize prosedürlerini yakından takip etmekte olan şubemiz sizlere sorunsuz bir vize süreci sunmaktadır. Euroasia GVS Adana şubesi olarak Aladağ, Ceyhan, Çukurova, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan‎, Pozantı‎, Saimbeyli, Sarıçam, Seyhan, Tufanbeyli‎, Yumurtalık‎, Yüreğir ilçelerinden ve çevre illerden yapacağınız Finlandiya vize başvurularını kabul etmekteyiz. Euroasia GVS Adana şubemizden danışmanlık hizmeti almak için +90 (322) 245 01 03 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. Finlandiya vize başvurusu hakkında sıkça sorulan soruların cevapları sayfamızın devamında verilmiştir. 

Finlandiya Seyahati İçin Vize Gerekiyor mu? - Adana

Finlandiya ülkelerine seyahat edecek olan T.C vatandaşlarından vize talebinde bulunan bir ülkedir. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahibi iseniz Finlandiya’ya yapacağınız 90 güne kadar olan seyahatlerde Schengen vizesine başvurmanız gerekmektedir. Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri ise Finlandiya Schengen vizesinden muaftır. Bu pasaport sahipleri 90 güne kadar olan Finlandiya seyahatlerini vizesiz olarak gerçekleştirebilirler. Euroasia GVS Adana şubemizi arayarak Finlandiya seyahat sürenizi ve pasaport türünü bildirebilir ve Finlandiya vizesine tabi olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.  

Finlandiya Vize Türleri Nelerdir?  - Adana

Finlandiya seyahat amacınıza göre değişen vize türleri EAGVS sitemizde ayrıntılı olarak verilmiştir. 

Finlandiya vize türünüzü durumunuza göre seçmek için Euroasia GVS Adana şubemize ulaşabilirsiniz. Şube yetkilimiz seyahat amacınızı ve diğer bilgileri öğrendikten sonra izlemeniz gereken vize süreci adımlarını sizlere sunacaktır. 

Finlandiya Schengen Vize Başvuru Evrakları Nelerdir? - Adana

Finlandiya Schengen vize başvuru evraklarınız vize türünüze göre değişmektedir. Vize türüne göre belirlenen evrakların yanında, vize başvuru formu ve seyahat sağlık sigortasını yaptırdığınıza dair olan evrakın da Finlandiya Konsolosluğu’na sunulması gerekmektedir. Ayrıca kişisel durumunuza göre ek evrak doldurmanız gerekebilir. Euroasia GVS Adana şubemiz ile irtibata geçerek doldurmanız gereken vize başvuru evraklarının e-posta ile gönderilmesini talep edebilirsiniz. Vize başvuru evraklarınızı doldururken Finlandiya vize prosedürlerine hakim olan şube yetkililerinden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur? - Adana

Vize başvuru formu online olarak doldurulması gereken bir evraktır. Verdiğimiz linke tıklayarak ilgili evraka ulaşabilirsiniz. El ile doldurduğunuz kağıt formdaki formlar kabul edilmemektedir. Vize başvuru formunu doldurduktan sonra 9 gün boyunca geçerlilik hakkı vardır. Vize başvuru formunun geçerlilik tarihini göz önünde bulundurarak başvurunuzu tamamlamalısınız. Finlandiya vize başvurunuzun elektronik ortamda yapılmadığını ve diğer belgelerin el ile doldurulmasını gerektiğini hatırlatalım. Euroasia GVS Adana şubemiz aracılığıyla vize başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Finlandiya Seyahat Sağlık Sigortası Hakkında Bilgiler - Adana

Finlandiya Konsolosluğu seyahat sağlık sigortası yaptırmanızı öngörmektedir. Seyahat sağlık sigortasının süresinin tüm Finlandiya seyahatinizi kapsayacak şekilde yaptırılması gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortasının 30 bin Euro teminatı bulunmaktadır. Euroasia GVS Adana şubesi tarafından yaptırılan seyahat sağlık sigortanızın sigorta bedeli ise şube hizmet bedelimiz içerisinde yer almaktadır. Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomik Alanı vatandaşlarının aile üyesi olan kişilerin seyahat sağlık sigortası yaptırmasına gerek yoktur.  

Finlandiya Schengen Vizesi Kaç Gün Geçerlidir? - Adana

Finlandiya Schengen vizesi 90 güne kadar konaklamalı olarak verilebilmektedir. Schengen vizenizin 180 gün boyunca geçerliliği bulunmaktadır. Fakat Schengen vizesi ile Finlandiya’da çalışma şansınız yoktur. Finlandiya seyahatinde çalışmayı düşünen kişilerin oturum izni almaları gerekmektedir. Euroasia GVS Adana şubesine başvurarak Schengen vize süresi hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

Finlandiya Schengen Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Adana

Schengen alanında yer alan Finlandiya için Visa Information System’a fotoğraftan oluşan biyometrik veri beyanında bulunmak zorundasınız. VIS sayesinde Schengen ülkeleri bilgileri birbirleri ile paylaşabilmektedir. Biyometrik verinizin yanı sıra on parmak izi de vermek zorundasınız.

 • 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Schengen alanında yer alan ülkelere seyahat ederken veri beyanında bulunduysanız bu işlemleri tekrarlamanıza gerek yoktur. Euroasia GVS Adana şubemiz VIS’de veri kaydınız olup olmadığını sorgulatarak sizlere iletecektir.

Finlandiya Vize Başvurusu Nereye Yapılır?  - Adana

Finlandiya vize başvuruları için Ankara’da yer alan Finlandiya Ankara Büyükelçiliği’ne başvurmanız gerekmektedir. Finlandiya Büyükelçiliği tüm Türkiye için görev yapmaktadır. Türkiye’nin yanı sıra Suriye ve Irak da görev bölgesi dahilindedir. İstanbul Finlandiya Fahri Konsolosluğu ise ülkeler arası ilişkiler ile ilgilenmekte ve sadece Fin vatandaşlarına hizmet sağlamaktadır. Euroasia GVS Adana şubemiz başvuruya şahsen gitmenize gerek kalmadan sizin adınıza vize başvurusu yapmaktadır. 

Schengen Vize Başvurusunda Bulunurken Dikkat Etmeniz Gerekenler - Adana

Schengen alanında yer alan Finlandiya vize başvurusunda dikkat etmeniz gereken noktalar şunlardır:

 • Schengen vize başvurunuzda en çok kalacağınız ülkeyi Schengen bölge girişi olarak işaretlemelisiniz. 
 • Schengen alanında yer alan ülkelerde aynı sürede konaklayacaksanız bile, vize başvurusunda bulunduğunuz ülkenin bölge girişiniz olması gerekmektedir. 

Schengen vize prosedürleri karmaşık olabilmektedir. Euroasia GVS Adana şubemizden bu konuda danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvuru Randevusu Nasıl Alınmaktadır? - Adana

Finlandiya seyahatinde bulunmak isteyen vatandaşlarımız Euroasia GVS Adana şubemiz ile iletişime geçtiğinde uygun olduğu günleri bildirebilir. Şube yetkilimiz belirttiğiniz günlere göre ilgili kurumlara başvurarak vize başvurunuzu tamamlayacaktır. 

Finlandiya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar? - Adana

Finlandiya vize başvurunuzu genel olarak belirleyen üç etmen bulunmaktadır. 

 1. Finlandiya Konsolosluk harcı
 2. Visa Information Sistem veri girişi için gereken ücret
 3. Euroasia GVS Adana şube servis bedeli 

Bu ücretlerin 2023 yılına göre güncel halini öğrenmek için şubemize danışabilirsiniz. Euroasia GVS Adana şube servisimiz içerisinde alacağınız ek hizmetler de bulunmaktadır. Vize işlemlerinde gerekli olan uçak ve otel bileti rezervasyonları vize şirketimiz tarafından sizin adınıza yapılmaktadır. 

Finlandiya Vize Reddi - Adana

Finlandiya vize reddi ile karşılaştığınızda vize itirazını oluşturarak Finlandiya Konsolosluğuna sunabilirsiniz. Finlandiya Konsolosluğu’nun bu itirazı değerlendirme süresi ise 1 ila 3 ay arasında değişmektedir. Vize reddi almanızın birden fazla nedeni olabilir. Ancak en genel vize reddi nedenleri olarak aşağıdaki hususları sayabiliriz:

 • Vize başvuru evraklarınızda hata çıkması
 • Finlandiya Konsolosluğu’nun vize evraklarınızı eksik olarak görmesi
 • Maddi durumunuzun ve evraklarınızın yeterli görülmemesi
 • Pasaportunuzun eski ve yıpranmış olması

Finlandiya vize başvurunuzda bu hususları göz önünde bulundurmalı ve başvurunuzu dikkatli bir şekilde yapmalısınız.

Finlandiya Vize Başvurusunda Bulunurken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Adana

 • Finlandiya vize başvurularında sunulan orijinal evraklar geri iade edilmemektedir. Vize başvuru evraklarının fotokopisini kullanmak istiyorsanız ‘orijinal ile aynıdır’ kaşesini bastırmalısınız. Finlandiya Konsolosluğu pasaportunuz haricindeki evrakları kayıt altında tutmaktadır.
 • Pasaportunuzda iki adet boş sayfa olduğundan emin olmalısınız. Finlandiya Konsolosluğu vize onayı için boş sayfa talebinde bulunmaktadır.
 • Pasaportunuzun bitiş tarihinin Finlandiya seyahatinin bitiş tarihinden en az 3 ay fazla olması gerekmektedir. 
 • Finlandiya vizeniz onaylandığında Euroasia GVS Adana şubemiz pasaportunuzu sizin adınıza teslim alarak adresinize gönderecektir. Pasaportunuz elinize ulaştığında içindeki bilgilerin doğruluğundan emin olunuz. Aksi bir durumda Finlandiya Konsolosluğu’na bildiriniz.

Euroasia GVS Adana şubesi olarak sizlere sorunsuz ve zahmetsiz bir Finlandiya vize süreci sunmaktayız. Vize süreciniz boyunca sizlere danışmanlık hizmeti sağlayarak Finlandiya vizenizi almanızı sağlamaktayız. Finlandiya vize başvurusunda bulunmak için şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Finlandiya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';