x
Finlandiya

Vize İşlemleri

Finlandiya

Telefon/Faks

+90 (352) 353 30 25

Eposta

kayseri@eagvs.com

Finlandiya Vize Başvuru, Kayseri

Sayın ziyaretçimiz Euroasia GVS Kayseri şube sayfamıza hoş geldiniz. Finlandiya vize kriterleri hakkında bilgi sağladığımız sayfamızda aradığınız bilgileri bulabilir, daha fazla bilgi için Euroasia GVS Kayseri şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. Euroasia GVS Kayseri şubesi olarak Akkışla, Bünyan, Develi, Felahiye, Hacılar, İncesu, Kocasinan, Melikgazi, Özvatan, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Talas, Tomarza, Yahyalı, Yeşilhisar ilçeleri ve çevre illerden yapacağınız Finlandiya vize başvurularını kabul etmekteyiz. Finlandiya vize sürecinizde şubemizden danışmanlık hizmeti almak için +90 (352) 353 30 25 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Telefon numaramıza ek olarak kayseri@eagvs.com adresimize e-posta atabilirsiniz. 

Finlandiya Seyahati İçin Vize Gerekiyor Mu? - Kayseri

Sayın ziyaretçimiz Finlandiya vizesi alıp almama durumunuz seyahat sürenize ve pasaport türünüze göre farklılık göstermektedir. 

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahiplerinin 90 güne kadar olan Finlandiya seyahatlerinde Schengen vizesi alması gerekirken; Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahiplerinin 90 güne kadar Finlandiya seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. 90 günü aşan seyahatlerde ise uzun süreli Finlandiya vizesi alınması gerekmektedir. 

Euroasia GVS Kayseri şubemize iletişim bilgilerinden ulaşarak vize başvurunuzu hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. 

Finlandiya Vize Türleri Nelerdir? - Kayseri

Euroasia GVS Kayseri şubemizde bulabileceğiniz Finlandiya vize türlerinden yolculuk amacınız doğrultusunda seçerek vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Finlandiya vize türleri şunlardır:

Finlandiya vize türünü ve evrakları hakkında daha fazla bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz. 

Finlandiya Schengen Vize Başvuru Evrakları Nelerdir? - Kayseri

Finlandiya Konsolosluğu’na iletmeniz gereken vize başvuru evrakları vize türüne göre değişen vize belgeleri, vize başvuru formu ve seyahat sağlık sigortası belgesidir. Finlandiya vize başvurusu ile ilgili belgeler hakkında detaylı bilgi sayfamızın devamında verilmiştir. Euroasia GVS Kayseri şubesi ile iletişime geçtiğinizde ihtiyacınız olan vize başvuru evrakları ve durumunuza göre Finlandiya Konsolosluğu tarafından talep edilebilecek diğer belgeler tarafınıza ulaştırılacaktır. Evraklarınızda hatalı ya da eksik bilgi sunmak vize reddine neden olabilir. Vize başvuru evraklarınızı doldururken şubemizden danışmanlık hizmeti alabilir ve olası bir hatanın önüne geçebilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur? - Kayseri

Sayın ziyaretçimiz, Finlandiya belgeleriniz arasında online olarak doldurulması gereken tek evrak vize başvuru formudur. Online olarak doldurduğunuz vize başvuru formunun çıktısını alarak Finlandiya Konsolosluğu’na sunmalısınız. Vize başvuru formunun 9 gün boyunca geçerlilik süresi mevcuttur. Unutmamalısınız ki Finlandiya vize başvurunuzu elektronik ortamda yapamazsınız.  Finlandiya seyahatinden geri kalmamak için vize evraklarının geçerlilik süresine dikkat ederek vize başvurunuzu en kısa sürede tamamlamalısınız. 

Finlandiya Seyahat Sağlık Sigortası Hakkında Bilgiler - Kayseri

AB/AET vatandaşlarının aile üyesi kişilerin yaptırmalarına gerek olmayan seyahat sağlık sigortası, bu aile üyeliğine sahip olmayan kişiler için zorunludur. Seyahat sağlık sigortasının 30 bin Euro teminatı bulunmaktadır. Seyahat sağlık sigortanız Euroasia GVS Kayseri şubemiz tarafından yapılmaktadır. Sigorta bedeli ise şube servis bedelimiz içerisinde yer almaktadır. Şube yetkilimiz seyahat sağlık sigortanızı tüm Finlandiya seyahatinizi kapsayacak şekilde düzenlemektedir. Seyahat sağlık sigortası hakkında daha detaylı bilgi için lütfen şubemizle iletişime geçiniz. 

Finlandiya Schengen Vizesi Kaç Gün Geçerlidir? - Kayseri

Finlandiya Schengen vizesi 180 gün boyunca geçerli olacak şekilde 90 güne kadar verilmektedir. Schengen vizenizi en fazla 90 gün konaklamalı olarak alabilirsiniz. Bu süre içerisinde ise çalışma hakkınız mevcut değildir. Finlandiya’da çalışmayı düşünüyorsanız oturum izni almak zorundasınız. Euroasia GVS Kayseri şubesine başvurarak Schengen vize başvurunuzu hemen başlatabilirsiniz. 

Finlandiya Schengen Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Kayseri

Değerli ziyaretçimiz 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Schengen bölgesinde yer alan herhangi bir ülke için Schengen vize talebinde bulunduysanız ve Visa Information System’a veri beyanında bulunduysanız sıradaki işlemleri yapmanıza gerek yoktur. Eğer böyle bir durumda bulunmadıysanız on parmak izi ve Visa Information Sistem’e fotoğraftan oluşan biyometrik veri beyanında bulunmak zorundasınız. Euroasia GVS Kayseri şubemize başvurarak böyle bir kaydınızın olup olmadığını sorgulatabilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvurusu Nereye Yapılır?  - Kayseri

Ankara’da yer alan Finlandiya Ankara Büyükelçiliği, Finlandiya vizelerini değerlendirme ve onay vermek yetkisine sahip tek Finlandiya Büyükelçiliğidir. İstanbul Finlandiya Fahri Konsolosluğu’na Finlandiya vize başvurularını iletemezsiniz. Burası sadece Fin vatandaşları ile ilgilenmektedir. Ankara’da yer alan Finlandiya Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusunda bulunurken şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Euroasia GVS Kayseri şubesi ile gerçekleştirdiğiniz vize başvurusu şube yetkilimiz tarafından tamamlanmaktadır. 

Schengen Vize Başvurusunda Bulunurken Dikkat Etmeniz Gerekenler - Kayseri

Schengen vize başvurusunda en çok konaklayacağınız ülkenin konsolosluğuna vize başvurusunda bulunmalısınız. Yine aynı şekilde en çok konaklayacağınız ülke Schengen bölge girişi olarak düzenlenmelidir. Schengen alanında yer alan ülkelerin hepsine gitmek ve hepsinde aynı sürede konaklamak istiyorsanız bile vize başvurusunda bulunduğunuz ülke bölge girişiniz olarak kalmalıdır. Schengen vize başvurularında danışmanlık hizmetimizden faydalanmak için EAGVS Kayseri şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvuru Randevusu Nasıl Alınmaktadır? - Kayseri

Finlandiya vize başvuru randevunuz Euroasia GVS Kayseri şube yetkilimiz tarafından alınmaktadır. Şube yetkilimiz sizlere danışarak bir gün belirlemektedir. Belirlediğimiz güne göre vize başvurusunda bulunacağınız kurumlardan randevu almaktadır. Finlandiya vize başvurunuz için randevu almak istiyorsanız Euroasia GVS Kayseri şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar? - Kayseri

Euroasia GVS Kayseri şubemiz ile yapacağınız Finlandiya vize başvurusunun tamamlanabilmesi için vize başvuru ücretini yatırmanız gerekmektedir. Finlandiya Konsolosluğu’nun talep ettiği vize başvuru ücreti, biyometrik verilerinin sisteme işlenmesi için gerekli olan servis ücreti ve şube servis bedelimizi iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Ayrı olarak uçak ve otel bileti rezervasyonlarınızı da şubemize yaptırabilirsiniz. Euroasia GVS Kayseri şubemizin sizlere ilettiği vize bedelini dilerseniz şubemize şahsen gelerek ya da banka hesabımıza havale yoluyla gönderebilirsiniz. 

Finlandiya Vize Reddi - Kayseri

Finlandiya Konsolosluğu’nun vize başvurunuza vize reddi vermesi durumunda bu karara itiraz edebilme hakkınız vardır. Vize itirazı oluşturarak bu Finlandiya Konsolosluğu’na sunabilirsiniz. Vize itiraz dilekçeniz 1-3 ay arasında değerlendirilecektir. Vize reddi almamak için vize başvuru evraklarınızın doğruluğundan emin olmalısınız. Ayrıca pasaportunuzun geçerlilik süresinin geçmesi de vize reddine neden olabilir. Finlandiya Konsolosluğu’nun öngördüğü maddi belgeleri de dikkatli bir şekilde düzenlemelisiniz. Finlandiya vize başvurunuzu tüm bu süreci göz önünde bulundurarak tamamlamalısınız. Vize başvurunuzu Euroasia GVS Kayseri şubemiz aracılığıyla yapabilir ve sorunsuz bir vize süreci geçirebilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvurusunda Bulunurken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Kayseri

  • Sayın ziyaretçimiz Finlandiya Konsolosluğu pasaportunuz haricindeki vize başvuru evraklarını geri vermemekte ve kayıt altında tutmaktadır. Vize evraklarının fotokopisinin kullanılması durumunda ‘orijinali ile aynıdır’ kaşesinin bulunması gerektiğini unutmayınız. 
  • Pasaportunuzda vize onayı için iki adet boş sayfa olması gerektiğinden ve yeterli geçerlilik süresine sahip olduğundan emin olunuz. Pasaportunuzun bitiş süresinin Finlandiya yolculuğunuzun bitiş süresinden en az 3 ay fazla olmalıdır. 
  • Pasaportunuz tarafınıza ulaştırıldığında içerisindeki bilgilerin doğruluğundan emin olunuz. Kişisel bilgilerinizde ve vize bilgilerinizde bir hata ya da eksiksik gördüğünüzde Finlandiya Konsolosluğu’na bildiriniz.

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia GVS Kayseri şubemiz ile yapacağınız vize başvurularında hızlı bir vize süreci sonucunda Finlandiya vizenizi alabilirsiniz. Vizeniz onaylandığında pasaportunuz şube yetkilimiz tarafından teslim alınır ve adresinize kargo/kurye yoluyla gönderilir. 

Finlandiya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES