x
Etiyopya

Vize İşlemleri

Etiyopya

Telefon/Faks

+90 (212) 963 33 47

Eposta

trabzon@eagvs.com

Etiyopya Vize Başvuru, Trabzon

Değerli ziyaretçimiz, Etiyopya sınırları içerisine seyahat edecek vatandaşlarımız için hazırladığımız Euroasia Global Visa Services Trabzon şube sayfamıza hoş geldiniz. Trabzon çevre il ve ilçelerine ikamet eden ve Etiyopya vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız sayfamızı okumaya devam ederek sürece dair bilinmesi gerekenlere rahatlıkla ulaşabilirler. Etiyopya seyahati ve vize işlemleri ile ilgili sıkça sorulan sorulara Trabzon şube sayfamız devamında detaylı olarak açıklamış bulunmaktayız. Vize başvurusu aşamasında kurumumuzu tercih ederek süreci olabildiğince kolaylaştırabilir ve işlemlerinizin takibini rahatlıkla yapabilirsiniz. 

Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti vize başvuru sürecine dair detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve trabzon@eagvs.com e-posta adresini kullanarak kurumumuz ile kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya Seyahati İçin Vize Gerekir mi?

Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport hamili olan vatandaşlarımız Etiyopya seyahatleri öncesinde vize sahibi olmak zorundadır. 90 günden kısa süreliğine Etiyopya sınırları içerisinde bulunacak olan Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi vatandaşlarımız vizeden muaf tutulmuştur. Etiyopya sınır kapılarında vize hizmeti bulunan bir ülke değildir. Bu nedenle seyahatiniz öncesinde Etiyopya vizesine sahip olmanız gerekmektedir. Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti için vize başvurularınızı Euroasia GVS Trabzon şubemiz ile birlikte gerçekleştirerek süreci en sağlıklı şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Etiyopya E-Vize

E-vize uygulaması başvuru sahiplerinin şahsen bulunmasına gerek olmadan vize hizmeti sunan bir sistemdir. 1 Haziran 2018 tarihi ile Etiyopya e-vize sistemini kullanmaya başlayan ülkeler arasında girmiş bulunmaktadır. Euroasia GVS Trabzon şubemiz ile iletişime geçerek e-vize başvuru işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Başvuru değerlendirme süreciniz sona erdiğinde vize sonucunuz daha önceden belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize gönderilmektedir. Etiyopya e-vizesi ile Etiyopya sınırlarına girişiniz yalnızca Addis Ababa Bole Uluslararası Havalimanı üzerinden gerçekleştirilmektedir. E-vize ile diğer seyahat noktalarını kullanarak Etiyopya sınırlarına giriş yapabilme hakkınız bulunmadığını bildiririz. Addis Ababa Havalimanı içerisinde sınır kontrolünüz sırasında e-vizeniz pasaportunuza işlenecektir. Elektronik vize ile ilgili detaylı bilgi almak ve e-vize başvuru işlemlerini başlatmak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Etiyopya vize başvurusu için gerekli olan ve konsolosluk değerlendirmesine sunulacak olan evraklar vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Turistik vize ve Ticari vize gerekli evraklarına sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Etiyopya seyahat amacına uygun olarak belirlenen gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak için Euroasia GVS Trabzon şubemiz ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Gerekli evrakların teslim edilmesi aşamasında sizden istenen evrakların tümünü eksiksiz olarak hazırlamış olduğunuza emin olmanız gerekmektedir. Konsolosluk değerlendirmesi aşamasında evraklarınız ile ilgili eksiklik gözlemlenmesi halinde şahsızından ek evrak talep edilebilir ya da başvurunuz ret sonucu alabilir. Herhangi bir olumsuz sonuç ile karşılaşmamak adına gerekli evraklarınızı eksiksiz olarak teslim etmeniz oldukça önemlidir. Kurumumuz ile iletişime geçerek Etiyopya vize başvurusu için gerekli olan evraklar ile ilgili merak ettiklerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Etiyopya Vize Başvuru Formu 

Etiyopya vizesi için doldurulan vize başvuru formu konsolosluk değerlendirmesi aşamasında oldukça önemli bir rol oynaması nedeniyle dikkatle ve doğru bilgilerle doldurulması gereken resmi bir formdur. Form içerisinde yer alan sorulara başvurunuzun olumsuz bir sonuç almaması açısından doğru ve tutarlı yanıtlar vererek eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Etiyopya vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurabilme seçenekleriniz yer almaktadır. Başvuru formu içerisinde bulunan sorulara verdiğiniz yanıtlar ile şahsınıza ait diğer gerekli evrakların birbirini desteklemesi gerektiğini hatırlatmak isteriz. 

Etiyopya vize başvuru formuna sitemiz üzerinden ulaşabilir ve doldurulması aşamasında Euroasia GVS Trabzon şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Etiyopya Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Etiyopya için Türkiye’den gerçekleştirilen vize başvuruları İstanbul Etiyopya Başkonsolosluğu ve Etiyopya Ankara Büyükelçiliği tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Ülkemiz sınırları içerisinde yer alan Etiyopya Fahri Konsolosluklarının vatandaşlarımız tarafından yapılan vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. Etiyopya vize başvurularına ait sonuçlanma süresi 3-8 iş günü olarak belirtilmiştir. Etiyopya için yapılan vize başvurularının resmi tatile ya da konsolosluk yoğunluğuna denk gelmesi gibi durumlar haricinde genellikle belirtilen süre içerisinde başvurular sonuçlanmaktadır. Vize değerlendirmeniz sırasında eksik evrak teslim ettiğiniz gözlemlenirse şahsınızdan ek evrak talep edilebilir ve Etiyopya vizesine ait sonuçlanma süreniz uzayabilir. Eksik evrak nedeni ile başvurunuzun vize reddi alabilme ihtimali olduğunu da hatırlatmak isteriz. Yapmış olduğunuz seyahat planı ve seyahat başlangıç tarihi ile ilgili herhangi bir değişikliğe gitme zorunluluğu yaşamamak adına Etiyopya vize başvurunuzu olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. 

Etiyopya Vize Ücretleri 

Etiyopya vizesi için konsolosluk tarafından belirlenen vize ücretleri başvurulan vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Etiyopya için yapmış olduğunuz seyahat planı için ödemeniz gereken vize ücret detayına kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Konsolosluk değerlendirmesinden geçememiş ve olumsuz sonuçlanmış vize başvurularına ait vize ücretleri başvuru sahibine iade edilmemektedir. Bu noktada başvurunuzu doğru ve prosedüre uygun olarak yapmış olmanın önemini bir kez daha hatırlatmak isteriz. Etiyopya seyahatinize uygun olarak belirlenmiş vize ücretini ödemeniz halinde sahip olacağınız ücret dekontu diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulmaktadır. Vize ücretlerinin her yıl değişik gösterebilmesi nedeniyle son belirlenen vize ücret detayına ulaşmış olmanız oldukça önemlidir.

Etiyopya için 2023 yılında konsolosluk tarafından belirlenmiş vize ücret detaylarına ulaşmak için Euroasia GVS Trabzon şubemiz ile +90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve trabzon@eagvs.com e-posta adresi üzerinden kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya Seyahatine Dair Bilinmesi Gerekenler

  • Etiyopya için sahip olunan vize geçerlilik süre vize değerlendirme işlemlerinizin bitimi ile başlamaktadır. Vize başvuru işlemlerinizi bu durumu göz önünde bulundurarak planladığınız seyahate uygun olacak şekilde yapmanızı tavsiye ederiz.
  • Vize işlemleri ve Etiyopya sınır kapılarında sorun yaşamamak adına pasaportunuzun eski ve yıpranmış olmadığına emin olmanız oldukça önemlidir. 
  • Etiyopya tekli giriş hakkı olan vize vermektedir. Bu nedenle süresi bitmemiş bir Etiyopya vizesine sahip olarak tekrardan vize başvurusunda bulunma hakkınız olmadığınız bildirmek isteriz. 
  • Etiyopya ülke sınırlarına seyahat etmeden önce mutlaka yaptırmanız gereken aşılar bulunmaktadır. Hepatit, sarı humma ve tetanos zorunlu tutulan aşılardandır. Etiyopya seyahatiniz boyunca aşı kartınızı yanınızdan ayırmamanız gerekmektedir. 
  • Seyahatinize başlamadan önce Etiyopya sınır görevlilerinin kontrolü için pasaport, aşı kartı, seyahate dair belgeler ve diğer tüm evraklarınızın yanınızda olduğuna emin olmanız gerekmektedir. 

Etiyopya Vize Reddi

Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti sınırları içerisine seyahat etme amacı ile yapmış olduğunuz vize başvurunuz herhangi bir neden belirtmeksizin ret ile sonuçlanabilir. Konsoloslukların vize başvurularına ait vize reddi nedenlerini açıklama zorunlulukları bulunmadığını hatırlatmak isteriz. Etiyopya vize başvurunuzun reddedilmesi ve nedeninin şahsınıza belirtilmesi halinde bu nedeni ortadan kaldırmak şartı ile vize başvuru işlemlerini yenileyebilir ya da konu ile ilgili itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanmaması adına gerekli evraklarınızı eksiksiz olarak teslim etmeye özen göstermeniz gerekmektedir. En sık rastlanan vize reddi nedenleri arasında eksik evrak teslim etmenin yer alması nedeniyle Etiyopya vizesi gerekli evraklarını eksiksiz olarak teslim etmeniz oldukça önemlidir. Prosedüre uygun bir vize başvuru süreci geçirmek istemeniz halinde kurumumuz ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. 

Sayın ziyaretçimiz, Euroasia GVS Trabzon şubesi olarak Etiyopya vize başvurusunu Trabzon ve çevresinden gerçekleştirecek vatandaşlarımız için hazırladığımız sayfamızı okudunuz. Başvuru işlemlerini başlatmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için +90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve trabzon@eagvs.com e-posta adresi üzerinden kurumumuz ile kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';