x
Finlandiya

Vize İşlemleri

Finlandiya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 43

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

antalya@eagvs.com

Finlandiya Vize Başvuru, Antalya

Finlandiya seyahatinde bulunmak isteyen vatandaşlarımız Schengen vizesine başvurmak zorundadır. Euroasia GVS Antalya şubesi olarak hazırladığımız bu sayfamızda Finlandiya Schengen vize sürecini anlamaktayız. Sayfamızın devamında aradığınız bilgileri bulabilir, daha detaylı bilgi için Euroasia GVS Antalya şubemize +90 (242) 255 01 43 numaralı telefonumuzdan ulaşabilir ya da antalya@eagvs.com adresine e-posta atabilirsiniz. Euroasia GVS Antalya şubesi olarak Akseki, Aksu, Alanya, Demre, Döşemealtı, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kaş, Kemer, Kepez, Konyaaltı, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Muratpaşa, Serik ilçelerinden ve çevre illerden yapacağınız Finlandiya vize başvurularını kabul etmekteyiz. 

Finlandiya Seyahati İçin Vize Gerekiyor mu? - Antalya

Finlandiya seyahatiniz için vize almanız gerekmektedir. Finlandiya vizesi Finlandiya’da konaklamak istediğiniz süreye göre değişmektedir. 90 güne kadar olan Finlandiya seyahatlerinde Schengen vizesi alınması gerekmektedir. 90 günden fazla olan konaklamalı Finlandiya seyahatlerinde ise uzun süreli Finlandiya vize türüne başvurmalısınız. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahipleri kısa süreli seyahatlerde Schengen vizesine tabidir. Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri ise kısa süreli seyahatlerde vizeden muaftır ancak uzun süreli seyahatlerde vizeye tabidir. Euroasia GVS Antalya şubesi aracılığıyla kısa süreli Schengen vizesini ya da uzun süreli Finlandiya vizesini alabilirsiniz.

Finlandiya Vize Türleri - Antalya

Finlandiya seyahatlerinde başvurmanız gereken vize türü tamamen seyahat amacınıza göre belirlenmektedir. Finlandiya Turistik Vizesi, Finlandiya Ticari Vizesi ve Finlandiya Aile, Arkadaş, Akraba Ziyaret Vizesi olarak ayrılan Finlandiya vizesine seyahat amacınıza karar vererek başvurabilmektesiniz. Euroasia GVS Antalya şubesi Finlandiya Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş bir vize merkezidir. Şubemiz aracılığıyla belirttiğimiz vize türlerinden birisine başvurarak Finlandiya vizesini sorunsuz bir şekilde alabilmektesiniz. 

Finlandiya Schengen Vize Başvuru Evrakları Nelerdir? - Antalya

Finlandiya Schengen vize evrakları şube yetkilimiz tarafından tarafınıza e-posta olarak iletilmektedir. Bu evrakların arasında vize türünüze özgü olan evraklar, vize başvuru formu ve seyahat sağlık sigortasını yaptırdığınızın kanıtı olarak konsolosluğa sunacağınız evrak bulunmaktadır. Durumunuza göre değişebilen ek evraklar da e-postanız içerisinde yer almaktadır. Finlandiya vize başvuru evraklarını e-posta olarak almak için Euroasia GVS Antalya şubemiz ile iletişime geçebilir, bu evraklar hakkında bilgi edinmek için sayfamızın devamına göz atabilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvuru Formu - Antalya

Finlandiya seyahatiniz için vize başvurusunda bulunduğunuzda vize başvuru formunu da doldurmanız gerekmektedir. Vize başvuru formu online olarak doldurulan bir evraktır ve sitemizde mevcuttur. Vize başvuru evraklarınız arasında sadece vize başvuru formunu online olarak doldurmak zorundasınız. El yazısı kullandığınız vize başvuru formları Finlandiya Konsolosluğu tarafından ret almaktadır. Vize başvuru formunu doldurduğunuzda ve çıktısını aldığınızda sadece 9 gün geçerlilik hakkı olacaktır. Dolayısıyla vize başvurunuzu vakit geçirmeden yapmalısınız. Vize yetkilisi sizi vize başvuru formuna girdiğiniz bilgilerle tanımaktadır. Hatalı ya da eksik bilgi girmemeye özen göstermelisiniz. Euroasia GVS Antalya şubemizden danışmanlık hizmeti alarak vize başvuru formunu doldurabilirsiniz. 

Finlandiya Seyahat Sağlık Sigortası - Antalya

Seyahat sağlık sigortası Finlandiya seyahatlerinden önce yapılması gereken bir zorunluluktur. Eğer Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomik Alanı vatandaşı aile üyesi iseniz böyle bir zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Seyahat sağlık sigortasının 30 bin Euro güvencesi bulunmaktadır. Finlandiya seyahat günlerinizin tamamını kapsaması gerekmektedir. Euroasia GVS Antalya şubemiz ile yapabileceğiniz seyahat sigortasının sigorta bedeli şube servis bedelimiz içerisinde yer almaktadır. Seyahat sağlık sigortasını kolay ve hızlı bir şekilde yaptırmak için şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Finlandiya Schengen Vizesi Kaç Gün Geçerlidir? - Antalya

Finlandiya Schengen vizesi 180 boyunca geçerli olup 90 güne kadar konaklama imkânı vermektedir. Schengen vizesini en fazla 90 güne kadar alabilirsiniz. Seyahat süreniz belli olduğunda Euroasia GVS Antalya şubemizi arayarak bilgi alabilirsiniz. Schengen vizesi ile çalışma hakkı tanınmamaktadır. Eğer Finlandiya’da çalışmayı düşünüyorsanız oturma izni almak zorundasınız.

Finlandiya Schengen Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Antalya

Değerli ziyaretçimiz, Finlandiya vize başvurusu on parmak izi verilerek ve fotoğraftan oluşan biyometrik verinizi Visa Information System (VIS)’e kayıt ettirerek yapılmaktadır. Visa Information system sayesinde Schengen bölgesinde yer alan ülkeler birbirleri ile bilgi paylaşımı yapabilmektedir. 25 Ocak 2014 tarihinden itibaren biyometrik veri beyanında bulunduysanız sistemde bilgileriniz var demektir. Dolayısıyla böyle bir zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Biyometrik veri beyanınız Euroasia GVS Antalya tarafından sistemden kontrol edilmektedir. 

Finlandiya Vize Başvurusu Nereye Yapılır? - Antalya

Finlandiya vize başvurusu Finlandiya Ankara Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun EAGVS ile Finlandiya vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Finlandiya Büyükelçiliği’nin görev alanları Türkiye, Suriye ve Irak olarak tanımlanmıştır. 

  • Euroasia GVS Antalya şubesi olarak İstanbul Finlandiya Fahri Konsolosluğu’nun sadece Fin vatandaşları ile ilgilendiğini ve Türkiye-Finlandiya arasındaki ülke ilişkilerine baktığını hatırlatalım. Finlandiya vize başvurusunu Türkiye’de sadece Ankara’da bulunan Finlandiya Büyükelçiliği’ne yapabilirsiniz. 

Schengen Vizesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler - Antalya

Değerli ziyaretçimiz, Schengen vize başvurusunda bulunurken dikkat etmeniz bazı etkenler mevcuttur. Schengen vize başvurularında, Schengen bölgesi içerisinde yer alan hangi ülkede en uzun süre kalacaksanız o ülkenin konsolosluğuna vize başvurusu yapılır. Vize başvurusunda dikkat etmeniz bir diğer husus ise bölge girişinizdir. Schengen bölge girişiniz en uzun süre konaklayacağınız ülke ya da vize başvurusunda bulunduğunuz ülke olmalıdır. Schengen vize sürecinizde Euroasia GVS Antalya şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvuru Randevusu Nasıl Alınmaktadır? - Antalya

Finlandiya vize başvurusu için ilk adımınız randevu almak olmalıdır. Euroasia GVS Antalya şubesi ile yapacağınız Finlandiya vize başvurularında, vize randevusu şube yetkilimiz tarafından alınmaktadır. Şube yetkilimiz uygun olduğunuz güne göre ilgili kurumlardan vize randevunuzu almaktadır. Finlandiya vize randevusu için şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar? - Antalya

Finlandiya vize başvuru ücreti ihtiyacınız olan hizmetlere göre değişmektedir. Visa Information system’da veri kaydınız yoksa, bilgilerinizin sisteme işlenmesi için gerekli olan servis bedelini yatırmalısınız. Ayrıca Finlandiya Konsolosluğu için de yatırmanız gereken vize harcı bulunmaktadır. Euroasia GVS Ayantal şubesi vize ücreti için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Şube servis bedelimiz ile vize işlemlerinizi yürütmekte ve bazı ek hizmetler sunmaktayız. Uçak bileti ve otel rezervasyonlarınız dilerseniz şubemiz tarafından yapılabilmektedir. Ek hizmetlerimiz için ayrı bir ücret yatırmanıza gerek yoktur.

Finlandiya Vize Reddi - Antalya

Finlandiya vize reddi aldığınızda vize itirazı oluşturarak Finlandiya Konsolosluğu’na sunabilirsiniz. Vize reddine itiraz talebinizin değerlendirilmesi 1 ila 3 ay arasında sürebilir. Vize reddi almak planladığınız Finlandiya seyahatinden geri kalmanıza neden olabilir. Euroasia GVS Antalya şubemizin sunduğu profesyonel vize hizmeti ile vize reddi almadan sorunsuz bir vize süreci geçirebilirsiniz. 

Finlandiya Vize Başvurusunda Bulunurken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Antalya

  • Finlandiya vize başvurularında orijinal vize evrakları sunulması gerekmektedir. Vize başvurusunda bulunacak olan kişi orijinal evraklarını vermek istemiyorsa ‘orijinali ile aynıdır’ kaşesi taşıyan fotokopileri kullanabilir. 
  • Finlandiya Konsolosluğu vize başvurusu sonucunda sadece pasaportunuzu geri vermektedir. Tüm vize başvuru evraklarınız kayıt altında tutulmak üzere geri iade edilmez.
  • Finlandiya vize başvurusunda bulunurken pasaportunuza dikkat etmeniz gerekmektedir. İçerisinde vize onayı için iki adet boş sayfa olduğundan emin olunuz. Buna ek olarak pasaportunuzun geçerlilik süresinin de seyahatinizin bitiş süresinden en az 3 ay daha fazla olması gerektiğini göz önünde bulundurunuz. 
  • Vize onaylı pasaportunuza ulaştığınızda fotoğrafınızın, vize tarihlerinin ve kişisel bilgilerin doğruluğundan emin olunuz. Hatalı bilgi tespit edilen pasaportlar sınır girişlerinde sorun yaşamanıza neden olabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda Finlandiya Konsolosluğu’na başvurmalısınız. 

Finlandiya vize başvurunuzu yetkili vize merkezlerinden biri olan Euroasia GVS Antalya şubesi aracılığıyla gerçekleştirmek ve sorunsuz bir vize süreci geçirmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz. 

Finlandiya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';